Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Olmadan Kişisel Gelişim ?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Bazı arkadaşlar neverfapi hayatınızın merkezine koymayın, sorunlarınıza odaklanıp çözmeye çalışın diyor. Ama bazı kişiler için neverfap olmadan sorunları çözecek güç yoksa? Neverfap tek çare ise? Mesela ben ne kadar uğraşsam da tembelliğimi yenemedim. Bir bacak hareketini hergün 10 tekrar 2 set yapmıştım 1 yıl boyunca. Alışkanlık haline gelmedi, hiç kolaylaşmadı. Yani küçük adımlarla başladım ama ilerleme olmamıştı. Neverfap olmadan çözülebileceğini düşünmüyorum. Dopamin muhabbeti işte. Reseptörleri açmadan ne kadar çabalarsam çabalayım spor hep zor ve eziyet gelecek, ki öyle de geliyor. Kaçırdığım bir şeyler mi var?

izleyici1

Yoda
Hocam düşüncenize katılıyorum fakat
Yıllardır nofap yapmaya çalışmakta bir sorun
90 güne niye ulaşamıyoruz

Kişisel gelişim, adı üstünde bir gelişim sürecidir. Gelisim ve değişim her zaman zor olmuştur. Bunun neverfap ile pek alakası yok. Spor zor bir şeydir ama sonunda güzel sonuçlar elde edersin. Neverfap ise bu gelişim sürecini destekleyen ve sana daha fazla enerji sağlayan bir durumdur.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Kişisel gelişim, adı üstünde bir gelişim sürecidir. Gelisim ve değişim her zaman zor olmuştur. Bunun neverfap ile pek alakası yok. Spor zor bir şeydir ama sonunda güzel sonuçlar elde edersin. Neverfap ise bu gelişim sürecini destekleyen ve sana daha fazla enerji sağlayan bir durumdur.
Nofaptan sonra şekeri, ardından da interneti bıraksak keşiş gibi oluruz. İnanılmaz güçlü bir zihnimiz olur, hiçbir olay bizi sarsamaz.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Ben kendimden örnek vermeliyim buna.

Son yıllarda, kendimi bir sürü alanda geliştirdim. Spor ile +40 kg alıp (6 yılda tabii) vücudumu çok güzel şekle soktum, bakımımı yaparım, 2 üniversiteyi (yazılım ile ilgili 2 bölüm) 3.30+ ortalamalarla bitirdim, alanımda yaşıma göre yaşıtlarımın iş tecrübesi olarak ta önüne geçtim, kendi yazılımlarımı piyasaya sürerek teknik başarı elde ediyorum CV yi dolduruyorum ve yurtdışında hayat kurmaya hazırlanıyorum. Motorsiklet ve gerçek silahla atış tutkunuyum. Gördüğünüz gibi çoğu alanda kendimi geliştirdim ve geliştiriyorum düzenli. Elim yüzüm düzgün, başarılıyım, sohbetim de iyidir, hobilerim de sağlam.

Ancak bu insan günde en az 2 kere PMO yapıyordu arkadaşlar.

Haftada en az 14 yapar.

İşte bu yüzden bu kadar donanım elde var sıfırdı. Daha yeni yeni açılıyor piyasam. Bu kadar şeyin karşı cins konuusnda hiçbir işe yaramadığını, "çekim, aura" denen şeyi pmo ile dışarı fırlatmayı kestiğimde anladım.

Çıkın bu bataktan, NoFap her şeydir.

Joe229

Mars Yolcusu
Neverfap’in mantığı ve işleyiş prensibi senin kolaylıkla bikaç tık ile girdiğin o sahte dijital hareminden elde edeceğin boş ve yanlış dopamini ortadan kaldırmak.

Dopamin sistemi, beyninin ödül mekanizmasıdır. Hayattan aldığın zevk, mutluluğun ve yaşam motivasyonun ile doğrudan bağlantılı bir nörotransmitter maddedir dopamin. Anlayacağın hayatında, hissiyatında, psikolojinde ve fiillerinde çok kritik bir etkiye sahiptir. Düşük dopamin seviyeleri tembellik, depresyon, mental sıkıntılar ve intihar teşebbüslerine kadar ilerleyebilir. Yüksek dopamin seviyeleri ise daha berrak bir zihin, daha yüksek bir ruh hali, daha motivasyonlu bir irade, daha iyi sosyal yetenekler ve hayattan alınan daha fazla zevke neden olur.

Neverfap ile sen, yıllarca PMO kullanımının beyne (Dopamin Sistemi) verdiği bu zararları iyileştirerek dopamin seviyelerini yükseltiyorsun.

Neverfap’in kısaca olayı bu.

Bu da sana hayata atılıp daha da seni ileri atacak şeyler için çabalaman için enerji ve motivasyon kaynağı olacak.

Onun dışında sırf PMO’dan uzak durduğun için fiziğin, sosyal hayatın, finansal hayatın ve kariyerin, kızlarla olan başarın sihirli bir şekilde düzelmeyecek

Neverfap’in enerjisi ile sen bunları düzeltecek aksiyonlara girişmen lazım: Spora git, kitap oku, sosyalleş ve sosyal ortamlara gir, alanın ve hobilerinde ilerle ve ustalaş, rastgele tanıdığın veya tanımadığın kızlarla konuş, yürü ve şansını dene.

Yoksa öbür türlü 3 ay boyunca sadece cinsellikten uzak durup hayatında bir radikal değişim görmemiş. Neverfap’e karşı ihanete uğramış ve neverfap’ın boş iş olduğunu düşünen birisi olursun.

Hayat bir bisikletse Nofap yapmak bu bisikletin üst vitesleridir. Senin yine de hayatta ilerleyebilmen için pedallara asılman şart.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6