Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap 24. Günde Belirgin Etkiler

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Herkese merhaba, size biraz 2 hafta önce bozduğum 24 günlük sürecin vücudumda ve hayatımda nasıl değişikliklere yol açtığından bahsedeyim bahsedeyim de bir daha relapse olmak üzere iseniz bu dediklerimi hatırlayın ve bana bir teşekkür gönderin. Bu sürede aynı zamanda soğuk duş da alıyordum; belirgin şekilde çene kası artışı ve köşeli erkeksi bir çene, saç kenarındaki açıklıklarda kapanma, parlayan gözler, gün içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ve her an dolu olma, bir yerden bir yere koşuşturma ve zamanın sana dar gelmesi hissi, tüm okuduğun şeyleri inanılmaz bir anlama kapasitesi ve sentez kabiliyetinde artış, insanlardan gelen pozitif geri bildirimler, daha çekici olma... Tüm bunlar bazılarınıza abartılı gelebilir ama inanın değil, daha önce 98 günlük sürecim de olmuştu ama onda bunların hiçbirini yaşamamıştım. Bu süreci ben saçma sapan bir şekilde bozdum, siz siz olun bozmayın.

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Herkese merhaba, size biraz 2 hafta önce bozduğum 24 günlük sürecin vücudumda ve hayatımda nasıl değişikliklere yol açtığından bahsedeyim bahsedeyim de bir daha relapse olmak üzere iseniz bu dediklerimi hatırlayın ve bana bir teşekkür gönderin. Bu sürede aynı zamanda soğuk duş da alıyordum; belirgin şekilde çene kası artışı ve köşeli erkeksi bir çene, saç kenarındaki açıklıklarda kapanma, parlayan gözler, gün içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ve her an dolu olma, bir yerden bir yere koşuşturma ve zamanın sana dar gelmesi hissi, tüm okuduğun şeyleri inanılmaz bir anlama kapasitesi ve sentez kabiliyetinde artış, insanlardan gelen pozitif geri bildirimler, daha çekici olma... Tüm bunlar bazılarınıza abartılı gelebilir ama inanın değil, daha önce 98 günlük sürecim de olmuştu ama onda bunların hiçbirini yaşamamıştım. Bu süreci ben saçma sapan bir şekilde bozdum, siz siz olun bozmayın.
Sakıncası yoksa süreci bozma sebebini sorabilir miyim?

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Sakıncası yoksa süreci bozma sebebini sorabilir miyim?
Aslında ilk başta sebepsiz gibi görünse de üzerine düşündüğümde o gün ders çalışmamış olmam bunun en büyük tetikleyicisi oldu ama yine de daha önce hiçbir sürecimi bu kadar saçma bir şekilde bozmamıştım çünkü o gün de sürecimdeki diğer günler gibi bahtiyar olarak devam ediyordum.

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Aslında ilk başta sebepsiz gibi görünse de üzerine düşündüğümde o gün ders çalışmamış olmam bunun en büyük tetikleyicisi oldu ama yine de daha önce hiçbir sürecimi bu kadar saçma bir şekilde bozmamıştım çünkü o gün de sürecimdeki diğer günler gibi bahtiyar olarak devam ediyordum.
Bozduğun her sebebi tespit et ki bu basit hatalara bir daha düşmeyesin.

Sarkå

Ay Yolcusu
Neverfap forumda inanılmaz derecede abartılıyor. Forumda derdinin anlatan herkese neverfap + spor öneriliyor artık bir şeyleri kabullenmelisiniz. Neverfap sihirli değnek gibi hayatınızı değiştirmiyor. Bu yazdıklarının hepsinin neverfapten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum böyle bir etki veremez çünkü. Çene kası demişsin biyolojik olarak nasıl bi etkisi olabilir çene kasına ramazanda oruç tutuyorsan vs biraz kilo verip çene hattın daha belirginleşmiş olabilir mi ? her şeyi neverfape bağlamamak lazım

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Neverfap forumda inanılmaz derecede abartılıyor. Forumda derdinin anlatan herkese neverfap + spor öneriliyor artık bir şeyleri kabullenmelisiniz. Neverfap sihirli değnek gibi hayatınızı değiştirmiyor. Bu yazdıklarının hepsinin neverfapten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum böyle bir etki veremez çünkü. Çene kası demişsin biyolojik olarak nasıl bi etkisi olabilir çene kasına ramazanda oruç tutuyorsan vs biraz kilo verip çene hattın daha belirginleşmiş olabilir mi ? her şeyi neverfape bağlamamak lazım
Ben sadece nofap etkisi ile oldu demedim ki soğuk duş, spor, mewing ve dediğin gibi oruç, kilo verme bunlar testosteronu arttıran şeyler bunların neticesinde daha erkeksi bir görünüşe ulaşmak kaçınılmaz oluyor. Benim burada demek istediğim relapse olduktan sonra bu kazanımların gittiğidir, yani nofap daha maskülen bir görünüş için olmazsa olmaz.

Lazkopat

Emektar Üye
7,5 aydır pmo’dan uzağım, bu yazılanların 1 tanesini bile yaşamadım. Demek ki ben de bir sorun var!
Sen de bir sorun yok. Arkadaş abartıyor. Nofap evet testesteron artışı sağlar. Testesteron da çene kası üçgen yüz sağlar ama 24 günde nasıl bir testesteron artışı olmuş ki yüzü üçgen olsun? Mantıksız geldi bana. Diğer etkileri görmesi normal tabi. Sen de bazı değişiklikler olmuştur da farkında değilsindir.

Son düzenleme:

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
7,5 aydır pmo’dan uzağım, bu yazılanların 1 tanesini bile yaşamadım. Demek ki ben de bir sorun var!
Hocam ben şöyle açıklıyorum.
Sizin yaş kırk. Her hafta pmo yapsanız. Tolerans sistemi ile her pmo dan sonra öncekinden fazla dopamin salgılanması lazım.

Buda yüksek beyin sinir bağlantıları. Belli bir seviyeden sonra beyin yüksek hazza ulaşmak için, gerçekleri çarpıtıyor. Yeni düşünceler oluşturuyor.

Amigdala büyüyor. Kaygı korku sürekli kaydediyor.

Beyin örtüleri ortaya çıkıyor.

Yaşın getirdiği vücuttaki değişim. Hastalık ve geçmişe özlem.

Psikologtan yardım almadan olmaz. Çünkü herkes hayatı algılama biçimini kendini doğru zannediyor. Ama pmo öyle bir şey ki, yüksek hazza ulaşmak isteyen beyin, pmoyu istediğine ulaşmak için doğru gösterdiği (gerçekte yanlış) düşünceler ile seni yönlendiriyor.

Normal insan yapısı şöyledir. Bir erkek bir kadına şehvet duyor. Onu sever, saygı, sevgi ve şeffaf değerleri ile bakar. Bu ilişkide kadın erkeğe güven duyar saygı gösterisi erkek te kadına. Birlikte cinsel ilişkiye girerler. Erkekte önce dopamin salgılanması artar, sonra dokunma, gülüşme, konuşma, kabul gibi etkileşimden sonra Serotonin salgılanır doyum gerçekleşir. Erkek artık duymuştur. Aklında sürekli cinsellik yoktur, hayattaki işlerine odaklanır.

Pmo da ise, her video dan sonra dopamin salgılanır. Beyin bu yolu kaydeder. Gerçek bir kadın, duygusal bir ilişki olmadığı serotonin salgılanmaz, doyum gerçekleşmez. Y
11 yaşından ->40 yaşına kadar pmo yapmak demek. Tolerans sistemine göre her dedasında, bir önceki seferden daha fazla dopamin salgılatmak demek.

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
Benim size tavsiyem bağkmlılık ve alt dinamikler konusunda uzman bir psikologtan yardım almadan bu iş olmaz. Çünkü bende aynı durumdayım, pmoyu bıraktım etkisini gördüm, on yaş gençleştim, ama psikologlag ile ilerledikçe bu işin yalnız yapılamayacağını düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6