Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap 6. Gün Pmo' Ya Olan İstek

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Dostlarım bugün nofapta 6. gündeyim pmo'ya karşı istek sıfır bundan bir hafta önce bir gün dayanamamıştım. çünkü o zaman iki öğün yiyordum şu anda sadece sabahları bir öğün yiyorum ertesi güne kadar hiçbir şey tüketmiyorum bu sürecimde şeker yok,müzik yok, sadece dizi ve film kaldı bu ikisi haricinde monk mod yapmış oluyorum bunları saymazsak ve birde her gün düzenli kitap okuyorum. Gereksiz şeylere öfkeleniyorum bu biraz azaldı her geçen gün azalıyo. Kendimi çok mutsuz hissediyorum ama bunlar geçici tahminim 3. Haftadan sonra mutlu olmaya başlarım bu yazıyı yazmamın sebebi az yemek yemenin nofap sürecine katkısı inanılmaz 6 gündür şehvet adına bir şey kalmadı bende çok az yiyorum bir günde çeyrek ekmekle doyuruyorum kendimi bununla yetiniyorum. Size bir örnek veriyim savaşlarda eski zamanlarda rakip ordular birbirlerinin yani düşmanlarının yeme içmesini engelliyolarmış ( ki bu sayede yeme içmeden mahrum kalan yoksun bitkin ve zayıf askerler kalıyo karşılarında bu bir savaş taktiğidir)hatta kale kuşatmalarında kalenin etrafına gelen erzakları engelliyolarmış bu sayede kale içindeki düşmanlar zayıf düşüp teslim oluyolar. İnsanın cinsel şehveti de buna benzer sizde onun güçlenmesini engelleyin zira şehvetin kaynağı yeme içmedir. kuvvetini bunlardan alır. şehvet kalesini aç bırakın zaten size tasmasını verir bunun örneği benim. defalarca denediniz ve başarılı olamıyorsanız lütfen belli bir süre aç kalıp az yemek yiyin bu sayede şehvetiniz zayıflar ve güzel süreçler yapabilirsiniz
( Şunuda söyliyim 6 gündür bir kriz dahi gelmedi en ufağından bile)

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Erkenden yemek yemeği kesmek çok mantıklı gelmiyor şahsen yine de fikrine saygı duyarım ( gereken kadar ye ). Yaptığın şeyin psikolojik olduğunu düşünüyorum ki yüksek ihtimal öyle ( ben de senin gibi bazı şeyler denerdim ve faydasını görürdüm ama bunun sonucunda 18 kilo verdim ve pek iyi sonuçları olmadı :) ). Süreci çok abartma dostum sadece hayata odaklan gerisi gelir günde saymanı tavsiye etmem ( ilk 2 hafta sayabilirsin lakin sonra bırakman yönünde benim fikrim ).

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Dostum yanlış anlamanı istemem ama, çok kısa bir süreye çok fazla anlam yüklemişsin!

yujirohanma

Yeni Fapstronot
Gunde tek Ogun yemek ne kadar mantikli harketsiz biri icin tek Ogun yetebilir harketsiz biri icin 3 Ogun bile yeticegini dusunuyorum tek ogun yemek cok cok yanlis ileri ki zamanlarda buyuk ihtimalle acliktan bayilicaksin

yujirohanma

Yeni Fapstronot
Icinde olan bir seyide yok etmekte sacma geldi pmo bu kadar kafaya takilacak bir yonu yok

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Erkenden yemek yemeği kesmek çok mantıklı gelmiyor şahsen yine de fikrine saygı duyarım ( gereken kadar ye ). Yaptığın şeyin psikolojik olduğunu düşünüyorum ki yüksek ihtimal öyle ( ben de senin gibi bazı şeyler denerdim ve faydasını görürdüm ama bunun sonucunda 18 kilo verdim ve pek iyi sonuçları olmadı :) ). Süreci çok abartma dostum sadece hayata odaklan gerisi gelir günde saymanı tavsiye etmem ( ilk 2 hafta sayabilirsin lakin sonra bırakman yönünde benim fikrim ).
Yemek yemeyi erkenden kesmedim 3-4 ay boyunca kademeli bir şekilde kendimi alıştırdım ve 35 kilo verdim

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Yemek yemeyi erkenden kesmedim 3-4 ay boyunca kademeli bir şekilde kendimi alıştırdım ve 35 kilo verdim
Fazla kilo kaybetmek iyi değil bilgin olsun. Kararlı git ve dengeli bir yol bul çok sağlıklı bir yöntem değil. Şunu uygulaman daha mantıklı öğünü yaymak 3 öğün yerine 6 öğün gibi mesela her seferinde aç kalkarak ( biraz yiyerek ) dene bunu ve gerekli miktarı yay ve sonunda da o kaloriyi al. 1 öğün çok az dostum umarım farkına varırsın..

yujirohanma

Yeni Fapstronot
Yemek olayina cok takmissin bence daha saglikli seyler yiyerek surecine devam ettir bence

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Daha önce açlıkla 30 gün yaptığım süreçler vardı ne zaman relapse olsam hep çok yemekten olurdu
Bu senin psikolojik bir prangan olduğunu düşünüyorum. Yemek yemeği belirli bir seviyenin üstüne ( 2 öğün gibi ) çıktığında şehvet duygununun arttığını hissedebilirsin lakin bunu kontrol edeceksin ve öğreneceksin aksi takdirde Neverfap yapma olayı yanlış anlamışsın dostum 3-4 ayda 35 kilo vermek inanılmaz zor ve sağlıksız bir şey vücut dengeni bozup sıkıntılı hastalıklara yakalanabilirsin. Neverfap bizi tetikleyen şeylerden uzak kalmamızı söyler evet ama bunu yaparken bir şeyi kesip ( yemek yemeği 1 öğüne indirip bunu bütün zaman uygulamak ) şehveti engellemek değil iradeni arttırıp bunu kontrol etmeni ister. Eğer ki sen böyle devam edip şehveti engellediğini zannettiğini zaman ve azıcık yemeği kaçırdığında kriz gelirse kusura bakma ama relapse olursun çünkü sen kendini yemek yemeyi azaltmaya bağladın. Burada olan şey kendini rahatlatman eğer ki rahatlatmazsan relapse olacaksın bu net. Dini inancın varsa ibadet et, meditasyon yap, yürüyüşler yap, kitap oku. Kendini geliştir kısacası ve Neverfap içeriklerini tüket, not al ve hayatına uygula.

Bu konuya ben de zamanında kafayı taktım seni az çok anlayabiliyorum. Ama aşırı extreme ve sağlıksız bir yöntem olduğunu aklında bulunsun.

Son düzenleme:

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Bu senin psikolojik bir prangan olduğunu düşünüyorum. Yemek yemeği belirli bir seviyenin üstüne ( 2 öğün gibi ) çıktığında şehvet duygununun arttığını hissedebilirsin lakin bunu kontrol edeceksin ve öğreneceksin aksi takdirde Neverfap yapma olayı yanlış anlamışsın dostum 3-4 ayda 35 kilo vermek inanılmaz zor ve sağlıksız bir şey vücut dengeni bozup sıkıntılı hastalıklara yakalanabilirsin. Neverfap bizi tetikleyen şeylerden uzak kalmamızı söyler evet ama bunu yaparken bir şeyi kesip ( yemek yemeği 1 öğüne indirip bunu bütün zaman uygulamak ) şehveti engellemek değil iradeni arttırıp bunu kontrol etmeni ister. Eğer ki sen böyle devam edip şehveti engellediğini zannettiğini zaman ve azıcık yemeği kaçırdığında kriz gelirse kusura bakma ama relapse olursun çünkü sen kendini yemek yemeyi azaltmaya bağladın. Burada olan şey kendini rahatlatman eğer ki rahatlatmazsan relapse olacaksın bu net. Dini inancın varsa ibadet et, meditasyon yap, yürüyüşler yap, kitap oku. Kendini geliştir kısacası ve Neverfap içeriklerini tüket, not al ve hayatına uygula.

Bu konuya ben de zamanında kafayı taktım seni az çok anlayabiliyorum. Ama aşırı extreme ve sağlıksız bir yöntem olduğunu aklında bulunsun.
Çalıştığım işten dolayı iki öğüne geçicem bugün çok halsiz ve bitkin olunuyor iki öğüne alışmalıyım 9 ile 17 arası yeni yemek düzenim

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Gün saymayı bırak.6.gün zaten çok da zor değil.Vaktini doldurursan kolay geçer.

Bir de 3 hafta sonra mutlu olacağım diyerek bir şeyden vazgeçermiş gibi kendini avutma.Erken relaps olursun.
Evet şu kadar sonra mutlu olcam dişimi sıkayım gibi yaklaşımlar bende ters tepiyor. Çünkü cennet vaadi gibi geliyor. Dişini sık öbür tarafta kralsın olum gibi bir şey.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Yemek tavsiyesi güzel ama benim zaten fazla yeme sorunum var :D Ama diyet yapıyorum 1 aydır falan. Çok şükür bozmadım.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Bu konuda farklı görüşler var. Kimisi çok takma gün sayma diyor ama kimisi günlerini say diyor. Bilemedim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6