Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Neverfap Evrelerinin Süreleri En Fazla Ne Kadar Sürer

Mr. İrade

Venüs Yolcusu
Kişiden kişiye, süreçten sürece değişir. Eğer süreçte kendimizi zorlarsak daha hızlı şekilde de yeni yaşam dönemine geçebiliriz ya da çok zorlanmadan yavaş yavaş yeni yasama gidebiliriz bize bağlı yani. Ama bana kalırsa:
1-7 geri çekilme
7-30 geçiş evresi(zayıflayan chaser)
30-50 coşku
50-90 flatline
90+ yeni yaşam

Kişiden kişiye göre değişir. Mesela bende bütün dönemlerin toplamı 30 gün sürdü. Ama ortalama olarak bahsettiğin dönemler 7-14 gün arası sürüyor diye biliyorum

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bu tip dönemlere ayırmak sana bir fayda sağlamaz aksine iradeni zorlarsın. Düşünsene bak 90 gün dayanırsan nereye varmış oluyorsun çok merak ediyorum, sonra ne olacak. PBKY kitabını okumanı öneririm bu tip olaylar aslında saçmalık.

N

neurosoft

Misafir
Bu tip dönemlere ayırmak sana bir fayda sağlamaz aksine iradeni zorlarsın. Düşünsene bak 90 gün dayanırsan nereye varmış oluyorsun çok merak ediyorum, sonra ne olacak. PBKY kitabını okumanı öneririm bu tip olaylar aslında saçmalık.
Kesinlikle katılıyorum. Odak kendini geliştirmekte olması gerekirken süreçte olunca zaten bir süre sonra bozuyorsun. Keşke herkes bunu daha erken anlayabilse. Zamanında bunun yüzünden çok sürecim gitmişti...

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Ve bir de şu flatline a inanan var mı? Şahsen bana pek uzak geliyor. Yaşayan var mı? Varsa nasıl bir şey?
Hayır kardeşim flatline denen birşey tam anlamıyla yok. Böyle birşey denince sanki zor birşeye katlanicak gibi hissedersin. Oysa hayatında yaptığın belkide en pozitif şey için böyle bir bakış açısı çok yanlış . Bu dönem şöyle bir şey olabilir mesela telefonu sürekli sağ cebine koyuyorsun birden sola koymaya karar verdin ilk başlarda gene sağ tarafa elin gider. Bu anlar sadece eski kötü hayatın son anları onun yok olusu . Böyle bir durum ise hayatımızda olan en mutlu şey zaten.

N

neurosoft

Misafir
Hayır kardeşim flatline denen birşey tam anlamıyla yok. Böyle birşey denince sanki zor birşeye katlanicak gibi hissedersin. Oysa hayatında yaptığın belkide en pozitif şey için böyle bir bakış açısı çok yanlış . Bu dönem şöyle bir şey olabilir mesela telefonu sürekli sağ cebine koyuyorsun birden sola koymaya karar verdin ilk başlarda gene sağ tarafa elin gider. Bu anlar sadece eski kötü hayatın son anları onun yok olusu . Böyle bir durum ise hayatımızda olan en mutlu şey zaten.
Şahsi kanaatimce de öyle. Yani evet bir değişim var. Bu değişim haliyle beyne farklı gelecek. Ama bu değişimi flatline adı altında putlaştırmak ve onu büyük görmek bence saçmalık.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6