Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Cinselliği Elimizden Mi Alıyor?

köstebek_murat

Mars Yolcusu
Bugün çok güzel bir noktaya tecrübelerimden yola çıkarak değineceğim.

Neverfap pmo yapmamızı engelleyerek bizi kısıtlıyor mu?Cinselliğimizi mi baskılıyoruz?Dini olan insanlar ne yapacak yoksa onlar için tek çözüm pmo mu?Pmo'suz nasıl yaşayacağız?Krizlerde baskılanmış mı oluyoruz?Nereye kadar böyle mi gidecek mi diyorsunuz?

Din ve Neverfap konusunu ayrı bir yazıda değerlendireceğim.Ama kısaca çözümün pmo olmadığını söyleyebilirim.

Bu soruları kendinize soruyorsanız ya işin ciddiyetini(pmo'nun size yaptıklarını) kavrayamadınız ya da çaresizlikten dolayı çözüm arıyorsunuz.Şimdi üstteki diğer soruları yanıtlayalım:

-Neverfap cinselliğimizi elimizden almıyor aksine onu düzene sokuyor.Yani krizlere hayır diyerek kendimizi bastırmıyoruz,irademizi geliştiriyoruz.Pmo yapabilecekken kendimizi geliştirmeyi ve yeni bir hayatı seçiyoruz.Bu da doğrudan bizi daha kararlı ve güçlü yapıp diğer işlere başlamamızı kolaylaştırıyor.

-Bir zamanlar pmoyu çok sık yapıp hayattan nefret ediyorken neverfap dur dememiz sağladı.Dolayısıyla pmo yapmıyorken de hayatımızı toparlama fırsatı bulduk,"Nerede yanlış yapıyorum,düzeltmek için neler yapabilirim?" sorularını kendimize sorabildik.

-Süreç yaparken yeni alışkanlıklar keşfedip hayat kalitemizi arttırma fırsatı buluyoruz.Ayrıca kendimizi tanıyıp yeni hobiler edinebiliyoruz.Dolayısıyla artık zevk almak için pmo'yu değil hobi ve alışkanlıkları tercih ediyoruz.

Sonuç olarak ortada bir baskılanma veya eziyet yok,bile isteye yeni bir hayatı tercih etmek var.Böyle olunca da acı çekmeyip krizleri sadece geçilmesi gereken bir adım olarak görmeye başlıyorsunuz.
Ha yok ben hala kendimi baskılıyormuş gibi hissediyorum diyorsanız,bu da büyük ihtimalle krizin bıkkıntısı sonucunda söylenmiş bir laftır(bkz anlık duygu değişimleri).Hadi baskılamayın bakalım,cinselliğinizi(!) düzene koyabilecek misiniz? Yapamazsınız çünkü sizin beyin kimyanız bağımlılıkla beslendi.Siz doğru m de yapsanız haftada 1 m bile yapsanız o bağımlılığı besliyorsunuz."Aa,1 kere doğru m yaptım artık işler daha iyiye gidiyor" diye bir şey yok.Bu işin bir de işin chaser kısmı var.Daha ilk krize bile hayır diyemiyorken chaser'a nasıl hayır diyeceksiniz?

Şimdi işi kavradınız değil mi?Korkmayın bir yerden sonra o kadar acı çekmeyeceksiniz,baskılamak bile normalleşecek.

"Allah sabredenlerle beraberdir. 153/Bakara"

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6