Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap ve Fibromiyalji

coomonster

Venüs Yolcusu
Selamlar herkese, sureclerimde ilk 4 5 günü doldurduktan sonra kronik sırt ve kalça ağrısı başlıyor. Sinirsel veya dopamin eksikliğinden kaynaklı olduğunu biliyorum fakat en fazla 40 günü görebildim ve ozamana dek herzaman vardı. Geceleri uykunun bölünmesine ve gün içinde ağrılardan dolayı keyifsizlige sebep oluyor. Biraz araştırdım bu soruna fibromiyalji deniyormuş. Arastırdığımda nofap ve fibromiyalji ilişkisi ile ilgili bir içerik bulamadım. Bu durumu yaşayan veya bilgi sahibi olan internette hakkında bilgi bulabilen varsa beni aydınlatırsa sevinirim. Umarım bir süre sonra düzelen bir durumdur kroniklesmiyordur eğer öyleyse fap i bırakmam bir hayli güç olacaktır. Şimdiden herkese teşekkürler, sağlıcakla kalınız..

Aaad

Yeni Üye
Bende anksiyeteden dolayı gerildiğim zamanlar oluyor ara sıra hatta seğirmeler bile oluyor ama nofap yaptığımdan değil,belki de süreçte gerildiğin için öyle oluyordur

Merhabalar, bahsettiğin sırt ve kalça ağrıları yoksunluk (geri çekilme) belirtilerinden bazılarıdır, ek olarak baş ağrısı da görülebiliyor. Tecrübe ettim. Bence bu durumun iki sebebi var : Ağır bağımlılık ve testosteron seviyesinin aşırı yüksek olması.Selametle.

Mavimsi

Ay Yolcusu
Merhabalar, bahsettiğin sırt ve kalça ağrıları yoksunluk (geri çekilme) belirtilerinden bazılarıdır, ek olarak baş ağrısı da görülebiliyor. Tecrübe ettim. Bence bu durumun iki sebebi var : Ağır bağımlılık ve testosteron seviyesinin aşırı yüksek olması.Selametle.
Testesteron aşırı yüksek olması derken biraz açarmısınız.

coomonster

Venüs Yolcusu
teşekkürler, ağır bağımlılık ve yoksunluktan kaynaklı evet fakat ilerleyen günlerde bu ağrılardan kurtulabilecek miyim acaba?

The King

Deneyimli Üye
Merhaba, sırt ve kalça kaslarınızı güçlendirmeyi denediniz mi? Bu ağrılara dair öncesinde bir doktora görünmelisiniz. Gerekirse ürologa gidip durumu anlatın. Ona göre yönlendirme yapabilir. Böbrek, idrar yolları ve belki testislerin durumuna dair tahliller içinizi rahatlatacaktır. Bunun dışında dediğim gibi, kalça ve sırt kaslarınızı güçlendirmeniz ağrı sızıyı azaltabilir. Ancak uygunluğunuzu kontrol ettirin lütfen. Sağlıcakla

coomonster

Venüs Yolcusu
Merhaba, sırt ve kalça kaslarınızı güçlendirmeyi denediniz mi? Bu ağrılara dair öncesinde bir doktora görünmelisiniz. Gerekirse ürologa gidip durumu anlatın. Ona göre yönlendirme yapabilir. Böbrek, idrar yolları ve belki testislerin durumuna dair tahliller içinizi rahatlatacaktır. Bunun dışında dediğim gibi, kalça ve sırt kaslarınızı güçlendirmeniz ağrı sızıyı azaltabilir. Ancak uygunluğunuzu kontrol ettirin lütfen. Sağlıcakla
Merhaba, cevabın için teşekkürler. ağrılar komple değilde nokta şeklinde rahatsız edici ağrılar. Yani siyatik ağrısına benzer bir ağrı. Sinirsel ve psikolojik ağrılar ona eminim. Çünkü fap yaptığım zaman hiç bir problem yok. Sanki sihirli bir ilaç kullanmışım gibi anında kesiliyor. Daha önce yaşadım. Ya dopaminsizlikten kaynaklı vücudun verdiği bir tepki ya da yine dopaminsizlikten dolayı beynin strese tepkisi bilemiyorum. Asıl öğrenmek istediğim benzer durumlar yaşayanlar varsa ileride geçiyor mu geçmiyor mu veya geçmesi için ben şunu yaptım diyebilen biri çıkar mı :))

teşekkürler, ağır bağımlılık ve yoksunluktan kaynaklı evet fakat ilerleyen günlerde bu ağrılardan kurtulabilecek miyim acaba?
Rica ederim.Bence bu duruma sevinmelisin.Çünkü iyleşiyorsun ve bunun bir bağımlılık olduğunu da anlamışsındır. Gerçekten hiçbir farkı yok; bir sigara bağımlısının sigarayı bıraktıktan sonra günlerce baş ağrısı çekmesi, gereğinden fazla sinirli olmasına benziyor. Bir canavarı günde beş altı öğün beslersem canavarı öldürmek istediğimde işim hayli zor olur.Unutma bedenin savaş halinde bu da doğru yolda olduğunu gösterir.Ağrılar geçecek mi ? Evet geçecek ,kırk beş günlük sürecimde ağrılardan kurtulmuştum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6