Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Ve Birkaç Şey Hakkında Düşüncelerim

Nfalin

Yeni Fapstronot
Merhaba arkadaşlar bu yazımda nofap hakkında düşündüklerimi yazıcağım ve bir kaç tavsiye vermeye çalışacağım. Yanlış şeyler yazabilirim aşağıda düzeltirseniz sevinirim.

Öncelikle merhaba bu Nofap'ın kolay gözükse bile kolay olmadığını biliyorsunuzdur.

Ben aslında çok uzun bir süre bırakamadım ama bıraktığım tecrübelerim hakkında bir yazı yazarım.

İlk önce nasıl bırakabiliriz bunun hakkında düşündüklerimi yazayım.

Kuru kuruya PMO'yu bırakmak olmaz, olabilir ama kolay olmaz.

İnternet ortamından uzaklaşmanızı öneririm arkadaşlarınızla oyun oynarsınız ama her hangi ufak bir tetiklenmede herşey bozulabilir.
nede olsa 1 şey yazmanıza bakar o anda ne olduğunu anlayamazsınız.

Çoğu vaktinizi bilgisiyar telefonda geçiren biri iseniz benim gibi, arkadaşlarınız az sıklıkta dışarı çıkıyor ise boş kalacaksınız.

Kitap okumak da nereye kadar sabahtan akşama kitap okunmaz.

Spora gidebilirsiniz diyeceğim ama sporada gidersin gelirsin yine boş kalırsın ya da spora gidemezsiniz bende gitmek istiyorum ama gidemedim.

Kendinize yeni bir şey bulmaya çalışsanız bile 1 - 2 saat falan yapabilirsiniz kalan zamanda yine internetle doldurursunuz.
İnternette çoğu istediğiniz şeye bakabildiğiniz için canınız çok sıkılmayacaktır.

O yüzden internetten uzak kalmak çok kolay olmayacaktır arkadaşınız var ise onlarla beraber takılmanızı tavsiye ederim oyun film falan ama
arkadaşı olmayanlar için oyun oynaması yeni şeyler öğrenmesini tavsiye ederim ama dikkat etmelisiniz ufak bir şeyde relapse olabilirsiniz.

Forumda takılabilirsiniz ama ara sıra girin çünkü aklınıza sürekli o geleceği için sorun olabilir.

Sınava girecek iseniz ders çalışamıyorsanız interneti unutmanızı tavsiye ederim ama kolay olmayacaktır.
Çünkü merak edeceksiniz arkadaşlarım ne paylaşmış ne yazmış ne konuşmuşlar bunlardan kurtulmalısınız.

Ders çalışmaya oturuyor ve 5 dk sonra elinizde telefonu mu buluyorsunuz çok mu sıkılıyorsunuz bende öyleyim. :/
En önemlisi dediğim gibi internetten uzaklaşmanız sosyal medya youtube falan ders çalışırken zaten şarkı kesinlikle dinlemeyin.
Bunu yazarken aklıma şey geldi utanıyorum ama yinede yazıcağım. P**** izlerken ders çalışmaya çalışmıştım. Eskiden yaptığım şeylerden çok utanıyorum, aklıma geldikçe sinirleniyorum.

Size 3 - 4 günlük Monk Mode deneme sürecimden bahsedeyim, ben 5 dk bile kitap okuyamayan birisi olarak birazcık Monk Mode yaparak 1 günde 180 sayfalık kitabı bitirdim, tabi sizin için
çok kolay bir şey olabilir ama 20 sayfa kitap okuyamayan benim için çok büyük bir şey ailemde şaşırmıştı.

Kısacası hiç ders çalışamayan sınava girecek biri iseniz Monk Mode yapmanızı öneririm.

Psikolojinizin bozuk olduğunu düşünmeyin düşündükçe kendinizi daha kötü yapıyorsunuz.

Konudan konuya atlıyorum kusura bakmayın.

Nofap yapıyorsanız çok bir şey beklemeyin, yani bunu demek isteğinizi düşürebilir ama öyle düşünmeyin. Bazı arkadaşlar Nofap yapınca çok iyi değişecek gibi düşünüyor değişir tabi ama çok ümitlenmeyin bence aslında bunu demem doğru değildi
çok tecrübeli değilim bu konu hakkında tecrübe edince daha detaylı konuşuruz.

Azaltarak bırakmak bence doğru bir yol değil 1 hafta yapıyorsunuz sonra 2 haftada bir falan ama direk bırakmak daha iyidir.

