Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Günlük

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
Selam,100 günlük bir neverfap sürecim oldu ve yaklaşık olarak 15-20 gün içinde 3 kere bozdum fakat p***o izlemedim ve 4 aydır şekerde tüketmiyorum.Sürecimde sanki en iyi ben olamamıştım,çok bunalım içerisindeydim belkide kendime fazla yüklendim(fakat tabiki eski benin 10 20 kat üstüydüm).Şuanda da bu 90 gün içinde yaptıklarımın günlüğünü tutacağım.

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Kendine çok yüklenme. Bunlar düşündüğün kadar önemli şeyler değil. Mücadele etmek de bir başarıdır. Takipteyim :)

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
1.GÜN(14.08.21)
Rutinlerimi tamamladım.
*5 te kalktım.
*Karın çalıştım.(Hafta içi spor salonunda karın hariç herşeyi çalışıyoruz haftasonu evde karın çalışıyorum.)
*30-40 arası ingilizce kelime ezberledim.
*Kitap okudum(Kavgam)
*Elektro gitarda solo öğrendim.(Creeping death solo/1 Saat kadar)

Son düzenleme:

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
2.GÜN(15.08.21)
*5'te kalktım
*İngilizce çalıştım.
*3 saat elektro gitar çaldım.
*50 sf kitap okudum.

Son düzenleme:

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
3.GÜN(16.08.21)
5'te kalktım.
*50 sayfa kitap okudum.
*Spora gittim (kol çalıştık).
*Gitar çaldım.(1saat falan)
*İngilizce çalıştım.
*Aşı hakkım çıkmış aşı oldum.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
4.GÜN(17.08.21)
Aşı kolumda ağrı yaptı spora gidemedim.
*8te kalktım.
*50 sf kitap okudum.
*İngilizce çalıştım.
*Matematik çalıştım.
* Evde Karın çalıştım.
*Elektro gitar çaldım.
Kendimi daha çok zorlamak istiyorum fakat 14 ile 19 arası genelde çok boş geçiyor tam uyumaya giderken 19-21 arası bir çalışma isteği geliyor ve çalışıyorum.Neden böyle bilmiyorum fakat bunu çözmem gerek.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
5.GÜN(18.08.21)
5'te kalktım.
*75 SF kitap okudum.
*Spora gittim göğüs çalıştık fakat antrenman performansım baya düşüktü umarım aşıdandır.
*2 saate yakın ingilizce çalıştım.
* 1.5 saat kadar elektro gitar çaldım.
Bugün aslında baya bir şey yaptığımı sanıyordum yine çok az şey yapmışım ?.
Yeni bir tutku bulmam gerek...

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
6.GÜN
5'te kalktım.
*Sırt çalıştık.(1 saat sürdü)
*2 saat yüzdük.
*50 SF kitap okudum.
*1 saat gitar çaldım.
*1 aydan sonra arkadaşlarımın yanına çıktım.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
7.GÜN(20.08.21)
*5'te kalktım.
*Spora gittim.(Bacak çalıştık).
*1 saat yüzdük.
*120 SF kitap okudum.
*1 saat elektro gitar çaldım.
Havuzdan ve spordan sonra eve geldiğimde çok sersem oluyorum toparlanmam 2-3 saati buluyor nasıl çözeceğiz bilmiyorum.

Targetlock

Deneyimli Üye
7.GÜN(20.08.21)
*5'te kalktım.
*Spora gittim.(Bacak çalıştık).
*1 saat yüzdük.
*120 SF kitap okudum.
*1 saat elektro gitar çaldım.
Havuzdan ve spordan sonra eve geldiğimde çok sersem oluyorum toparlanmam 2-3 saati buluyor nasıl çözeceğiz bilmiyorum.
Knk yüzme hakkında aydınlatırsan harika olur. Ben yüzme, calisthenics, dövüş sporu antrenmanlarını haftanın 5 gününe yaymayı planlıyorum ileride. Yüzme hakkında bilgim eksik. Donatır mısın sana zahmet?

