Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Sürecinde Relapse Olmamak Için Bazı Taktikler

syronix

Masculine but 16 y.o

Günümüzün hızla dijitalleşen dünyasında, cinsel uyarılmalar ve bağımlılıklarla mücadele etmek, giderek daha büyük bir zorluk haline gelmektedir. Bu zorluklarla başa çıkmak için sıklıkla bilinen yöntemlerden farklı olarak, daha az bilinen ancak etkili olabilecek NoFap taktiklerini keşfetmek, kişinin cinsel dürtülerini kontrol etmesine ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemesine yardımcı olabilir.

Parmak Bası Noktaları: Elinizin iç veya dış kısmındaki bazı noktalara hafifçe bastırmak, cinsel dürtüleri azaltabilir. Mesela, bileklerinize veya ayak bileklerinize hafifçe bastırarak kendinizi sakinleştirebilirsiniz.

Geçmişe Bakma: Fap yapma isteği hissettiğinizde, geçmişteki deneyimlerinizi hatırlayın. Ne hissettiniz? Sonuçları ne oldu? Bu, isteğinizi azaltmaya yardımcı olabilir.

Nefes ve Zihin Teknikleri: Derin nefes alarak ve olumlu düşüncelerle kafanızı doldurarak cinsel düşünceleri uzaklaştırabilirsiniz. Bu, sakinleşmenize ve isteği azaltmanıza yardımcı olabilir.

Basit Meditasyon: Düşüncelerinizi sessizleştirmek için meditasyon yapmayı deneyin. Sadece kısa bir süre bile olsa, zihninizi dinlendirip rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Enerji Yönetimi: Bazı yoga pozları veya nefes teknikleri, cinsel enerjiyi yönlendirmenize yardımcı olabilir. Bu, isteği azaltmanızı ve daha dengeli hissetmenizi sağlayabilir

Makale aslında bana ait birkaç yerden yardım aldım. Sizin için uygun olacağını düşündüm lütfen like atın emeğime deysin teşekkürler... 😊

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6