Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap'in En Yaygın Etkisi: Rüyalanma (Tartışma)

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Herkese selam.

Neverfap sürecimde hatrı sayılır sayıda ilerledim ve bugün ilk kez rüyalanarak (uykuda b*şalma) uyandım ve bu rüyalanma ağır pmo bağımlısı olduğum son 4 yılda bir kerecik bile gerçekleşmemişti. Bu hissi hem özlemişim hem de iyileştiğimin de göstergesi diye düşünüyorum.

Şimdi bir tartışma konusu başlatıyorum çünkü fikirlerinizi merak ediyorum.

Bilinçdışı ve vücudun kendi yaptığı bir şey olduğu için süreci bozduğunu hiç zannetmiyorum. Ancak bir sperm kaybı olduğu gerçeğini de unutamayız.

Biliyorsunuz ki cinsel ilişki, PMO, ve rüyalanma'nın ortak özelliğidir sperm kaybı ve orgazm.

Peki sizce bu üçünün sperm kaybı cidden de bize aynı etkileri mi gösteriyor? Dopamin sistemi, testis biyolojisi vb. tüm konseptlerin ışığında soruyorum.

Negatif veya pozitif etkiler olarak bu üç b*şalma türünün bir farkı var mı sizce?

Bence, pozitif (yararlı) etkiler olarak Cinsellik (En yararlı) > Rüyalanmak (Fazla sperm doğal döngüyle atılır) > PMO (Neredeyse hiç yararlı değil)

Zararlı etkiler olarak ise PMO (En zararlı) > Cinsellik (Fazla ve düzenli orgazm zararlı olabilir) > Rüyalanmak (Neredeyse hiç zararlı değil)

Doğrudan sıralamayı tersine döndürmedim çünkü yarar ve zarar faktörleri çok fazla ve değişken.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Görüşlerinizi merak ediyorum.

Pineapple

Yeni Fapstronot
Rüyalanmak senin elinde olmayan ve vücudunun atmak istediği bir şey.Evet dediğin gibi sonuçta bir sperm kaybı oluyor.Ama benim fikrimce bu sperm kaybı ihtiyaç olmayan spermin kaybı olabilir.Vücut muhtemelen bir kısmını vitamin ve enerji olarak geri dönüştürüyor.Ama zaten vitamin ve enerji yeterli düzeydeyse atma yoluna gidiyor.Ve bu durumda bu sperm boşa gitmiş olmuyor.Cinsellikte sperm boşa gitmiş oluyor ama vücut sağlığını iyi etkileyen farklı parametreler de çalışıyor.Pmo ile atılan ise tamamen kendi enerjinden çaldığın, boş yere atılmış spermler oluyor.

Yani sıralamalarına tamamen katılıyorum.

mustafa78

Mars Yolcusu
Herkese selam.

Neverfap sürecimde hatrı sayılır sayıda ilerledim ve bugün ilk kez rüyalanarak (uykuda b*şalma) uyandım ve bu rüyalanma ağır pmo bağımlısı olduğum son 4 yılda bir kerecik bile gerçekleşmemişti. Bu hissi hem özlemişim hem de iyileştiğimin de göstergesi diye düşünüyorum.

Şimdi bir tartışma konusu başlatıyorum çünkü fikirlerinizi merak ediyorum.

Bilinçdışı ve vücudun kendi yaptığı bir şey olduğu için süreci bozduğunu hiç zannetmiyorum. Ancak bir sperm kaybı olduğu gerçeğini de unutamayız.

Biliyorsunuz ki cinsel ilişki, PMO, ve rüyalanma'nın ortak özelliğidir sperm kaybı ve orgazm.

Peki sizce bu üçünün sperm kaybı cidden de bize aynı etkileri mi gösteriyor? Dopamin sistemi, testis biyolojisi vb. tüm konseptlerin ışığında soruyorum.

Negatif veya pozitif etkiler olarak bu üç b*şalma türünün bir farkı var mı sizce?

Bence, pozitif (yararlı) etkiler olarak Cinsellik (En yararlı) > Rüyalanmak (Fazla sperm doğal döngüyle atılır) > PMO (Neredeyse hiç yararlı değil)

Zararlı etkiler olarak ise PMO (En zararlı) > Cinsellik (Fazla ve düzenli orgazm zararlı olabilir) > Rüyalanmak (Neredeyse hiç zararlı değil)

Doğrudan sıralamayı tersine döndürmedim çünkü yarar ve zarar faktörleri çok fazla ve değişken.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Görüşlerinizi merak ediyorum.
ben 50.günden sonra rüyalandım ulan bi baktım göl gibi olmuş kilot.Uyandım baktım bir rahatlama gelmiş vücut düzeliyor gibi.Senin sıralaman doğru bence cinsellik olmazsa vücut kendi atar arada bir rahatlarsın

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Rüyalanmak senin elinde olmayan ve vücudunun atmak istediği bir şey.Evet dediğin gibi sonuçta bir sperm kaybı oluyor.Ama benim fikrimce bu sperm kaybı ihtiyaç olmayan spermin kaybı olabilir.Vücut muhtemelen bir kısmını vitamin ve enerji olarak geri dönüştürüyor.Ama zaten vitamin ve enerji yeterli düzeydeyse atma yoluna gidiyor.Ve bu durumda bu sperm boşa gitmiş olmuyor.Cinsellikte sperm boşa gitmiş oluyor ama vücut sağlığını iyi etkileyen farklı parametreler de çalışıyor.Pmo ile atılan ise tamamen kendi enerjinden çaldığın, boş yere atılmış spermler oluyor.

Yani sıralamalarına tamamen katılıyorum.

Kesinlikle aynı düşüncedeyiz o halde. Bugün rüyalanma + cinsel ilişki yaşadım.

Genel olarak cinsel ilişki özgüvenimi arttırıyor, krizlerimi en az 1-2 hafta yok ediyor ama o gün aşırı uykumu getiriyor ve yorgun düşüyorum.

PMO ise uyku getirmiyor, bedenen bir fark olmuyor ancak ruh bazında tüm aktif enerjiyi yiyor ve özgüveni öldürüyor. Ayrıca chaser etkisi (Daha çok doz orgazm isteği) denen lanet geliyor.

Rüyalanma nötr etki bırakıyor, herhangi bir kayıp (özgüven, enerji) veya kazanç (kriz azalması, özgüven artışı vb.) yok. Chaser etkisi de yok.

Üçünde de halbuki 1 posta sperm bırakıyoruz.
Demek ki tüm zarar ve yarar beynimiz üzerinde diyebiliriz.

Hatta chaser hissinin tamamen beyinde bittiğini söyleyebiliriz. Beyne orgazm'a dilediği zaman ulaşabileceğini anlatırsanız, chaserdan kaçamazsınız. Ancak tüm orgazmlar cinsel ilişki veya rüya yoluyla olursa, beyin her istediğinde orgazm olamayacağını anlayacak ve testosteronunuz arttığı halde krizler dinecek. Çünkü krizler cinsel ihtiyaç olarak değil dopaminsel ihtiyaç geliyor genel olarak. Cinsel açlık dopamin açlığına göre daha uzun sürelerde oluşuyor. (+1-2 hafta)

PMO'yu kesmek burada anahtar rolde.

Her şey beyinde.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
ben 50.günden sonra rüyalandım ulan bi baktım göl gibi olmuş kilot.Uyandım baktım bir rahatlama gelmiş vücut düzeliyor gibi.Senin sıralaman doğru bence cinsellik olmazsa vücut kendi atar arada bir rahatlarsın

Vücut kendi ne yapacağını biliyor. PMO ile işleyişi bozmamaya devam elimizden geldiğince.

Cinsellik, testosteronu da arttırdığı ve sağlıklı bir sürü etkisi olacağı için kayıp semen'in hızlıca ve sağlıklıca toplanacağına inanıyorum.

Pineapple'ın dediği gibi, PMOda ise yok yere kayıp yaşıyoruz hem biyolojik hem ruhsal

Pineapple

Yeni Fapstronot
Kesinlikle aynı düşüncedeyiz o halde. Bugün rüyalanma + cinsel ilişki yaşadım.

Genel olarak cinsel ilişki özgüvenimi arttırıyor, krizlerimi en az 1-2 hafta yok ediyor ama o gün aşırı uykumu getiriyor ve yorgun düşüyorum.

PMO ise uyku getirmiyor, bedenen bir fark olmuyor ancak ruh bazında tüm aktif enerjiyi yiyor ve özgüveni öldürüyor. Ayrıca chaser etkisi (Daha çok doz orgazm isteği) denen lanet geliyor.

Rüyalanma nötr etki bırakıyor, herhangi bir kayıp (özgüven, enerji) veya kazanç (kriz azalması, özgüven artışı vb.) yok. Chaser etkisi de yok.

