Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Ve Monk Mode Günlüğüm.

root

Jüpiter Yolcusu
Çok saçma bir şekilde aylardır 30 günün üzerine çıkamadım askerden geleli 8 ay oldu ve o zamandan beri sadece bir defa 30 günlük sürecim oldu ve onun haricinde hep 3-5 günlük süreçlerde takılıp kaldım. Sürekli tökezleyip duruyorum bu relapseler arada bir olsa neyse ama sürekli olması özgüvenimi ciddi ölçüde yıpratıyor.

Gün içerisindeki vaktimin çoğunu alıp duygusal olarak çok fazla dalgalanmama sebep olduğu için kız arkadaşımdan geçen hafta ayrıldım. Ve bu süreçte beni engelleyebilecek benden başka hiçkimse olmayacak.

Sabah 6'da kalkıp işe gidiyorum ve saat 4.30 gibi evde oluyorum. Ve evdeki vaktimi verimli bir şekilde değerlendirmem gerekiyor.

Kendime katı kurallar koyacam ve kendimi bir nevi tecrit altında tutacağım.

-Şuan elimde bulunan dokunmatik telefonumun yerine tuşlu telefon kullanacam.
-Sigara içmeyecem.
-Dizi ,film izlemeyip bir tık daha ileriye gidip müzikte dinlemiyecem.(Maaruz kalabilirim o kadarı dert değil)
-Hiçbir şekilde instagram,youtube ve whatsapp kullanımı olmayacak.
-2 günde bir full-body olacak şekilde spor yapacam.
-Yazılımla alakalı kendimi geliştirecem günlük 2 saat kadar uğraşacam.
-Bilgisayar sadece yazılım pratiği ve neverfap makaleleri için kullanılacak.
-Hergün minimum 40 sayfa ortalama ise 60-70 sayfa kadar kitap okuyacam
.

Aklımdaki Sürecin genel hatları bu şekilde.
Gün gün gelip burada neler yaptığıma dair yazılar yazıp burayı sürekli güncel tutarım.

Burada en önem vereceğim konu ise yapacağım şeylerin hepsini hergün yapmak olacak. Çünkü herhangi birisini yapmayı bıraktığım an gemi su almaya başlayıp sürecimi bozulmaya doğru götürecektir.

15.10.2023

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Maksimum 1 hafta bunu uygulayabileceğini düşünüyorum, çalışma zamanını azalt. 2 Yerine 30 Dakika, 40 Sayfa yerine 10 Sayfa. Önce alışıp sevmeye bak sonra yapmadığın zaman huzursuz hissedeceksin.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Sporda da iki günde bir full body girmek tam iyileşememene ve hastalanmana sebep olabilir. Alt/Üst diye bölmeni tavsiye ederim. Yine aynı sayıda hareket yaparsın hem de iyileşmen için süren daha uzun olur.

root

Jüpiter Yolcusu
Maksimum 1 hafta bunu uygulayabileceğini düşünüyorum, çalışma zamanını azalt. 2 Yerine 30 Dakika, 40 Sayfa yerine 10 Sayfa. Önce alışıp sevmeye bak sonra yapmadığın zaman huzursuz hissedeceksin.
Kitap okuma alışkanlığım hali hazırda var zaten kimi zaman günde 100 sayfaya kadar okuyabiliyorum geçen hafta 500 sayfa kitap okumuşumdur. İşyerinde boş vaktim çok fazla 9 saat işyerindeysem 7 saatim boş ve o saatlerde aralıklı bir şekilde kitap okuyorum. Huzursuzluk meselesi bu kadar şeyi bir arada yaparsam olabilir o konuda haklısın.
Sporda da iki günde bir full body girmek tam iyileşememene ve hastalanmana sebep olabilir. Alt/Üst diye bölmeni tavsiye ederim. Yine aynı sayıda hareket yaparsın hem de iyileşmen için süren daha uzun olur.
Dediklerin mantıklı geldi araştırağım. Ama son 1 aydır aralıklı şekilde full-body giriyorum ama haftada 2 gün fln bazen haftada 1 gün olacak şekilde ve vücut bu iyileşme sürecine alışmıştır diye düşünüyorum. Sporu evde dumbell ile yapıyorum her kas grubu için bir hareket yapıyorum ve hacimli, sert bir antrenman yapmıyorum 40 dk fln sürüyor onun için iyileşmeden yana problem yaşayacağımı sanmıyorum.

root

Jüpiter Yolcusu
1. Gündeyim ve yapmam gerekenleri yaptım 1 saat kadar spor yaptım, 40 sayfa kadar ince meme okudum ve 2 saat kadar Css öğrenmeye çalıştım.
Uzak durmam gerekenlerden de uzak durdum genel olarak boş durmadığım ve yapıcı işlerle uğraştığım bir gün oldu ve huzurlu bir şekilde yatağa gireceğim birazdan.
Herkesin aklının bir köşesinde olupta hep ertelediği ufak ufak işleri vardır bende de baya birikmişti bunlar bir kağıda yazdım hepsini ve yarısından çoğunu yaptım.
Eskiden dövüş sporlarıyla baya ilgilenirdim şimdi de onun itkisiyle boş vakitlerimi doldurabileceğim bir kum torbası sipariş ettim gelmesini bekliyorum.
Umduğum şekilde süreçte istikrar yakalayabilirsem çok süper günler yaşayacağım.
16.10.2023

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6