Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap'a yeni başlayanlar, sıkça hata yapanlar ve orta yolu almışlar için

asdf1234

Mezun
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
28
Tepki puanı
75
Puanları
19
Bu yazıyı Ramazan ayında yazmıştım. Daha sonraki yaşantımdan eklemelerle yazıyı genişleteceğim inşallah.


NOFAP HAKKINDA


Allah’ın rahmeti ve bereketi tüm dostlarımızın üzerine olsun. Herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Öncelikli olarak bu yazıyı neden şimdi yayımladığımdan bahsedeyim. Bugün forumda dolaşırken içerik üretilmediğine yanan arkadaşlarımız vardı ki hakikatte böyledir. Normalde bu yazımı mezun olarak adlandırılan 90 günlük süreçten sonra yazacaktım ancak madem herkes bu dertten mustarip elimizi taşın altına koyma vaktidir.
Süreç denilen olguda bugün 7. Cuma günüm. Tahminimce bir yıldır bu forumda hayalet olan gezen bir dostunuzdum. Nofap ile tanışma hikayemi tam hatırlamıyorum ancak kendimi bildim bileli istimnanın haram olması haram nazara bakış bende elemli bir hal oluştururdu. Daraldığımda, evde yalnızken vb. durumlarda istimna eyler sonra şimdi kızlara olan ilgim azaldı bu da gerekli diye kendimi kandırırdım.
Önceleri az da olsa sigara kullanıp bırakmışlığım vardı (2 yıl kullandım). Bağımlılıklar hakkında ciddi bilgi sahibiyiz Allah a şükür. İyi bir sağlık bölümünde okuyorum. Yakın dönemlerde yaşadıklarımdan sonra (çok uzun hikaye) kendimi sıfır noktasına kadar getirmiştim. Sıfıra yanaştıkça Müslüman olarak dikkat etmem emek vermem gereken şeylerde eksiklikler gördüm. Normalleştirdiğim şeyler. Olur ya Allah büyüktür şöyledir böyledir diye bazı sevaplardan kaçtığımı bazı günahlarımı temize çekiyordum aklımca. Allah gerçekten büyük bana kendi kusurlarımı gösterdi. Sonsuz hamd u senalar olsun.

NOFAP İÇİN ÖNERİLERİM ve BU TAVSİYELERİ DAYANDIRDIĞI NEDENLER

Evet dostlarım kendimi temize çektiğim konulardan biri de nofap. Kendime sıfıra çekilmişken bu işe başlamalıyım dedim. Mimar bina yapmak için boş arsa arar. Boş arsa elimde. Allah’ın emirlerine riayet eden bir kul binası inşa etmek istiyordum. Öncelikle hemen hemen tüm forumu okudum. Bilgiyi kafaya doldurdum. Sonra başladım denemelere. Her seferinde iş affedersiniz ***a sarıyor tabi. Uzunca bir süre 21 günü hiç geçemedim. Belki 200 kere istimna yaptım o dönem. Ancak bunun da bana şöyle bir faydası oldu. Beni neyin istimnaya yaklaştırdığını çok iyi anladım. Nefsimi tanıma konusunda bu başarısızlıklarım bana çok aydınlık sağladı. Artık bir nefsim için mi yapıp yapmadığımı çok çok daha iyi anlıyorum. Arkadaşlarıma ilk önerim budur. Nefsinizi tanıyın.


