Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nasıl Kitap Okuma Alışkanlığı Kazanabilirim ?

mustafa78

Mars Yolcusu
1 mart itibariyle yeni sürecime başladım. Bir süre kyk benzeri bir yurda gidiyorum arkadaşlar eğitim alacağım bu süreçte kafamı toplamayı düşünüyorum.
Kitap okuma alışkanlığım yok nasıl alışkanlık kazanabilirim yurtta neler yapabilirim iyi vakit geçirmek için tavsiye istiyorum. Anksiyete için antidepresan kullanıyorum baya fayda ediyor uzun zamandır kendimi iyi hissediyorum. Kitap okumamak sürekli twitter instagram youtube girmek rahatsız ediyor artık.İş fırsatım var memur olmak için uğraşıyorum az kaldı inşallah.
Kitap okuyan varsa aranızda nasıl başladınız ne tarz kitaplar okuyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler herkese.

NeverMoreFap

Yeni Fapstronot
1 mart itibariyle yeni sürecime başladım. Bir süre kyk benzeri bir yurda gidiyorum arkadaşlar eğitim alacağım bu süreçte kafamı toplamayı düşünüyorum.
Kitap okuma alışkanlığım yok nasıl alışkanlık kazanabilirim yurtta neler yapabilirim iyi vakit geçirmek için tavsiye istiyorum. Anksiyete için antidepresan kullanıyorum baya fayda ediyor uzun zamandır kendimi iyi hissediyorum. Kitap okumamak sürekli twitter instagram youtube girmek rahatsız ediyor artık.İş fırsatım var memur olmak için uğraşıyorum az kaldı inşallah.
Kitap okuyan varsa aranızda nasıl başladınız ne tarz kitaplar okuyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler herkese.
Cevap çok basit kitap okuyarak. Kitabı ne için okuduğunu bilmelisin. Ne tür okuyacağını kendin keşfetmelisin. Türleri okuya okuya hangisinin sana yatkın olduğunu kendin keşfedersin.

Ciks

Mezun
34. gündeyim, bu sürecimde kitap okuma alışkanlığı edinmeye çalışıyorum. Roman, hikaye tarzı basit kitaplarla başladım. Kitap okurken kronometre tuttum. Genelde 1 saati tamamlamaya çalıştım. Kitap okuduğumda tabloma o gün için tik attım. Haftalık kaç sayfa okuduğumu not ettim ve bir sonraki hafta o sayıyı geçmeye çalıştım. İlk haftalar öylesine sırf okumak için okudum, anlamak için çok zorlamadım kendimi. 5. hafta 2 kitap birden okumaya geçtim. Bu kitaplardan birisi ilgimi çok çeken bir romanın 2. serisi idi ve şu an ilgiyle okuyorum. Diğer ikinci kitap bugün bitiyor ve yarın yani 6. hafta artık daha zor, roman tarzı olmayan, düşünce kitaplarına geçeceğim ve yanında da roman okuyacağım...
5. haftamda her gün kitap okumuşum. Ve hafta hafta kitap okumam şu şekilde:

1. hafta 110
2. hafta 130
3. hafta 170
4. hafta 210
5. hafta 300 civarı

KingArthur

Mezun
-Kendine kitap okuyacak bir bölge belirle (masa,koltuk,balkon vs.)
- Alışkanlık listesi yap ve gün gün bölümlere ayır kitap okuduğunda tik at
-İlk hedefin hergün 1 sayfadan az okumamak olsun en kötü gününde bile 1 sayfa oku tik at.
- kitap zorluyorsa yarıda bırak başkasına geç bitirecem diye zorlama
-sosyal mwdyayı bırak dopamin detoksu yap

ThunderHero

Yeni Üye
Kitap okuma alışkanlığındaki en önemli etmen kendine uygun kitabı/kitap türünü keşfetmen. Jules Verne gibi okuma alışkanlığı kazandırabilecek yazarlar okumanı tavsiye ederim.

mustafa78

Mars Yolcusu
Çok teşekkürler yorumlarınız için arkadaşlar kendime seveceğim bir kitap araştırıyorum yavaş yavaş alışkanlık edineceğim inşallah.

Bozo

Yeni Fapstronot
Pandemiden beri doğru dürüst yılda 3 kitap okumamışımdır. 2024'de girdiğimizden beri yedinci kitabımı okumaktayım.
bunu zincir kırma yöntemi ile başardım. Kendine günlük kolay bir hedef belirle. Ben günde 15 sayfa ile başladım, şuan günde 20 sayfa okuyorum.
İlk başta sayfa sayısı az olan kitaplardan başlayabilirsin, böylece bir başarmışlık hissi ile kendini ayrıca motive edebilirsin. Örnek olarak Küçük Prens, Martı olabilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6