Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Günlüğüm

Furki89

Yeni Üye
21.Gün
Gece vakti

Tetikleyici gördüm . YouTube'da daha sonra izle listesine eklemişim zamanında. Sonra baktım. Videoya tiklamadim. Ne hissettiğime odaklandım. Bir an bak işte etkilenmiyorsun bir bak nasıl bir şey imiş neden kaydetmişsin gibi değişik düşünce geldi. Hani ileride şen de böyle yaparsın tarzı saçma bir düşünce... Sonra düşündüm o görsel üzerine. Düşündükçe ne kadar saçma ve ne kadar da iğrenç olduğuna kanaat ettim açıkçası.
Yani çıplak bir vücut ve değişik değişik hareketler çok yüksek ihtimalle. Neden peki? Beni uyuşturmak için... İnsanları uyuşturmak için. Tam 11 milyon izlenme ne demek. 11 milyon izlenme almış. Yani aslında ne kadar dürtüsel ve ne kadar sürüngen beynimizin emrinde olduğumuzu gösteriyor. Ben bunu reddediyorum arkadaş. Ben, beni sömürmelerini reddediyorum. Beni sömürmelerini reddediyorum. Duygularimi,hayatımı,zihin sağlığımi ,ruh sağlığımı sürüngen beynimin ve ilkel dürtülerimin eline vermeyeceğim. Ben insanım ve reddetme özgürlüğüne sahibim. Reddediyorum, hayır diyorum ...

Tüm bunlar bir dakika gibi kısa bir süre içinde oldu tabii ki. Sonra o listeden temizledim. Tetikleyicilere bakış açımız değişecek ve güçleneceğiz elbette.

25.Gün

Etkileyici tetikleyici ile karşılaştım Facebook denen garabette. Ve heyecan duygusu hissettim.
Yani etkilendiğimi gördüm. Sonr baktım ulan saçma sapan şekiller ne lan bu böyle. Saçmalıklar hepsi. .. İlerideki hayatımda iyi bir hayat yaşamak için şimdi hayır demeye devam edeceğim.

Bugün grupta paylaşılan yazıyı atıyim buraya arada okurum.

''tabiki dostum zaten cogu zaman yazıyorum gün gün, genel olarak söylemem gerekirse geçtiğim 1 hafta öncesinde süreçte sadece savaş durumunda oldum cogu zaman , flatline yaşadım sürekli uyuyor gibi geçirdiğim günler oldu.. Yeni yeni beynim gerçek dopamine yöneldi ve tamamen motive duruma geldi.. Bence bundan sonrası için birşeyler görmeye başlarım gibime geliyor..

Genel olarak duygusal ,odaklanma, fiziksel güç eskiye oranla bağımlı döneme gore yani 50 ila 100 kat arasında fazla.. ama 6 aydan sonra gerçekten tamamen kurtulacagimi düşünüyorum şu andada gayet memnunum..''

Şu an en muzdarip olduğum şey bu odaklanma konusu... Bunu da halledeceksin. Yapman gereken yapay tüm dopaminlerden kurtulmak.!
Bak istek gelince ne yaptım az da olsa geldim yazdım ve unuttum gitti isteği. Ben olmak istediğim adam olmaya doğru yol almaya devam edeceğim

Furki89

Yeni Üye
Bir alıntıyı sevdim gerçekten çok önemli

Boyutuna göre dünyayı 2 kere turlayacak ve ulaşınca yeni bir hayat başlatacak bir yapıdan bahsediyoruz , vücudun bundan günde 1 kac milyon üretiyor her saniye de 1500 tane üretebiliyor.. Sen bu gücü çöpe atmaya harcarsan resmen engelli gibi yaşarsın.. Yok bu gücü geri sindirirsen düzenli olarak hem arzun 0 lanir , hemde gücün 100 katına çıkar.. Eski süreçlerimin 1 sinde rüyamda yumurta yutmustum yumurta içimde kuşa dönüşüp agzimdan çıkıp uçmustu.. Bahsettiğim şey böyle birsey.. Dopamin canavarını ağır şekilde ezmeye baslamanizda sperm geri donusumuyle cok cok kolay oluyor 70 gün dayanın..

26. Gün

Ramazan ayı içindeki 5. Rüyalanmayi yaşadım. Yatmadan idrar hissetmeme rağmen idrara çıkmadım sonuç bu. Önemli değil,ruyalanma zaten doğal bir şey,aksine sürecimi kolaylaştırıyor belki de .

Bugün çarşıya çıktım ve tetikleyici gördüm. Eskisi gibi yapmayacağım .

Koşullanma yaşamışım aslında. Dar popo eşittir masturbasyon yapmak. Hayır artık o öğrenmeyi bitireceğiz dostum . O yanlış eşleşmeler bitecek.

Dar popolar hep olacak. Kendini bedeniyle teşhir edenler hep olacak (aşırılıktan söz ediyorum)
Ama sen hep aynı sen kalmayacaksın. Bakış açın değişecek. Gülüp geçeceksin dostum bazı şeylere.
Hayatta çok daha kıymetli şeyler vardır. Onlar için çabalamak gerek ..

27. GÜN

Temiz geçti. TV önünde dururken akşam üzeri . Dekolteli kadın gördüm TV'de. Bundan etkilendim. Şunu farkettim. İnsan açken libido daha yüksek olabiliyor. Açlık bastırınca dopamin düşüyor. Dopamin düştükçe beyin dopamin arıyor sanırım... Neyse. Etkilendim evet ama ileriyi geleceği düşündüm,ve bunlara bakış açımın tamamen değişeceğini hatırladım. Böylece sükûnet buldum diyebilirim. Bu olay o gün içinde anlık bir şey idi. Ama artık günlük tutmakta ısrarcı olduğum için en ufak bir düşünceyi durumu bile buraya yazacağım ..

Bana stres yaratabilecek durumlardan birisi kuşkusuz en önemlisi dersler.kpss belası vs. Ama artık öyle ders nazarıyla değil zevk eğlence olarak bakıyorum kpss ye . Yani açıkçası öylesine çalışıyorum. Kpss biter bitmez de dil kursu alıp dil çalışacağım. Yolu yok başka :)

####### AKLA GELEN DÜŞÜNCELER

Hani bazen falanca çok uysal deriz. Her yere uyum sağlar pek de zorlanmaz deriz. Aslında olay şu ki.o falanca bağımlı. Ve bağımlı olduğu o küçük dünyasında mutlu. Ama biz bağımlı olduğunu bilmiyoruz adamın ve onu uysal filan zannediyoruz. Alakası yok oysa. O kendini oyalıyor ve sonu hüsran ile biter bunun.

28. Gün.

Onedio denen garabette bazı terikleyii haberler gördüm. Bir tane hep cinsel organıyla gündeme gelen kadın var . Malum kişi işte... Onunbir haberi. Bir tıkladım saçma sapan bir sürü şey çıktı karşıma. Sahur sonrası. Libido yüksek. Direkt kalktı bir şekilde. Alışkanlık kendini tekrar etmek istedi. Derin birkaç nefes alıp ereksiyonu bitirmek istedim. Nefes aldım ve ereksiyon biraz azaldı. Karşıma çıkan bir haberi çok merak ettim,bir ünlünün sahnesi. Sonra tıkladım ve hemen geçerek tmm işte gördün sıradan saçma hareketler işte dedim ve kapattım. Açıkçası bir kriz denebilir. Nefes alıp verme ile ereksiyon azaldı da ben de çıktım siteden. 28 gün boyunca böyle bir şey yaşamadım. Demek ki onedio gibi saçma sitelere de girmemek gerekiyormuş.

Şimdi direkt uyuyacağım birkaç yazı okuyup

..

Krizdeyim seçim günü. Gerçekten zor oldu. Instagram silindi. Facebook a girmiyorum.
Ders de çalışmıyorum. Film izleyecem şafak Sezer filmi açtım şimdi. Ancak böyle lafa dağıtabilirim

29.gun gruba atmış olduğum yazı

Dostum, krizler öyle zannediyorum ki bazen bir gün değil birkaç gün sürebiliyor. Hem biyolojik nedenlerden kaynaklı, hem de stres yükünden ve dopamin olayından dolayı.
Sanırım yapmamız gereken odak noktasını değiştirmek.. başka yolu yok . Ders çalışmak zorluyorsa soru çözüm videosu izle. Ya da komik bir iki skeç filan izle,yani daha hafif bir şeylere yönel.