Sosyal medya kullanıcısı değilim dersek yeridir. İnstagram’ı sevmem. Gösteriş ve yalan dünyasıdır. Youtube de trendlere bir kere girmemişimdir. Umurumda olmaz kim kime sataşmış şöyle olmuş böyle olmuş. Şimdi tefekkür edin bakalım kaçınız son 1 hafta içinde izlediklerini hatırlıyor, peki ya okuduklarını hatırlayan var mı? Sosyal medyanın sıkça kullanılması ‘çöp bilgi’ denilen şeylerle beyninizi doldurmanız demek. Bu çöpler yüzünden beyniniz çok fazla enerji harcıyor, insan toplum aksiyonları yüzünden geriliyor ve tabi ki hafıza ve ezber problemleri. Genç nesiliz, neslimizin sorunu. Hafıza. Arkadaşlara ikinci önerim budur. ‘Çöp bilgileri’ hayatınızdan silin. Bilginin fayda ve kalıcılığına önem verin.
Kendim okumayı çok seven bir insanım. Beyin ile alakalı çok okudum. Keza bölümümde akıl, psikoloji ve insanın haleti ruhiyesi ile içli dışlı. Ancak çoğuları bunlarla ilgilenmez. Size şöyle değerli bir bilgiyi hatırlatayım. Beyinin amacı en az acı ve efor ile hayatı sağlamaktır. Beyin bir düzen tutturduğunda ve buna alıştığında asla değişmek istemez. Alışkanlıklarımızı kırmakta beynimizin bize oynadığı oyunların temelinde bu yatar. ‘Sen değiştin zaman ya başımıza iş alırsak ya buna alışamazsak ya şimdikiler de elimizden giderse’ der durur beyin. Örnek kendimden, bazı hastalıklarımdan dolayı dış ürünleri ve çikolata benzeri ürünleri bırakma kararı vermiştim. Beynim bana öyle oyunlar oynuyordu ki kendimi bir ara çikolata yemezsem tüm benliğime ihanet edecekmişim gibi hissediyordum ve bu beni rahatsız ediyordu. Birkaç hafta bu hisse direndim kendime bunun oyun olduğunu telkin ettim. Ve bum. Artık çikolata reyonu görünce öküzün trene baktığı gibi boş boş bakıyorum çünkü vücut istemiyor. Yeni düzenine alıştı. Arkadaşlara üçüncü önerim, beyninizin oyunlarına karşı hazır ve temkinli olun.


Devam edelim bu ‘süreç’ için son önerim olacak. Ölçü. İlk olarak yediğiniz yemekler. Aynen öyle dostlarım. İmam Gazali’den tutun aciz bana kadar. Bir oturuşta hayvan gibi yemek yiyorsanız, suyu lakır lıkır içiyorsanız siz bu süreci onlarca kez bozacaksınız. Yedikleriniz ne ise siz osunuz. Bununla alakalı sitede güzel bir yazı vardı. İkinci olarak, burada genelleme bahsedeceğim, Allah insanı yarattı fıtratını da bir ölçüye göre ayarladı. Benim için bu ölçü Hz. Muhammed (sas) getirdiği ölçüdür. Ben buna uymaya çalışırım. Allah’ın bizler için biçtiği ölçüyü bize en iyi habibi anlatır. Ben Müslüman olarak peygamberimin getirdiği hayat tarzına uyuyorum. Sizlere de bunu tavsiye ediyorum. Araştırın, ilmihal okuyun. Yok ben ateistim veya dinle işim gücüm yok derseniz de sizden ricam kendinize az ile yetinebilme ölçüsü koyun. Bir hazzı aşırı derecede yaşarsanız tarifsiz bir elemi de içinizde doğurduğunuz demektir. PMO da en basitinden bunlardan biri. Arkadaşlara son önerim bir şey aşırıya giderseniz o zıddına döner. Her zaman ölçülü olun. Korkmayın, hayattan böyle daha çok feyz ve keyf alacaksınız.
Öneri konusunda yazacaklarım bu kadar. Hepimiz için bir fikir, kendimize dönüp tefekkür ettiğimizde şurada doğru burada böyle diyecek bir şeyler yazmış olduğuma inanıyorum. Allah’tan bu yazımın sizlere yardımcı olmasını dilerim. Şimdi ‘süreç’ içindeki değişimlerimden bahsedeceğim. (Yazıyı konu konu bölmüyorum tek bir gönderi de hepsini paylaşacağım)

Değişimlere gelelim.

