Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Günlüğüm

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
Selamlar. Burayı NeverFap sürecim için bir günlük olarak kullanacağım ve her akşam yazmak için gayret göstereceğim.
Zorlu ve uzun çabalar sonucu 90 günü tamamlamayı başarmış ancak daha sonra yine relapse olmuş bir kişiyim. Hikayemi öğrenmek isteyenler eski yazılarıma bakabilir. En son NoFap denemek 3-4 ay önce olmuştu, o zamandan beri NoFap yapmayı bırakmıştım, sitede de yazı yazmıyordum zaten. Son birkaç haftadır PMO bağımlılığım yine yükselmeye başladı. Bununla beraber zaten sosyal çevrem yok denecek kadar az, eskisi kadar olmasa da sosyal anksiyetem var. Uzun yıllardır zaman zaman baş gösteren depresyon ile mücadele ediyorum. İradem ise gerçekten zayıf. Doğru düzgün hedeflerim yok. Şunun farkına vardım ki NeverFap bize dolaylı yoldan daha iyi bir hayat sunuyor. Bende bu serüvene yeniden başlama kararı aldım. Bu sefer gerçekten kararlıyım her gün gelip buraya yazacağım. Selametle, herkese bol şans...

reggiekray

Yeni Fapstronot
'' Unutma, hiçbir şeyden vazgeçmiyorsun. Aksine, muhteşem olumlu kazanımlar elde etmek
üzeresiniz. ''

Başarılar dilerim tekrardan.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
1. Gün
Dünkü relapse'ın etkisi ile günüm biraz mutsuz ve huzursuz başladı, ancak soğuk bir duş ile toparlamayı başardım. Sabah ağırlık antremanı ve cardio yaptım. Günün geri kalan kısmında tarih ve felsefe konularında okuyup araştırdım, bir saat falan da İngilizce çalıştım ve diksiyon egzersizleri yaptım. Sosyal medya kesinlikle kullanmadım. Birazdan 20 dakikalık bir meditasyon yapacağım. Herhangi bir uyarılma veya PMO isteği yok.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
2. Gün
Bugün pek birşey yapamasam da hayatım hakkında bazı kararlar aldım.
40 sayfa civarı roman okudum. Felsefe konuları hakkında da birkaç makale okudum. Soğuk bir duş aldım. PMO isteği yok.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
3. Gün
Köye geldim, burada daha çok doğada bulunma fırsatım vardı. 20 sayfa civarı kitap okudum. PMO isteği yok.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
5. Gün
Kurban Bayramınız kutlu olsun. Bayram olduğu için çok fazla şey yapma fırsatım olmadı. Akşam 20 sayfa civarı okudum. Çok fazla sosyalleşme fırsatım oldu.
PMO isteği yok

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
8. Gün (Rüyalanma)
Hala köydeyim. Sosyalleşme yeteneklerimde bir gelişme hissediyorum, köyde insanların daha yakın yakına yaşadığı için olabilir. Doğada bir süre kalabildim ancak daha fazla gezinme imkanım vardı. Tarih hakkında çok fazla araştırma yaptım, ancak bunun yerine doğada daha fazla dursaydım daha iyi olacağını düşünüyorum. Calisthenics çalıştım ancak daha fazla da çalışabilirdim. Uzun yürüyüşler yaptım, bir gün ise uzun mesafe koştum ve içimdeki fazla enerjiyi atmama çok yardım etti. Yedinci gün rüyalandım, ancak rüyalanma bende genelde ters etki yaratıyor, daha fazla PMO istememe neden oluyor. Kızlara ilgim artmaya başladı. Beyin sisi hala var, ayrıca son 1 aydır muzdarip olduğum aşırı erken uyanma problemim de devam ediyor. Bugün abur cubur ve çikolata da yemedim, bunları da bırakmayı düşünüyorum. Sosyal medyaya da sadece günün belirli saatlerinde gireceğim. Anlık olarak bir PMO isteği yok, ancak sabah ereksiyonları oluyor. Bundan sonra raporları her gün değil, 3-4 günde bir yazacağım.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
10. Gün
Dün köyden şehire döndüm. 17 yaşında olmama rağmen yüzme bilmiyorum, eskiden köyde yaşadığım için böyle bir şansım olmamıştı. Dün babam ile nehirde yüzmeye çalıştım ancak pek başarılı olamadım, tabii ilk gün olduğu için. Akşam 10 dakikalık meditasyon yaptım ve günlük rutin hazırladım. Bugün sırtüstü yüzmede bayağı ilerledim, 15 metre kadar yüzebiliyorum, ancak düz yüzmede hala 2-3 metreyi geçemiyorum. Sabah ağırlık antremanına gittim ancak pek verimli geçmedi, yüzmeye gideceğim için kendimi çok yormak istemedim. Hafta içi ağırlık antremanları haricinde bütün gün evde olacağım, umarım PMO yapmam bu sefer kararlıyım. Şu ana kadar bir kriz gelmedi, sabah ereksiyonları var, cinsellik hakkında düşünmeme sebep oluyorlar, bu yüzden artık uyanır uyanmaz soğuk duş alacağım.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
Selamlar. 90. güne ulaşıncaya kadar maalesef yazamayacağım, internet kullanımını ve yazmayı azaltmayı düşünüyorum, bu sebeple siteye pek uğrayamayacağım. Teşekkürler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6