Ben bugün film izledim,ders çalışmadım ve şu an açıkçası fena değilim kriz geçti istek var ama girmiyorum. Instagrami da dondurdum ve uygulamayı kaldırdım. Çünkü ilk 25 gün hiç etkilenmez iken bu aralar etkilendiğimi fark ettim ve sildim gitti. :)

Temel düşüncemiz şu olsun. Bu benim son sürecim. Süreçte yaşanılacak tecrübe edinilecek ne varsa tecrübe ediniyorum . Şu an krizin gelmesi güzel bir şey aslında. Böylelikle bunu tecrübe edip nasıl mücadele edeceğimi öğrenmiş oluyorum . Himm. Demek ki 30. Günde böyle oluyormuş. Ya da hım demek ki ders çalışırken bir şeyi anlamadığımda pmo yapma isteğim geliyormuş filan. Yani mesele kararlılığımız dostum.

Bir süreç günlüğün olsun mutlaka oraya yazmanı da naçizane öneririm. Ben oraya ne hissettiğimi yazıyorum devamlı olarak. Diğer süreçlerimden farklı olarak bunu yaptım bu kez ve gerçekten faydalı bir şey
Başarılar dostum

30. Gün Gece

Rezil bir şey... Fena krizdeyim. Teikleyici görmek istiyorum. Kurbağa misali yanabilirim ama şu an faceyi de sildim nelet gelsi yaw eh.
Kurtuld ondan da. Ama ya aosnrysimdi temzilenmem gerek ..

31.gun gece üstteki paragraftan sonraki gece

Çok şükür. Kriz geçti tamamen diyebilirim. Yani etkisi azaldı maruz kaldığım tetikleyicilerin.
Peki bunu nasıl yaptım? Gece uyumadan meditasyon yapmıştım zaten. Ve bugün nispeten daha erken uyandım. Sabah çok güzel 10 dk bir meditasyon yaptım, gerçekten çok güzeldi. Sonra kuran okudum 20dk filan. Sonra hava güneşli idi şükür ki. Güneş önünde biraz soru çözdüm. Eve geçip sorulara devam ettim. İnanılmaz yavaşım. Özellikle akşam saatlerinde çok yavaş oluyorum.. Neyse öyle geçti işte ya.
Edindiğim tecrübe şu ki her kriz geçiyor abi sonsuza kadar sürmez. Ama dün gece çok büyük bir savaş verdim kendimle . Çok da yanlış kulvarlara attım kendimi. Yanlış sularda yüzmeye kalmıştım. Resmen tetikleyici görmek istedim. Ama işte bunu biliyordum ne yaşadığımı biliyordum. Kurbağa deneyini hatırladım. Umut'un eğitimde anlattıklarını. Kimse doğrudan gidip açmaz. Bir iki foto ve sonra kendini içinde bulur. Bu bilgi bu farkındalık ile kurtuldum.

Çok şükür ki bugün itibariyle bir ayı bitirdim. Abi bu benim için müthiş bir şey. Çünkü yıllardır bu günlere gelmemiştim.

Kendime sözümdür kardeş. Hayal.. hayal ettiğim kişi için çaba göstermeye devam edeceğim..

Furki89

Yeni Üye
Efendim tabi bazen sıcak güzel bir duş da krizi alıp götürüyor. İki gün önce krizde iken bu gün krizden eser yok. Instagram Facebook da yok. Hayat güzel vesselam

32

Bugün masaj videolarına baktım yani mesaj videoları derken kadınlar değil böyle işte bir youtuber masaja gitmiş onu anlatıyor filan
Hayali kontrol etmem gerekiyor, yani demek ki hayalimde masaja gitmek gibi cinsel bir istek var işte kendimi kandırıyorum falan işte bir gün sadece mesaja gideceğim falan diyorum, mesela oysa ki kendimi kandırıyorum aslında. Hissettiğim şey bir cinsel istek,bir kriz esasında...
Hiçbir şekilde hiçbir surette zihnen hayalen bile gitmeyeceğim. Kendimi rahatlatma yoluna gitmeyeceğim. Rahatsız edeceğim kendimi.
Ha bu arada stres yaratan durum var. O d lânet olası KPSS. Evet tüm bunların sebebi.
Yegâne müsebbibi iş bu lanet KPSS dir.

Şimdi yeniden rutin oluşturacağım. Çünkü rutinimi kaybettim bıraktım yani.