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
Knk yüzme hakkında aydınlatırsan harika olur. Ben yüzme, calisthenics, dövüş sporu antrenmanlarını haftanın 5 gününe yaymayı planlıyorum ileride. Yüzme hakkında bilgim eksik. Donatır mısın sana zahmet?
Biz eğlence olsun diye yüzüyoruz fakat antrenmandan sonra kardiyo olarak da epey etkili.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
8.GÜN(21.08.21)
*6'da kalktım.
*Karın çalıştım.(1 saat)
*30 sayfa kitap okudum.(Kavgam okunmuyor, alışacağım.(30 sayfayı 2 saatte okudum).)
*İngilizce çalıştım.(1 saat)
*Elektro gitar çaldım.(1 saat)
*Haluk Tatar dünyayı kim yönetiyor izledim.(1 saat civarı).
Bugün hasta gibiydim zaten pekde birşey yapamadım.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
9.GÜN(22.08.21)
*7 de kalktım.
*2 saat bilgi içerikli videolar izledim.
*1 saat gitar çaldım.
*1 saat ingilizce çalıştım.
*50 SF kitap okudum.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
10.GÜN(23.08.21)
5 te kalktım.
*70 SF kitap okudum.(Empati)
*Spora gittim kol çalıştım.(1.30 saat kadar sürdü).
*İngilizce çalıştım.(2 saat kadar).
*Gitar çaldım (1 saat kadar).

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
11.GÜN
*7 de kalktım.
*Spora gitmedim kolum ağrıyordu evde karın çalıştım.(1 saat)
*Elektro gitar çaldım (1 saat)
*50 SF kitap okudum.
*İngilizce çalıştım (3 saat civarı)
*Bilgi içerikli videolar izledim.(1 saat civarı)

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
12.GÜN
*5te kalktım.
*50 sf kifap okudum.
*Göğüs çalıştık.(1.30 saat)
*Yüzdük (1.30 saat)
*Gitar çaldım (2 saat)
*İngilizce çalıştım.(2 saat civarı)
*Yazılıma başladım (1 saat)
Bugün içimden yazmak gelmedi.Ara ara yazacağım artık.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
Bugün 15 gün ve kafayı sıyırmak üzereyim.
Ne yapsam eski halime döneceğim korkusu var 4 buçuk aydır şeker yemiyorum dopamin sistemini bozmasin diye,zaten o tarz içeriklerde 4 buçuk ay oldu.film izlemiyorum YouTube girmiyorum zamanımı bosa geçirmek istemiyorum ama ne yapacağım hakkında kararsızım hayattan zevk alamıyorum hergun sorguluyorum ne olacağım diye ülkeden umudu kestim müzik aleti çalarken bile zamanını boşa harcıyorsun diyorum kendime ne olacağım bilmiyorum yazılımla ilgileneyim maddi durumum garanti olur diyorum ama benden yazılımcı olmaz hiçbir mesleği istemiyorum hobilerimi bulmuşum hayat amacıma dönüştüler ama onlar para kazandırmayacak gitar kursu açarım oradan para kazanırim diyorum ama benden gitarist olurmu bilmiyorum.Universite için daha 2 senem var Türkiye'de olunacağını düşünmüyorum yurtdışından burs kazanmaya çalışacağım diyorum hayvan gibi ingilizce çalıştım tamam daha çalışmam lazım fakat tensleri bitirdigim halde çözemedim sinirimi bozdu 2 yılda olurmu bilmiyorum. Hadi oldu diyelim okul beni kabul edecek mi onuda bilmiyorum.4 ay önce hiçbir şey yapmazdım çok mutluydum fakat şimdi gün icinde en az 8 9 saatimi ayirdigim aktiviteler var fakat çok mutsuzum para kazanmak aileme bağlı olmamak istiyorum ama ilgimi çeken meslek yok daha yaşım 16 ama ne bileyim büyümüş gibi hissediyorum kendi ayaklarimin üstünde durmayalım diyorum ama bu girdabin içinden bir türlü çıkamıyorum.Birde yaşıtlarıma bakıyorum sabah akşam oyun oynuyorlar çok rahatlar hepsi boş boş vakit öldürüyorlar kızda erkekde benmi değişigim bir çözemedim.

Son düzenleme:

Bakenga

Emekli Üretken Üye
1. Normalsin.
2. Robot değilsin.
3. Kendini kırbaçlamaktan vazgeç.