Bende olan bir şeyi anlatayım. Kız arkadaş, aşık olmak. Aşık olduğum zaman kendiliğinden fap yapma isteğim gelmiyor. Biraz bir ilişkim olmuştu ve yapmamıştım ayrılınca yeniden başladım
ama tahminimce çoğumuzun sevgili yapıcak gibi bir durumu olduğunu sanmıyorum lütfen yazdığım şeyi yanlış anlamayın.

Utangaçlığınız varsa kusura bakmayın ama hayata geriden başlamışsınızdır ve bendeki en büyük sorunlardan birisi
sadece yakın çevrem ile konuşabiliyorum yakın çevre dediğimde 3 - 4 arkadaş ve ailem, daha dışarıdan yemek bile söyleyemiyorum.
Bu konu hakkında araştırma yapıp ayriyeten başlık açmayı düşünüyorum.

P****'dan sıkılanınız varmı bilmiyorum vardır bir kaç kişi, şu sıralar ben zevk alamaz oldum ve açtığımda sıkılıp kapatıyorum.
Böyle şeyler sizede oluyorsa yeni arayışlara girersiniz bence direk durun ve Nofap yapmaya başlayın ama Nofap'i iyice bilgi bir şekilde başlayın bozabiliyorsunuz sonra.

Ben çok boşalmıyorum Edging yapıyorum gusül almaya üşendiğim için Umut Bural'ın bugün yayınında gördüm. Edging yapmayın diyor zararları olabilir.

Yazımı burada sonlandırayım. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Yanlış bir şeyler yazmış olabilirim fikirlerimi yazmak istedim.

Crawlinq

Ay Yolcusu
Güzel noktalara değinmişsin. Asıl odaklanılması ve dikkat edilmesi gereken nokta irade kısmıdır. Nofapa ne zaman başlasam ilk zamanlar demir gibi sağlam iradem oluyor ve hiçbir işten hiçbir sorumluluktan kaçmıyorum. Çoğu zaman isteyerek, bazen de zorlayarak işlerimi tamamlıyorum.

Gel gelelim bu güçlü irade böyle sürüp gitmiyor. Ne zaman ki 20 li 30 lu günlere gelsem irademin zayıfladığına bizzat şahit oluyorum. Sonra hemen peşinden tekrar bu illeti yapıyorum. Bu irade zayıflığı gözlemlediğim kadarıyla mideyi aşırı şekilde doldurmak ve müzikle alakalı.

Çünkü yemeği aşırı yediğim zaman müzik dinleme isteği geliyor. Müziği de çok dinleyince karamsar melankolik bir ruh haline geçiş yapıyorum. Halbuki dinlediğim türler enstrümantal müzikler.
Ne zaman ki saydığım bu iki durumu artırsam başıma bu irade zayıflığı geliyor. Sizlere tavsiyem bu ikisine dikkat edin

Nfalin

Yeni Fapstronot
Güzel noktalara değinmişsin. Asıl odaklanılması ve dikkat edilmesi gereken nokta irade kısmıdır. Nofapa ne zaman başlasam ilk zamanlar demir gibi sağlam iradem oluyor ve hiçbir işten hiçbir sorumluluktan kaçmıyorum. Çoğu zaman isteyerek, bazen de zorlayarak işlerimi tamamlıyorum.

Gel gelelim bu güçlü irade böyle sürüp gitmiyor. Ne zaman ki 20 li 30 lu günlere gelsem irademin zayıfladığına bizzat şahit oluyorum. Sonra hemen peşinden tekrar bu illeti yapıyorum. Bu irade zayıflığı gözlemlediğim kadarıyla mideyi aşırı şekilde doldurmak ve müzikle alakalı.

Çünkü yemeği aşırı yediğim zaman müzik dinleme isteği geliyor. Müziği de çok dinleyince karamsar melankolik bir ruh haline geçiş yapıyorum. Halbuki dinlediğim türler enstrümantal müzikler.
Ne zaman ki saydığım bu iki durumu artırsam başıma bu irade zayıflığı geliyor. Sizlere tavsiyem bu ikisine dikkat edin
bunu söylemen çok iyi oldu bir ara nofap yapıp nasıl irademiz gevşiyor ve relapse oluyoruz bunlara bakıcam ozaman bir yazı yazarak paylaşırım.

Tıp Fakültesi

Merkür Yolcusu
bunu söylemen çok iyi oldu bir ara nofap yapıp nasıl irademiz gevşiyor ve relapse oluyoruz bunlara bakıcam ozaman bir yazı yazarak paylaşırım.
İrademizin ileri günlerde gevşemesinde,yapılması gereken şeylerden ve yapılmaması gereken şeylerden taviz vermenin büyük rolü var.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6