Ses. Çatallanma gitti. Diksiyon çalışın kesinlikle ihtiyaç özellikle 20.günlerden sonra sisteminize ekleyin. Erkeksilik. Dik yürüyüş. Özgüven kesinlikle. Beyin sisi gidiyor. Beyinizde her şey yerli yerine oturuyor çer çöp temizlenişini hissediyorsunuz. Dikkat artıyor.
YAN ETKİLER: Baş ağrısı iki gün çektim ancak hayatımda hiç yaşamadığım bir ağrıydı. İnanılmaz bir baş ağrısı. Testis ağrısı olabiliyor bazen. Bunlar dışında yan etki görmedim

Kuran okuyorum ramazan dolayısıyla ruha şifa hamd olsun. Kızların ilgisi var mı yok mu bilmiyorum kızlarla bakışmaktan kaçıyorum. Allah’a kendimi sevdirmek istiyorum bunun için çalışıyorum bu konu ile ilgili bilgi sahibi değilim.


Burada şunu yazmak istiyorum ben spor salonuna gitmeyi sevmiyorum. 3 ay öküz gibi çalışıyorsun 3 hafta da her şey sönüyor. Nankör bir spor. Bir sağlıkçı olarak günlük egzersizlerinizi yapıp yanına bir iki şınav eklemenizi ve bunu günlük bir rutin haline getirmenizi tavsiye ederim. Az olsun sürekli olsun daha iyi.


Buraya bir öneri daha ekleyeyim baştan sona okuyan arkadaşlara özel olsun. Kötü otları yolmaya çok heveslisiniz ama iyilerini yetiştirmeye aynı şiddette hevesli değilsiniz dostlarım. Kötüyü yok etmeye verdiğiniz enerji yeni bir hayata verin. Beyninizi böyle odaklayın. Yeniyi imar ettiğiniz zaman kötü zaten bavullarını toplayıp yok olup gidecek. Meraklanmayın. Allah’a güvenin. Gerçekten tevekkül edip Allah’a güvenin.


Son Kelimeler
Evet dostlarım yazımı tamamladım. Yer yer eleştiri yer yer öneriler yaptım. Sizleri seviyorum. Çağın bu sıkıntısını görüp bu derdi düzeltmek için uğraşan herkese saygılarımı sunuyorum. Yazarken gönlünüzü kırdıysam affedin, hakkınızı helal edin. İstimna ve haram nazar durumu benim insanlık için çok dert ettiğim bir konu. Bunlara karşı cebelleşen dostlarıma başarılar diliyorum. Yorumlarınıza açığım konuşalım istişare edelim. Ben yardımcı olmak için elimden geleni yapmaktan çekinmem. Boş vakit deseniz dolusuyla var zaten. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Tekrardan gönül kırdıysak affola.
 

baron

Venüs Yolcusu
Katılım
2 Ara 2020
Mesajlar
40
Tepki puanı
89
Puanları
24
Soluksuz okudum dostum sağolasın
 

asdf1234

Mezun
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
28
Tepki puanı
75
Puanları
19
Sağ olun beyler. İnşallah yenileriyle de geleceğim.
 

dwlfurkan

Yeni Üye
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
2
Tepki puanı
2
Puanları
3
Süreç içerisinde kriz anlarınızda yaptığınız veya yaptıklarınız neler ?
 

asdf1234

Mezun
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
28
Tepki puanı
75
Puanları
19
Süreç içerisinde kriz anlarınızda yaptığınız veya yaptıklarınız neler ?

Kriz anlarını kriz anı olarak görmemek. Doğal bir şey cinsel olarak yükselmek. Doğal olmayan şey o an p*** izleyip mastürbasyon yapmak.

Bir de 200 kereden fazla süreç bozmak olabilir. O kadar hata yaptım ki neyin ne *ok olduğunu neyi niçin yaptığımı-yapacağımı daha yapmadan anlıyorum.

Akıl ile tecrübeyi birleştirmek diyebiliriz
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst