Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nf - Yalnız Kalınca Neden Pmo Yapasınız Gelir?

random

Ay Yolcusu
Bence bunun sebebi: İlerki günlerde geri çekilme krizlerine gireceğini bilinçaltı seviyesinde düşünüyorsun çünkü şimdiye kadar bunu hep yaşadın. Ve bundan dolayı hazır yüksek dopamin alma fırsatım varken (Odada, evde tek başınayken yapılan pmo daha rahat olunduğu için daha yüksek dopamine fırsat verir) bunu yapmalıyım diye düşünüyorsun. Ancak o an unuttuğun bazı kısımlar var: Birincisi, krizler pmo yapılarak kalıcı bir şekilde giderilemez sadece bir sonraki sefer tekrar yaşanana kadar ertelenir ve bu döngü devam ettikçe zamanla bunun şiddeti de artar.

İkincisi, krizler zaten korkudan dolayı yaşanır. Seni krize sokan şey zaten ileriki günlerde kriz yaşayacağını düşünmendir. Yani bu düşünce/inanış yüzünden pmo yapıyorsun ama zaten bu düşünce yüzünden krizi yaşıyorsun. İçindeki o gizli korkudan kurtul. Dopamin krizleri sen bunu umursamadığın, korkmadığın sürece hissedilmeyecek kadar hafiftir. Nasıl ki insan kendisine acı veren bir şeye kafayı taktıkça hissettiği acı da artar bu durum da böyledir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce niçin yalnız kalınca pmo yapma isteğimiz daha çok gelir?

Son düzenleme:

random

Ay Yolcusu
Sıkılıyorsun, yapacak bir şey bulamıyorsun sadece. Bu kadar kompleks düşünmeye gerek yok bence.
Cevabın için teşekkür ederim ancak bence konu bu kadar basit değil çünkü birincisi, bu durum sadece sıkıldığın zamanda ortaya çıkan bişi değil. Örnek vereyim: evde oturuyorsun bilgisayar başındasın oyun oynuyorsun, film izliyorsun falan yani keyifli vakit geçiriyorsun. Sonra o sırada aile bireylerinin dışarı çıkacağı tutuyor ve uzun bir müddet gelmiceklerini biliyorsun (örneğin, misafirliğe ya da çarşıya çıkıyorlar) senin de nedense tam o sırada pmo yapasın tutuyor. Bir an önce çıksınlar da pmo yapayım diye sabırsırlanıyorsun. Bu durumda sıkılmakla bir ilgili bir şey yok.

İkincisi, sıkıldığın zaman pmo dışında yapacak bir sürü alternatifin var. Neden illa pmo?

Bu yanıtımı lütfen seni yanıltmak için yazdığımı düşünme. Burada beyin fırtınası yapmaya çalışıyoruz. İyi günler dilerim:)

TheNewUser

Ay Yolcusu
Sıkılıyorsun, yapacak bir şey bulamıyorsun sadece. Bu kadar kompleks düşünmeye gerek yok bence.
Eskiden hiç PMO yapmazken boş kalınca, sıkılınca, ortam tamamen müsait olsa bile yapmıyordum. Hiç başlamadığım günlerden bahsediyorum. Sıkılmaktan, boş kalmaktan fazlası arkadaşın dediği gibi durum.

Asd

Ay Yolcusu
Cevabın için teşekkür ederim ancak bence konu bu kadar basit değil çünkü birincisi, bu durum sadece sıkıldığın zamanda ortaya çıkan bişi değil. Örnek vereyim: evde oturuyorsun bilgisayar başındasın oyun oynuyorsun, film izliyorsun falan yani keyifli vakit geçiriyorsun. Sonra o sırada aile bireylerinin dışarı çıkacağı tutuyor ve uzun bir müddet gelmiceklerini biliyorsun (örneğin, misafirliğe ya da çarşıya çıkıyorlar) senin de nedense tam o sırada pmo yapasın tutuyor. Bir an önce çıksınlar da pmo yapayım diye sabırsırlanıyorsun. Bu durumda sıkılmakla bir ilgili bir şey yok.

İkincisi, sıkıldığın zaman pmo dışında yapacak bir sürü alternatifin var. Neden illa pmo?
Böyle düşününce size hak vermeye başladım. Bana kalırsa her yalnız kaldığımızda mastürbasyon yaptığınız için beyniniz evde tek başına kalmakla mastürbasyon arasında bir bağlantı kurmuş olabilir. Evde tek kaldığınızda mastürbasyon isteğinizin tetiklenmesi bundan ötürü olabilir.
Bu yanıtımı lütfen seni yanıltmak için yazdığımı düşünme. Burada beyin fırtınası yapmaya çalışıyoruz. İyi günler dilerim:)
Estağfurullah. Sanırım mesajıma istemeden agresif bir hava yüklemişim 😅 Sizi gücendirmek değildi amacım, amacınızı da anlıyorum 🙂

random

Ay Yolcusu
Bana kalırsa her yalnız kaldığımızda mastürbasyon yaptığınız için beyniniz evde tek başına kalmakla mastürbasyon arasında bir bağlantı kurmuş olabilir. Evde tek kaldığınızda mastürbasyon isteğinizin tetiklenmesi bundan ötürü olabilir.
Kesinlikle bunun da etkisi var.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6