Üçünde de halbuki 1 posta sperm bırakıyoruz.
Demek ki tüm zarar ve yarar beynimiz üzerinde diyebiliriz.

Hatta chaser hissinin tamamen beyinde bittiğini söyleyebiliriz. Beyne orgazm'a dilediği zaman ulaşabileceğini anlatırsanız, chaserdan kaçamazsınız. Ancak tüm orgazmlar cinsel ilişki veya rüya yoluyla olursa, beyin her istediğinde orgazm olamayacağını anlayacak ve testosteronunuz arttığı halde krizler dinecek. Çünkü krizler cinsel ihtiyaç olarak değil dopaminsel ihtiyaç geliyor genel olarak. Cinsel açlık dopamin açlığına göre daha uzun sürelerde oluşuyor. (+1-2 hafta)

PMO'yu kesmek burada anahtar rolde.

Her şey beyinde.
Mükemmel.Cinsellik iyi geliyorsa sürecini de inanılmaz rahatlatıyordur.Yorgunluğu da tuzu biberi artık.Cinsellik kolaya kaçmak değil, bir efor sonucunda yapılan bir şey olduğu için hakedilmiş bir dopamin olarak düşünebilirsin.Birkaç yazına da denk gelmiştim.Hayatta başarılı biri olduğunu düşünüyorum. pmo'nun zihinsel kafesinden çıkınca önünde inanılmaz başarılar ve güzellikler seni bekliyor olacak.Sürecinde başarılar.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Mükemmel. Cinsellik iyi geliyorsa sürecini de inanılmaz rahatlatıyordur.Yorgunluğu da tuzu biberi artık.Cinsellik kolaya kaçmak değil, bir efor sonucunda yapılan bir şey olduğu için hakedilmiş bir dopamin olarak düşünebilirsin.Birkaç yazına da denk gelmiştim.Hayatta başarılı biri olduğunu düşünüyorum. pmo'nun zihinsel kafesinden çıkınca önünde inanılmaz başarılar ve güzellikler seni bekliyor olacak.Sürecinde başarılar.

Çok teşekkür ederim sonsuz kez relapse döngüsü ile geçti koca yaz, ama sonunda çıkıyorum bu girdaptan gibi. Umarım sana da nasip olur. Mobil uygulamam zaten yayında biliyorsun, (Google Play: NoFap Türkiye - Mast. Bırak), ve süreçte 500. güne de gelsem bu forumda uzun uzun yazmaya devam edeceğim her konuya. PBKY kitabında da dediği gibi tuzağa her an yeniden düşülebilir. Ben de başarılar dilerim.

Ve Tabii ki. Zaten beyin anlıyor bu "hak edilmiş dopamin" i o yüzden cinsellik yaşayan herkeste istisnasız özgüven artışı var tüm dünyada. (Straight, eşcinsel, cinsiyet fark etmez)

Bazıları evli pmo'su batağına düşmüş, ama bazıları da cidden bir partneri olsa tüm bu bağımlılıktan çıkacak gibi, kurtarıcısını bekliyor. Umarım o tarz kişilere tatlı mı tatlı bir sevgi dolu partner nasip olur. Cinsellik varken PMO istekleri yok olmuyor, ama fantezilere takıntı yok oluyor ona eminim.

omer10line

Yeni Fapstronot
20 yaşındayım ve şu ana kadar hiç rüyalanmadım … Şu an sürecim devam ediyor bakalım kaçıncı günde rüyalanacağız 🤠

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
20 yaşındayım ve şu ana kadar hiç rüyalanmadım … Şu an sürecim devam ediyor bakalım kaçıncı günde rüyalanacağız 🤠

Ne zamandan beri pmo yapıyodun düzenli?

Valla rüyalandığın an şunu anla ki testisin dolmuş.. Fazlasını vücut hallediyor. Bundan daha sağlıklı bir durum yok, bedenen.

Boş testisli insanlar depresif ve melankoli olurlar.

omer10line

Yeni Fapstronot
Ergenliğe girdğimden beri muzdaribim …
Son 1 yıldır neverfap topluluğundan haberdarım. Normalde süreçlerim 1 haftayı çok geçmezdi ama son sürecimde KYK yurdunda kalmanın etkisiyle pmo ya vakit bulamıyorum ve sürecim gayet iyi ilerliyor . Başarıyla ilk defa rüyalanmayı umuyorum :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6