Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap'in Yaşattığı Topluluk Karşısındaki Olumlu Bir Etki

The King

Deneyimli Üye
Katılım
7 Eki 2020
Mesajlar
298
Tepki puanı
762
Puanları
160
Herkese merhaba. 2020 Şubat ayında neverfap ile tanıştım. Çok yüksek günlerim oldu. Kimi zaman 20-25 günlük peş peşe ufak süreçler yaptım. Neverfap öğrendiğim günden beridir hayatımda çok fazla kalıcı oldu. Bozduğum zamanlarda bile dönüş yapacağım bir yol olduğu inancıyla bozdum. Bu mantaliteyi hiç yitirmedim. Bozduğum sürelerde de zaten etkilerini, neler yaşattığını hep analiz ederek ilerledim. Şimdilerde gene 20 günlük bir süreçteyim. 3 aydır da pornografik görsel yok. 1.5 aydır ağır bir şekilde spor yapıyorum, testosteronu destekleyen bitkisel kökenli birtakım doğal takviyeler alıyorum. Hayatımı genel anlamda sakinlik üzerine oturtmaya çalışıyorum.

Mart 2020'den beri süregelen pandemi dolayısıyla hiçbir düğün, toplu/kalabalık organizasyona katılmadım. Bugün aradan geçen onca süreden sonra kalabalık, hiç tanımadığım insanlardan oluşan -bir arkadaşım için gittim- bir düğüne katıldım. Gün ortasında aniden katılacağım durumu gelişti. Düğün boyunca hiçbir surette stres, endişe türü, anksiyeteyi tetikleyen bir ortam olmasına rağmen herhangi bir şey yaşamadım. Eskiden düğünlere gidince ortamın aptal bir gerginliği olurdu. Oturduğun yerde rahatsız olurdun. İnsanlar sanki seni izliyormuş, ne yapıyorum burada dercesine bir his olurdu. Kendi akrabalarımdan oluşan bir düğünde dahi böyle olurdum. Bu kez hiç buna benzer bir şey yaşamadım. Çok garip hissettirdi. Aşırı sakin, sanki her hafta takıldığım bir ortammış gibiydi.

Bu durum genel anlamda neverfap dolayısıyla olmuş gibi geliyor. Zira topluluk önündeki hissiyatların rezilliği, hep yüksek dozajda tüketilen po**grafik içerikler yüzünden oluyordu. Bunları tüketmemek, bozulan süreçlerin çoğunun görüntüsüz bozulması, hepsi ayrı bir dünya.

Neverfap kafada tabulaştırılacak, dünyanın en zor şeyi hale getirilecek bir şey değil. Bir bütünün parçası. Her şeyiyle sakin, akışına bırakılması gereken bir şey. Zaten beyin iyileştikçe hayat yoluna giriyor kanaatindeyim. Normal insan oluyorsunuz. Zira p***grafik içerikler tüketilirken, topluluk içine karıştığınızda mağaranızı terk etmiş biri gibisiniz. Oysa tamamen hayatınızdan PMO kalktığındaysa, mağara namına bir şey kalmıyor. Normal birisiniz.
 

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Katılım
15 May 2021
Mesajlar
813
Tepki puanı
1,877
Puanları
160
Ben de eskiden düğünlerde gerilirdim hep. Çocukluğum düğünlerde psp oynayarak geçti :D Şu aralar düğüne gidemiyorum zaten.
 
N

neurosoft

Misafir
Ben de hala var o. Keşke tam manasıyla kurtulabilsem de sosyal fobim kaybolup gitse... Düğünler neyse de özellikle tanıdığım kızlardan çok korkuyorum...
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst