Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Nofap Rüyalanma

abdullah

Yeni Üye
Merhabalar dostlarım, yaklaşık 1 buçuk aydır (44 gün) nofap yapıyorum. Ve hiç rüyalanma yaşamadım bu normal mi?

Çözüm
Tamamen normal, rüyalanma herkeste farklı sıklıklarda olabilir. Ayrıca yaşadığın dönemle alakalı bile değişen bir şey bu. Bir de spermin büyük bir kısmı geri dönüştürülür, dönüştürülemeyen kısmı atılır. Biraz da bünyeye bağlı yani.

Tahminimce 1 ay içerisinde ilk rüyalanmayı yaşarsın, yine de kesin bir şey söylenemez belki de yaşamazsın. Bir ara 5 ay rüyalanma yaşamayan birini görmüştüm (yabancı forumlarda).

Ekleme: Yazmayı unutmuşum. Rüyalanma olayı birini sevip sevmemene, ne kadar tetikleyiciyle karşılaştığına ve cinsel isteğinin şiddetine de bağlı. Olmuyorsa süreç rahat gidiyor demektir, bırakalım kendi halinde takılsın :)

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Tamamen normal, rüyalanma herkeste farklı sıklıklarda olabilir. Ayrıca yaşadığın dönemle alakalı bile değişen bir şey bu. Bir de spermin büyük bir kısmı geri dönüştürülür, dönüştürülemeyen kısmı atılır. Biraz da bünyeye bağlı yani.

Tahminimce 1 ay içerisinde ilk rüyalanmayı yaşarsın, yine de kesin bir şey söylenemez belki de yaşamazsın. Bir ara 5 ay rüyalanma yaşamayan birini görmüştüm (yabancı forumlarda).

Ekleme: Yazmayı unutmuşum. Rüyalanma olayı birini sevip sevmemene, ne kadar tetikleyiciyle karşılaştığına ve cinsel isteğinin şiddetine de bağlı. Olmuyorsa süreç rahat gidiyor demektir, bırakalım kendi halinde takılsın :)

Çözüm

abdullah

Yeni Üye
Tetikleyiciyle karşılaştığımdan sanırım, ara sıra krize giriyorum ama kısa sürüyor belki de bu yüzden rüyalanma yaşamadım ?

artelius

Venüs Yolcusu
Ben nofap sürecinde ilk rüyalanmamı 21. günümde yaşamıştım Black Samurai'ın dediği gibi bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilir, ek olarak bu forumda görmüştüm eğer aşırı fazla pmo tarzı içerikler önüne çıkarsa bilinçaltına işlediğinden rüyalanma süren azalabilir buna dikkat edebilirsin. Birde bu kadar çok rüyalanmayı kafana takmamanı öneririm.

SniperTR

Mars Yolcusu
Normalde bir haftalık iki haftalık sürecimde bile ardarda rüyalanırken.42 Günlük son sürecimde neredeyse hiç rüyalanmadım.Bir iki kez cinsel içerikli rüya gördüm hepsi bu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6