Şimdi rutin listemi yapıyorum. Bunlara uyacağım inşallah. Ve her gün her ne olursa olsun meditasyon yapacağım mindfulness daha doğrusu. Hayatıma mindfulness ekleyeceğim
Edit meditasyon yaptım şimdi eve gidiyorum

#NOT

Aslında bu tetikleyici görme isteğim ders çalışmadığım için duyduğum vicdan azabından kaynaklı imiş diyebilirim...
İki gündür yaptığım hatalardan biri de çıkan olayları takip etmek bu olayların bana bir faydası yok evet bunları takip etmek aslında bir bakıma bundan zevk aldıgimi gördüm ama bunun bana bir faydası olmadığı için bunu reddediyorum ve bırakıyorum zaten şu anda sosyal medya kullanmıyorum sinirleniyorum insanların yazdıklarını görüyorum tahmin edemiyorum moralimi bozuyorum gerek yok boşu boşuna Moral bozmaya gerek var mı yani , hiç gerek yok.

Olabilir yani ramazandır zaten şu anda bazen aksayabilir ders çalışma süreci ki zaten aksıyor soğuktur hakikaten bu tarz engeller var önümüzde O yüzden kendimize sefkatle yaklaşmamız daha doğru olacaktır . Eğer kendimize kızarsak eğer kendimizi yani niye çalışmadığın için çalışmıyorsun falan diye eleştirirsek bunu bize bir faydası olmuyor geçmişte de gördük bunun hiçbir faydası olmadı o halde ne yapacağız Kendimize öz şefkatle şefkatli davranarak , olabilir bugün böyle geçti belki yarın daha iyi olacak yarın için güç toplayacağım diyebiliriz yani

Yani olumlu düşünmek bize her anlamda fayda sağlayacaktır. Biz eğer kendimize olumsuz davranırsak olumsuz düşüncelere kapılırsak ders çalışamayız günlük görevlerimizi de yerine getiremeyiz dikkat etmek lazım yani mesela şu anda banyo yaptıktan sonra meditasyon yaptıktan sonra kendimi daha iyi hissettiğimi görüyorum daha da iyiye doğru daha da güzele doğru yol alacağız bundan bir endişemiz olmasın :))

Şunu da unutma sana iyi gelecek olan şey yapman gereken şeyi yapmandır.

Ruyalanma yaşanılan günlerde daha dikkatli olmalısın. Hemen banyo yapıp yenilenmelisin. Banyo yapamasan da yapamadın diye hayıflanmak yerine çözüm üzerine düşünmen senin için daha hayırlı olabilir

.. Gün 33

Güzel bir gün güneşli bir gün.
Rutinler yeniden oluşturuldu devam ediyoruz yasamaya. Mücadele etmeye devam ediyoruz

34
. İstek var maalesef. Yoğun bir istek. İlkel dürtülerimin esiri değil efendisi olacağım. Kurbağa deneyini unutma. Basit görme

'' Canım istiyor "

Ne istiyor canın, libido yüksekliği olabilir mi bu? İyileşme belirtisi ya da? Reseptörler tamir oluyor olabilir mi? İsteğe müdahale etme. Sadece onu fark et. Evet istek var. Bu çok güzel. İnsansın,ve çalışıyorsun isteğin var ne güzel. İsteğin esiri eski sen ne yapardı. Otomatik bir şekilde açar saçma bir şekilde boşalır, beyin sisine merhaba derdi değil mi? Ama yeni sen isteği fark ediyor müdahale etmiyor. Bir misafir gibi onu ağırlıyor. İstek var diye biraz sosyal medyada gezineyim belki bir iki şey gördüm demiyor... Görünce ne olacak? Hemen söyleyeyim doymayacak
Biraz daha biraz daha görmek isteyecek. Aslında bir istek değil bir bağımlılık krizi bum seni içine çekmeye çalışan seni yutan seni engelleyen durduran bir bağımlılık krizi.

İyileşme yolunda adım atmaya devam. Zararın neresinden dönsen kâr. İlla ki görecek etkileneceksin bu çok normal. Ama geçici olduğunu da unutma dostum. Eskiden beri yönlendirmesi bilmiyordun bu duyguyu. Şimdi öğreneceksin dostum. Öğreneceksin kendi duygularını yönetmeyi. Birer nirer,bir çocuk gibi büyüteceksin kendini. O atacaksın kendini,insan olacaksın....

