Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfapin Testosteron Seviyesine Etkisi

91Berkkarakaya91

Yeni Üye
Bu konu hakkında birçok yazı gördüm ve fikir ayrılıklarına şahit oldum.Bu yazılarda savundukları;
1) Neverfapin testosteron seviyesini arttırdığını 7. Günde testosteron seviyesinin maksimum seviyeye çıktı ve bu günlerden sonra aynı seviyede devam ettiği
2)Neverfapin testosteronu 7. Güne kadar yükselttiği 7. Günde maksimum seviyeye çıktığı ve 7. Günden sonra eski seviyesine geri döndüğü
3)Neverfapin testosteron seviyesine etki etmediği ya da çok küçük seviyede etki ettiği

Bunlardan hangisi doğru?

Michael Scott

Emekli Moderatör
Dostum yeni forumda Neverfap ile ilgili ilk soruyu sanırım sen sormuş oldun ? Soruna gelecek olursa benim elimde somut veriler şimdilik yok.Fakat yaşadıklarım 1 olduğu yönünde

Jig la Thor

Mars Yolcusu
Reseptörler açılıyor. Reseptör olmazsa istersen 10 litre testo bas. İşe yaramaz.
Testosteronu artırmanın en kolay yolu spor yapmaktır. Neverfapte spor yapar ağırlık kaldırırsan o hormondan max verimi alırsın.

srjhda

Ay Yolcusu
Bunların doğruluğunun önemi yok.Nofapin faydalı olmasının bilimsel nedeni mastürbasyon sonucunda salgılanan prolaktin hormonunu durdurmasıdır.Bu hormon azalınca testosteron ve diğer hormonlar çok daha duyarlı olur.
Bir diğer noktada şu;Dopamin azalıp,dopamin reseptörleri artınca hormonlar yine duyarlı hale gelir.Nofap sürecinde testosteron seviyeniz hiç değişmese bile daha duyarlı olduğu için birçok fayda göreceksiniz

karakartal0034

Venüs Yolcusu
Bunların doğruluğunun önemi yok.Nofapin faydalı olmasının bilimsel nedeni mastürbasyon sonucunda salgılanan prolaktin hormonunu durdurmasıdır.Bu hormon azalınca testosteron ve diğer hormonlar çok daha duyarlı olur.
Bir diğer noktada şu;Dopamin azalıp,dopamin reseptörleri artınca hormonlar yine duyarlı hale gelir.Nofap sürecinde testosteron seviyeniz hiç değişmese bile daha duyarlı olduğu için birçok fayda göreceksiniz
Üstad bilmediğimden soruyorum, nofap yaparsak prolaktin düzelir mi yüksek olduğunda yani normal olması gereken seviyelerde olur mu?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6