Vaktinin bir bölümünü çalışmaya ayırmalısın tabii ki ama tamamını değil. Bir gün film izle, bir gün arkadaşlarınla gez, bir gün sevdiğin şeyleri ye(dopamin için her şeyi kesmeyi bırakın artık lütfen). Keşke geleceğin garanti altında olsaydı ama değil. Yine de bu dünyanın sonu değil. 25 yaşındayım senin geçtiğin yollardan geçtim, hissettiğin şeyleri hissettim. 18 yaşımda hiçbir şey olamayacağımı hissediyordum. Ama bir şeyler oldu, yeterince çalışınca karşılığını alıyorsun. Ayrıca sana yemin ederim, çalışıp kendi paranı kazansan bile sorunlar peşini bırakmıyor. İyi bir işi ve kötü bir işi olan adamlar yaptıkları işlerle doğru orantılı olarak iyi ya da kötü hissetmiyorlar. Bu tamamen hayata nasıl baktığınla ilgili bir şey. Toplumda iyi sayılan bir işim var ama bazen benden daha sıkıntılı durumda olan insanlara bakıyorum ve mutluluklarına özeniyorum. Büyük bir pencere olduğunu varsay ve hayata oradan bak. Bazen mutlu olacaksın, bazen başarılı, bazen berbat hissedeceksin, bazen özgür bazen sıkışmış. Acı çekmeyeceğinin sözünü veremem her şeye sahip de olsan acı çekmek insanın doğasında var, fiziksel olmasa bile zihinsel süreçlerle acı çekeceksin. Mutluluk net var olan bir durum değil, belli olay ve olgular sonucu insana uğrayan ve sonra tekrar yokluğa karışır gibi görünen bir duygu. Ama acının varlığı daha net hissediliyor. Bir şeyler olacak işte, zaman geçip gidecek. Bugün yaşayacaksın, yarın öleceksin. Sadece 3-5 yıl sonraki hayatını değil, 30-40 yıl sonrasını da düşünürsen bulanık olan kafan daha da netleşecektir.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
1. Normalsin.
2. Robot değilsin.
3. Kendini kırbaçlamaktan vazgeç.

Vaktinin bir bölümünü çalışmaya ayırmalısın tabii ki ama tamamını değil. Bir gün film izle, bir gün arkadaşlarınla gez, bir gün sevdiğin şeyleri ye(dopamin için her şeyi kesmeyi bırakın artık lütfen). Keşke geleceğin garanti altında olsaydı ama değil. Yine de bu dünyanın sonu değil. 25 yaşındayım senin geçtiğin yollardan geçtim, hissettiğin şeyleri hissettim. 18 yaşımda hiçbir şey olamayacağımı hissediyordum. Ama bir şeyler oldu, yeterince çalışınca karşılığını alıyorsun. Ayrıca sana yemin ederim, çalışıp kendi paranı kazansan bile sorunlar peşini bırakmıyor. İyi bir işi ve kötü bir işi olan adamlar yaptıkları işlerle doğru orantılı olarak iyi ya da kötü hissetmiyorlar. Bu tamamen hayata nasıl baktığınla ilgili bir şey. Toplumda iyi sayılan bir işim var ama bazen benden daha sıkıntılı durumda olan insanlara bakıyorum ve mutluluklarına özeniyorum. Büyük bir pencere olduğunu varsay ve hayata oradan bak. Bazen mutlu olacaksın, bazen başarılı, bazen berbat hissedeceksin, bazen özgür bazen sıkışmış. Acı çekmeyeceğinin sözünü veremem her şeye sahip de olsan acı çekmek insanın doğasında var, fiziksel olmasa bile zihinsel süreçlerle acı çekeceksin. Mutluluk net var olan bir durum değil, belli olay ve olgular sonucu insana uğrayan ve sonra tekrar yokluğa karışır gibi görünen bir duygu. Ama acının varlığı daha net hissediliyor. Bir şeyler olacak işte, zaman geçip gidecek. Bugün yaşayacaksın, yarın öleceksin. Sadece 3-5 yıl sonraki hayatını değil, 30-40 yıl sonrasını da düşünürsen bulanık olan kafan daha da netleşecektir.
Bazı şeyler zamanla ozaman teşekkür ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6