İstek gelince isteğin üzerine gitme. Bırak istesin... Geçmesini bekle ya da bekleme normal devam et zaten geçecek o

... Bayramda ne yapsam diye düşünüyorum aklıma saçmalıktan başka bir şey gelmiyor ama bulacağım yapacak bir şeyler. Allah'a söz olsun bulacağım. Belki bir yerlere kaçarım bakalım : ) )

Sanırım 35. Gün

İstek var. Beyin sisi mevcut. Müzik dinledim. Aşağıya şu döktüm iyi geldi. Ve güneşleniyorum şu anda. Bazı belirsiz durumlar ihtisas vs kafamı kurcaladı boş yere ya. Amannn .
Abi senin şu anda senin önünde KPSS var sen bir bunu hallet ondan sonra ona da çalışırsın buna da çalışırsın hiç önemli değil. Önünde bir sürü yol var hangi yolu takip edeceğini sana yol içinde hayat insanı gösterecekönünde bir sürü yol var hangi yolu takip edeceğini sana yol içinde hayat insanı gösterecek..

37.Gün Sanırım

Abi düşündüm de hep geleceğe uzak geleceğe dair planlar var. İşte diyorum ki artık kurslara gidicem. Oysa ki gidemiyorsam da elimin altında yani. Aç izle. Pmo izleyeceğine dimi yani. ?
Aç ve sohbet dinle. BAk geçen dinledin ne güzeldi değil mi hedefsizlikten bahsediyordu filan. Dikkat edecez abi dikkat ...

Kriz anında açıp bir sohbet tartışma filan videosu izlenebilir .
İzledim ve iyi geldi hakikaten..

Bazı problemler nuksetti. Son iki gündür biraz belirsizlik eklendi hayatıma. Çok tembellik hakkı tanıdım kendime. Çok fazla telefonda vakit geçirdim. Şimdi filmimi izleyip uyuyakalayim

Resmen canım istiyor. Canım istiyor evet.
Bırak istesin.
Çek acını, acını çek,acın sana şifa verecek.
Canın istedi diye ona istediğini vermeyeceksin. Sabredeceksin. Kontrol edeceksin kendini.

Akif düşün geleceğini düşün dostum... Geleceğini kendini... Vaktini boş yere ziyan eyleme dostum ziyan eyleme

Eski yaşantılar geliyor. Eski alışkanlıklar geliyor akla. O zaman ne yapardık sigara vs. Gerek yok.
Kendimizi onarmaya kendimizi geliştirmeye Devam etmeliyiz hiçbir zaman ben oldum kurtuldum bu bağımlılıktan dememeliyiz çünkü bu bağımlılık çok sinsi Çünkü bu bizim temel bir iç Gülümse Dayanın güçlü bir bağımlılık Ama şu gerçek var ki biz Ondan daha güçlüyüz Eğer kendimizi geliştirmeye geliştirmeye vaktimizi güzel şeylerle doldurmaya Ulvi bir gaye bir hedef ve belirlersek daha güzel olacak bizim için

Msja gitme hayaline dair düşündüm aslında istediğim şey değerlilik hissini satın almak. İşte zengin görünmek filan . Sence gerek var mı buna ya ? Hiç gerek yok

Acaba kendimi değerli hissetmek için neye gerek var ne yapabilirim. ?

Ramazan bitiyor son teravihi kıldık. Peki şimdi ne olacak? Ne yapmam gerekiyor? Canım bir şekilde rahatlamak,bir rahatlama alanı istiyor.
Acaba ne yapabilirim diye düşünüyorum
Ramazan ciddi anlamda bıkkınlık verdi bana.
Dopamin çekilmesinden ötürü bir şeyler istiyorum ama biliyorum.
Yapılabilecek şeyler.

Sabah Vakti 9 Nisan Namaz öncesi

Şu telefonu aldığında bir hedefin olsun. Boş boş gezinmek olmaz. Sonu bataklıktır pmo olmasa bile vakti boşa harcamaktır dikkat!

Olabilir tembellik hakkımızı kullanacağız biraz,yapacak bir şey yok abe heyran. Yeniden geçeceğiz masa başına yeniden baslaayachzi rutinlerimize
No problem. Yani o hayal ettiği hayata kimse hemen ulaşamamıştır.

Rutinlerine yeniden başla.

41.Gun

İstekler geçmiş krizler bitmiş. Rutinler biraz aksadı yarın yeniden başlıyorum. Bu mide rahatsızlığı insanı bitiriyor. Bayramın ilk gününden itibaren midem çok kötü ve çok fena ishal oldum. İnşallah çabuk geçer.
Pmo davranışı bitti. Geçmişe bakıyorum da çay anasını, ne krizler gelmiş geçmiş ve günlerce sürmüş yahu. Ama bak işte geçiyor,hep söylediğin şey değil midir? Geçiyor her şey geçiyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6