Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nasıl Ve Ne Kadar Ders Çalışmalıyım? / Monk Mode İçin Tavsiyeler

Ozymandias

Yeni Üye
Bir kaç gün önce açtığım bir konuda eve geldiğimde uykum geldiğini ve bu yüzden ders çalışmakta zorluk çektiğimi yazmıştım. Eve geldiğimde daha az yemek yiyerek ve soğuk duş alarak bu sorunu çözmeyi başardım. Ancak şimdi ise nasıl çalışacağımı bilmeden çalışıyorum. Sayısal öğrenciyim TYT ve AYT sınavlarına nasıl çalışmalıyım? Hangi gün, hangi dersi çalışacağımı, ne kadar çalışacağımı ve bir günde kaç farklı ders çalışmam gerektiğini nasıl belirleyeceğim. Ayrıca vaktimi çok gereksiz harcadığım ve erteleme sorunumu tam anlamıyla kaldırmak için monk mode yapmaya karar verdim. Yaklaşık olarak 3 aydır hard mode yaptığım için artık bunu yapabilmeye hazır olduğuma inanıyorum. Tavsiyelerini bekliyorum.​

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Bir kaç gün önce açtığım bir konuda eve geldiğimde uykum geldiğini ve bu yüzden ders çalışmakta zorluk çektiğimi yazmıştım. Eve geldiğimde daha az yemek yiyerek ve soğuk duş alarak bu sorunu çözmeyi başardım. Ancak şimdi ise nasıl çalışacağımı bilmeden çalışıyorum. Sayısal öğrenciyim TYT ve AYT sınavlarına nasıl çalışmalıyım? Hangi gün, hangi dersi çalışacağımı, ne kadar çalışacağımı ve bir günde kaç farklı ders çalışmam gerektiğini nasıl belirleyeceğim. Ayrıca vaktimi çok gereksiz harcadığım ve erteleme sorunumu tam anlamıyla kaldırmak için monk mode yapmaya karar verdim. Yaklaşık olarak 3 aydır hard mode yaptığım için artık bunu yapabilmeye hazır olduğuma inanıyorum. Tavsiyelerini bekliyorum.​
Tyt ye odaklan sadece. Bitince ayt ye başla. Ben öyle yapıyorum. Tyt si iyi olan ayt yi halleder zaten. Fonkisyonları bitirince ayt ye geç Matta. Tyt fen bitir sonra ayt fen geç zaten bağlantılı olduğu için temel sağlam olursa sıkıntı çıkmaz. Tyt Türkçe'ye günlük yarım saat falan çalışıyorum o da dil bilgisi. Paragraf için kitap okuyorum. Sosyal çalışmadım son 2-3 ay çalışırım. Ben böyle ilerliyorum.

SDG

Yoda
Hangi gün hangi ders konularını bilemeyeceğim ama her halükarda bölünmeden, telefonunu kapatarak, sessize alarak vb kendinden uzaklaştırarak odasını arttırmanın iyi olabilir

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
TYT den başla Aralığa kadar bitir AYT yi yene seneyle birlikte devam ettir. Ocak ayının sonuna doğru pes etme hissi gelir pes etme.Deneme çöz öncelik deneme olsun. Kaynak olarak Matematik Acil ve 3D Fizik Apotemi,3D Kimya Aydın fena değil Biyolojide Çap,Bilgi Sarmal vs. Sosyale ilgin yoksa son 2 haftada kağıt çıkar ezberle öyle yap.

malazlar

Yeni Üye
TYT den başla Aralığa kadar bitir AYT yi yene seneyle birlikte devam ettir. Ocak ayının sonuna doğru pes etme hissi gelir pes etme.Deneme çöz öncelik deneme olsun. Kaynak olarak Matematik Acil ve 3D Fizik Apotemi,3D Kimya Aydın fena değil Biyolojide Çap,Bilgi Sarmal vs. Sosyale ilgin yoksa son 2 haftada kağıt çıkar ezberle öyle yap.
hocam sizin mezun senesi ve sınava çalışmak ile ilgili mesajlarınızı gördüm de beni çok iyi bir yöne döndürdü açıkçası nereyi kazandınız acaba

Ozymandias

Yeni Üye
Şu an 11.sınıfım yine de bu şekilde mi çalışmalıyım?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6