Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Ve Sorunlar

ibrhm

Yeni Fapstronot
Selamlar beyler. Ben neverfap i yeni keşfettim ve 26 yaşındayım. Süreçte 8. günüm. Fakat kafamda bir sürü soru ve neverfap ile ilgili tam olarak anlayamadığım şeyler var. Forumu takip ettikçe öğrenirim diye umuyorum. Kafama takılan ilk soru şu, herhangi bir cinsel ilişkim olmadı ve neverfap sürecinde de olmayacak. Peki bu benim için çok zor olmaz mı? Yani 90 gün sonrası için bir plan veya uygulama mevcut mu? Yani masturbasyona geri dönüş mü oluyor yoksa düzenli cinsel ilişki olmadan ne tür bir plan var?

The King

Deneyimli Üye
Böyle düşünme. Yani hayatım boyunca nasıl mastürbasyon yapmadan duracağım, bu düşünce beynin bir hilesi gibi. Daha doğrusu sen böyle düşündüğünde beynin amiyane tabirle, şu anda mevcut bir sorun varmış gibi düşünecek ve çok önemli bir haz kaynağı sıkıntıya girdiğinden (aynı zamanda çiftleşme/üreme içgüdüsünün karşılığı olarak pmoyu koyduğumuz için) bir müddet sonra seni sürecinden koparmak isteyecektir. Diyet yaparken de benzer bir durum var, bir anda düşük kalori alma korkusu, tatlı-aşırı yağlı gıdalardan uzaklaşma endişesi genelde diyeti bunlar bozdurur.

Burada önem arz eden şey, her günü hususi olarak ele alman. Yani iradeni şimdiden 90 güne dağıtma. Gün gün ele al. O gün bozma sebeplerine karşı iradeni kullanman gerekecek. Bide dini saiklerle ilişkilerden kaçmıyorsan hayatın karşına ne çıkaracağını bilemezsin. Evlenme düşüncen de yoksa eğer, bir noktadan sonra evlenmeyi de düşünme fikri oluşabilir. Yani özetle, sen bugününe odaklan...

ibrhm

Yeni Fapstronot
Böyle düşünme. Yani hayatım boyunca nasıl mastürbasyon yapmadan duracağım, bu düşünce beynin bir hilesi gibi. Daha doğrusu sen böyle düşündüğünde beynin amiyane tabirle, şu anda mevcut bir sorun varmış gibi düşünecek ve çok önemli bir haz kaynağı sıkıntıya girdiğinden (aynı zamanda çiftleşme/üreme içgüdüsünün karşılığı olarak pmoyu koyduğumuz için) bir müddet sonra seni sürecinden koparmak isteyecektir. Diyet yaparken de benzer bir durum var, bir anda düşük kalori alma korkusu, tatlı-aşırı yağlı gıdalardan uzaklaşma endişesi genelde diyeti bunlar bozdurur.

Burada önem arz eden şey, her günü hususi olarak ele alman. Yani iradeni şimdiden 90 güne dağıtma. Gün gün ele al. O gün bozma sebeplerine karşı iradeni kullanman gerekecek. Bide dini saiklerle ilişkilerden kaçmıyorsan hayatın karşına ne çıkaracağını bilemezsin. Evlenme düşüncen de yoksa eğer, bir noktadan sonra evlenmeyi de düşünme fikri oluşabilir. Yani özetle, sen bugününe odaklan...
Bağımlı olduğumun farkına vardım ve aynı sigarayı yeni bırakan biri gibi hissediyorum. Sürekli aklımın bir köşesinde. Bundan kurtulmak için neverfap yapmaya başladım. Partner bul demişler ama sırf bu ihtiyaç için partner ararsam, yani cinsel doyum için, bu beni geliştirmez ki aksine kadınları daha fazla objeleştiririm..

ibrhm

Yeni Fapstronot
90 güne de gerek yok. Neverfap'in modları var. Hangi modda ne yapacağına sen karar veriyorsun. PM modda istediğin gibi cinsel ilişkiye girebilirsin. Biz 90 gün boyunca Hard Mod öneriyoruz. Sonrasında PM moda geçebilirsin.
PM modda cinsel ilişki var sanırım ama ben bu 90 günlük süreci bir şekilde tamamlamaya hedefliyorum. Günlük egzersiz, kitap okuma ve meditasyona başlayarak ve forumdaki tavsiyeleri uygulayarak yoğun isteğimi dengelemeye çalışacağım. Meğer PMO bağımlısıymışım ama hiç farkında değilmişim. Anksiyete, depresyon ve kaygı bozukluğu yaşamamda PMO çok etkiliymiş. Umarım iyileşmemi sağlar. Kadınlar konusunda ise cinsel bir korku var. Yani aşk yok sadece cinsel beğenme var. Ama obje olarak gördüğüm sürece bir ilişki bulamam diye düşünüyorum. Bulsam bile bu özel biri olmalı benim için. Yani sırf cinsel yaşamım olsun diye değil

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6