Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Üzerine Düşünceler

hakansalmn

Yeni Fapstronot
Katılım
4 Ocak 2021
Mesajlar
11
Tepki puanı
33
Puanları
14
Yaşamayı ve dünyayı gelmeye kendimiz seçmiyoruz bu anlamıyla seçim-dışı bir konumda duruyor yaşam. Ama dünyaya geldikten ve yaşamaya karar verdikten sonra yaşamı nasıl ve ne şekilde sürdüreceğiz bu bizim seçim ve sorumluluğumuzdadır. Bundan dolayı nasıl yaşamak gerektiğine ilişkin duygu düşünce pratiğin oluşması önemli. Neverfap süreci bizi nasıl yaşamak istediğimize ilişkin güçlü cevaplar içeren bilimsel ve felsefi bir konumda bulunuyor. Örneğin her türden bağımlılığın ( sigara,alkol,oyun,pmo,insan vb. ) bunlardan kurtulup kurtulmayacağımız bizimle ilgili bir mesele özgürlüğümüzü nerede ve ne zaman kaybettiğimiz ve pmo bataklığına neden düştüğümüz önemli olmakla birlikte bu neverfapın tanımlanması ve açıklanması değildir. Çünkü neverfap kaybedilen özgürlüğü değil yeniden inşa edilecek olan özgürlüğü tartışma konusu yapıyor. İnsanların neverfap süreci içerisindeyken zihinsel, bilgi-bilme yapıları köklü dönüşümlere uğramadığı sürece neverfap de başarı ve süreklilik sağlamaları mümkün değil.

Neverfap sürecinde olan insanlardan bazıları 300,350,400 günlere ulaşanlar var. Sürece yeni başlayan insanlar onlara gıpta ile bakıyorlar nasıl olur bunca süre pmo yapmadan durabildin bunun bize reçetesini ver bizde başaralım bu şekilde düşünen insanların o günlere gelmesi mümkün değil. Çünkü başta zihinsel olarak pmo nun tamamen bırakılamayacağını düşünerek başlamış sürece söyle bir pmo yu bırakmayı deneyim olursa olur olmazsa da olur olursa bazı problemlerimden kurtulurum olmazsam da eskisi gibi kaldığım yerden yaşamaya devam ederim. Durum böyle değil neverfaple tanıştıktan ve pmo nun insana fiziksel zihinsel ve psikolojik olarak verdiği zararı kısmen de olsa öğrendikten sonra hala eskisi gibi yaşayacağını düşünüyor olman... Bundan daha büyük bir yanılgı olamaz. 1 yıl 2 yıl gibi sürelere gelen insanlar genelde dibin dibini görmüş insanlar oluyor ve şu şekilde düşünüyor beni neverfapten başka bir şey kurtaramaz ya yapmalıyım ya yapmalıyım başka bir seçeneğim yok onun için neverfapı gerçek anlamda bir yaşam tarzıma dönüştürmeliyim yoksa başarılı olamam ve bataklıktan kurtulma şansım olmaz. Bu yüzden sürece başlamadan önce neden neverfap yapmalıyım? Neverfap yapmaktan başka bir seçeneğim var mı ? diye düşünerek maddeler halinde günlüğünüze yazarak başlarsanız sürecinizde daha başarılı ve özlemini duygunuz yaşamın kapısını aralamış olursunuz. Herkese sürecinde başarılar.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst