Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nasıl Daha Cesaretli Hale Geliriz?

• Konuyu başlatan gordon
  • Başlangıç tarihi
G

gordon

Misafir
Günlüğümü karıştırken not aldığımı gördüm. Galiba Jordan Peterson'dan doğrudan alıntılamış veya özetini çıkartmış olabilirim. Bu birşey değiştirmez yazı gayet güzel. Aklınızda canlanması için fotoğraflarla destekledim.

1- Hangi konuda endişlisin onu detaylandır. Neyin olmasından korkuyorsun?

1689371763952.png
Asansöre binmekten mi korkuyorsun hemen kağıdı önüne ser ve asansöre binmekten korkmanın gerekçelerini yaz, hissettiklerini ve neden binmek istemediğini yaz. Korkunu tanımış olacaksın binevi düşmanını tanımak gibi.

2- Bu problemi küçük parçalara ayır. Başa çıkılabilir problemler haline getir.

1689370806845.png

Asansör örneğinden devam edelim. Asansöre yaklaşma faslı, giriş, kabini tanıma, kat değiştirme gibi parçalara ayırdık. Sıra diğer maddede:

3- Korkunun üzerine git.

1689371639325.png

Korktuğun şeyle yüzleşirsen korkuların azalmaz sadece CESARET kazanmış olursun. Cesaretin tanımını da yapalım: Korktuğun halde sonucunda elde edebileceğin çıkardan dolayı o eylemi yapmaktır. Yani yalnızca korku varsa cesaret kazanma şansına sahipsin. Yürümek için bir cesaret gerekmiyor çünkü korkmuyorsun. Cesaretin tanımı da yaptık devam edelim. Kişi daha az korkarsa "Dünya o kadar da korkunç değilmiş, ne kadar aptalmışım!" der. Daha da cesaretlenirsen şunu demeye başlarsın: Evet Dünya tehlikleli, hatta sandığımdan da tehlikeli fakat benim içimde buna gönüllü bir meydan okuma olarak gören ve sonucunda gelişen bir parça var.

Düzenleme: YouTube videosundan doğrudan alıntı yapmışım.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Korkudur tembelliktir falan bir sürü şey denedim çözmek için, hiç ilerleme olmadı. Nofap dışında çarem olmadığını düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6