Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Ruyalanma

Knorrr

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba. Surecimde 50. gunu gectim galiba saymaktan vazgectim.
Surecte nerdeyse sifir tetikleyiciyle ilerliyorum. Suana kadar ufak tefek zorlanmalar disinda ciddi bir kriz yasamadim. Problem su ben ruya gordugumde kendime hakim olup ruya esnasinda bosalmami engelliyorum.Bu surecte basima 2 defa geldi. Bundan once de bu tarz durumlar yasamistim. Nofap olayina yalnizca 90 gunluk bakmiyorum cunku 15 senelik bi gecmisim var bana 90 gunun yeteceginden supheliyim ve bu temiz kalma hissini cok sevdigim icin gidebildigim kadar gidecegim.
Tetikleyicilere bakmaktan vazgectigim icin ruya gormuyorum. Gorsem de kendime engel oluyorum ve bosalmiyorum. İnancim geregi cinsel iliski de yasamiyorum.
Ben min 1 sene bosalmadigimi varsayiyorum. Bu durumda testislerde veya sperm kalitesinde bir hasar problem hastalik vs olma durumu var midir?
Bu spermi bi sekilde atmamiz gerekiyor deniyor ben buna ruyamda istemsizce engel oluyorum uzun vadede bunun bana zarari olur mu?
Surecinde 90 i asan veya konuyla ilgili bilimsel bir kaynak sunabilecek arkadaslar yardimci olursaniz cok sevinirim.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Dostum sen istediğin kadar tutmaya çalış ama sadece rüya ile atılmaz. İdrarını yaparken veya hiçbir şey yapmazken bile çok az da olsa çıkabilir. Çoğunlukla fark etmezsin idrarın ile atılır. Yani merak etme buradan bir sürü insan geçti yıllarca boşalmadılar ve kimse ölmedi :)

mavi

Hakikat yolcusu
Arkadaşların söylediği gibi idrar ile beraber atılıyor. Hele tuvalette çok ıkınırsan (kabızlık gibi sorunlarda) meninin çıktığını görürsün.

BruhMoment

Yeni Fapstronot
Arkadaşların söylediği gibi idrar ile beraber atılıyor. Hele tuvalette çok ıkınırsan (kabızlık gibi sorunlarda) meninin çıktığını görürsün.
Kadınlarla ortak kullanılan bir tuvaletse bu sorun oluşturur mu? Hamilelik riski açısından, yani biraz saçma bir soru ama cevaplarsanız sevinirim.

Knorrr

Yeni Üye
Soru soruyoruz ölmezsin yaziyolar :D
Spermin idrar vs ile az da olsa ciktiginin farkindayim. Bosaldiginda cikan spermle bahsettiginiz durumda cikan sperm arasinda ciddi fark var. Bunun uremeye veya sperm kalitesine etkisiyle alakali bi calisma var mi onu soruyorum. Ve ruyalanma konusunda ciddi tecrube sahibi arkadaslardan konuyla alakali yorum bekliyorum. Kimsenin olmediginin farkindayim yani yormayin kendinizi

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Soru soruyoruz ölmezsin yaziyolar :D
Spermin idrar vs ile az da olsa ciktiginin farkindayim. Bosaldiginda cikan spermle bahsettiginiz durumda cikan sperm arasinda ciddi fark var. Bunun uremeye veya sperm kalitesine etkisiyle alakali bi calisma var mi onu soruyorum. Ve ruyalanma konusunda ciddi tecrube sahibi arkadaslardan konuyla alakali yorum bekliyorum. Kimsenin olmediginin farkindayim yani yormayin kendinizi
Dostum NoFap yapanların sperm kalitesi ölçülmedi. Araştırma yok. Soğuk su sperm kalitesini arttırır. Bunun çalışmaları internette mevcut. Rüyalanma ile ilgili sorduğun sorular hakkında araştırma göremedim ben. Burada bize geri dönüş yapanların yaşadıklarını anlatıyoruz. Varsa araştırma sunarsın.

öğrenci

Yeni Üye
Cidden imkansız o tuvalet mevzuusu.
Bir doktor,spermin vücuttan dışarıya atıldıktan 10 dakika sonra sperm kalitesinin ciddi oranda düştüğünü,30 dakika ve sonrasında da sperm canlılığının kaybolmaya başladığını söylemişti.Ayrıca idrarda sperm dediğimiz normal değil yani emin ol genelde sperm çıkmaz.İdrarın yapısındaki üre ve idrar sıcaklığı sperm canlılığını bitirir.Bir kadını hamile bırakmak için neler gerekir hepimiz biliyoruz.Bu şartlarda hamile kalması imkansızdır.Yani korkmana veya endişelenmeye gerek yok.

Knorrr

Yeni Üye
Arkadaslar NOFAPİN UZUN VADEDE UREMEYE VEYA SPERM KALİTESİNE ZARARİ OLUR MU?
Sorum bu cevabi bilsem konu acma ihtiyaci hissetmezdim. Bir arastirmaya rastlayan varsa sunsun okuyalim ogrenelim beraber. Tecrube yasayan varsa soylesin faydalanalim. Bu kadar basit.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Herhangi bir araştırma okumadım. Ama Elon Musk Reis sperm retention yapıyor ve 5 çocuğu var. En azından böyle bir örnek verebilirim.

BruhMoment

Yeni Fapstronot
Cidden imkansız o tuvalet mevzuusu.
Bir doktor,spermin vücuttan dışarıya atıldıktan 10 dakika sonra sperm kalitesinin ciddi oranda düştüğünü,30 dakika ve sonrasında da sperm canlılığının kaybolmaya başladığını söylemişti.Ayrıca idrarda sperm dediğimiz normal değil yani emin ol genelde sperm çıkmaz.İdrarın yapısındaki üre ve idrar sıcaklığı sperm canlılığını bitirir.Bir kadını hamile bırakmak için neler gerekir hepimiz biliyoruz.Bu şartlarda hamile kalması imkansızdır.Yani korkmana veya endişelenmeye gerek yok.
Sağ ol dostum.

black.man

Ay Yolcusu
kardeşim 110 günü devirdim. Dediğin mevzu bende de oluyordu. Beyinin sürekli hazira konduğu bu zevki ona vermeyince belki bilinç altının bir tepkisi olabilir. Bana da hergun oluyordu. Bir süre sonra geçiyor merak etme. Sadece acaba ne oluyor bana deyip bir yoklayayim deyip sürecini bozma. Devam et ?

Javert

Mars Yolcusu
Sperm minimum 20 gün çıkmayınca rengi hafif sarılaşır çıktığında, onun kalitesi hakkında bildiğim bir şey yok ama genel kaliteyi sordun sen, ona bir etkisi olmaz, süreyle etkilenmez.
Son dönemlerde yediğin yiyecekler, genetiğin, metabolizman yani kas yağ dengesi, biyolojik durum muhabbeti.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6