Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Müzikten Yola Çıkarak Genel Bir Saptama

defiantwarrior

Merkür Yolcusu
Bugün bir metni okuduğum sırada şu rap/hiphop Türk müzikleri(!)ni bir dinleyeyim dedim. Bunlar nedir böyle? 100 tanesini toplasan bir sonuca varabilir misin merak ediyorum. Açıkçası bu şekilde bu içeriğe maruz kalan neslin işi ciddi anlamda zor. TRAPIN KRALI gibi büyük harfli başlıklar falan bunlar mı akım yani. Yaşlı gibi konuşmuş olabilirim fakat baktığımda anlatılara bizim burada karşı durduğumuz ne varsa içlerinde mevcut. Herkes protest müzik yapsın demiyorum da iyice insanların bilinçaltını tahrip etmişler. İnsan ilişkilerine dair birilerini düşmanlaştırma bu kadar ne zaman girmiş bu içeriklere. Zamanında karşılık atışmalar olurdu izlerdik hadi neyse. Manasız şekilde kendini yüceltme sanki atomu parçalamış gibi ingilizce karışık sözde kafiyeli sözler arada bir isme atıf fakat ne alaka acaba gerçekten rezil bence bu işler. Gerçek anlamda yazılan sözler vardı ve bazıları gerçekten iyi sorgulamalar içerirdi. Popun/rockında da aynı şekilde arabeskleşmesi ve sınırlı sayıda iyi içeriğin kalması bilemiyorum. Müzik dendiği zaman enstrümanlar ve düzgün altyapılar bilirdik artık bambaşka bir boyut almış. Bir de kadınların obje olarak ve anlamsız bir erotizm katarak yaptığı müzikleri hiç söylemiyorum bile. Bu müzik içeriği ve bu sosyal medya içerikleriyle gelecek kuşağın çok büyük sınavı var. Çocuklar ellerinde tabletler hiç bitmeyen oyun döngülerinde, tiktoklarda. Ergenler, gençler ve genç-olgunlar çalışıyorsa işe/okula git gel ya da instagram/tiktok/youtube döngüsünde ya da küresel lobilerin yönlendirdiği dizi içerikleriyle zehirlenmekte. Kolektif bilinci yok etmeye çalışan bir düzenin içinde sıkışan bireyleriz. Her birimiz bu yüzden kendini geliştirmeli ve topluma fayda sağlamalı. Bir ulus bir halk bu şekilde iyiye yönelir.

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Zaten müzik sektörü yönlendirmeye ve insanları şekillendirmeye açık olan bir sektör. Bu yüzden de en iyi karar popüler kültürün yaratmış olduğu algı operasyonlarına karşı müzikten uzak kalmak daha iyi bir fikir olacak. Kendimizi korumanın yolu uzak kalmaktan geçiyor.

defiantwarrior

Merkür Yolcusu
Zaten müzik sektörü yönlendirmeye ve insanları şekillendirmeye açık olan bir sektör. Bu yüzden de en iyi karar popüler kültürün yaratmış olduğu algı operasyonlarına karşı müzikten uzak kalmak daha iyi bir fikir olacak. Kendimizi korumanın yolu uzak kalmaktan geçiyor.
Elimine etmeye kalktığında %30 bir içerik elde edebiliyorsun. Kişiden kişiye değişebilir ben repartuar oluşturken baktığımda geriye kalan popüler kültür dışındakiler oluyor. Haklısın dijitalleşti düşün ki Türk Halk Müziği bile bu hale geldi. Dinleyen de elekle dinleyecek artık müziği

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Elimine etmeye kalktığında %30 bir içerik elde edebiliyorsun. Kişiden kişiye değişebilir ben repartuar oluşturken baktığımda geriye kalan popüler kültür dışındakiler oluyor. Haklısın dijitalleşti düşün ki Türk Halk Müziği bile bu hale geldi. Dinleyen de elekle dinleyecek artık müziği
Onun yerine sadece müzikler tercih edilebilir ses olarak sadece ki insani onu da dinleyim derken başka alanlara da kayıyor.Internetteki doğa sesleri iş görebilir müzikten melodik yapıdan çok ses olarak şeyler tercih edilebilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6