Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofapte Başarılı Olmak İçin Bu Dört Şartı Bil

Black Rose

Moderatör
Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
295
Tepki puanı
683
Puanları
160
"Başarının olmazsa olmazı sağlam bir inançtır. İnanmadan yapılan her iş, kökleri kesilmiş bir ağacı andırır. Köklerinden mahrum kalmış bir ağaç bir müddet sonra nasıl kuruyup gidiyorsa, inanmadan yapılan her işte bir müddet sonra başarısızlıkla sonuçlanacaktır."

1- NoFap sürecinde bu yolda gereken ilk unsur başarabileceğine "inanmak" tır.
Sürecinde üstüne gelen krizlere karşı yüzleşeceğine, eninde sonunda başaracağına, bu illetten kurtulacağına gerçekten inanıyor musun ?
Yoksa "laf olsun, değişiklik olsun bir başlayayım abi" kafasında mısın ? Öyle isen sen olayı kavrayamamışsın. Biraz forumu kurcalamanı tavsiye ederim.

2- NoFap 'te Başarıda bir diğer unsur, süreçte "devamlılık" esasıdır. NoFap'te vadedilen etkiler öyle hemen ilk günlerden gelmez. Sabretmeli ve gelen krizlerle yüzleşmelisin. Eğer sürekli kısa sürede bozarsan hiç ilerleyemeyebilirsin. Unutma, mermeri delen devamlı akan su damlacıklarıdır.

3- NoFap hakkında "yeterli kadar bilgi sahibi" olmaktır. NoFap hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadan, krizlerde ne yapacağını bilmeden, süreci sürdürürken kendi hangi hedeflerini uygulayacağını, neler üstünde çalışacağını bilmeden sürece başlanmamalıdır.
"İlim boyutu bilinmeden, üzerinde düşünülmeden yapılan her işin sonu yüksek ihtimal elbet başarısızlıklara mahkumdur."

Sitede NoFap 'in temelini anlamanızı sağlayacak kadar yeteri kadar konu mevcut. Müsait olduğunuz vakit biraz kurcalarsanız gerekli konuları bulabilirsiniz.

4-Bir diğer hususta "adım adım ilerlemek" tir. Şüphesiz direk "Monk mod" dan başlamak zor gelecektir. Benim de uyguladığım ve önerdiğim gibi önce "Hard mod" dan başlamalısın. Esasen NoFap' in en çok önerilen ve tercih edilen modu budur. "Monk mod" diğer bağımlılıklardan da kurtulmak istersen tercih edilir. NoFap Modları bilmeyenler için

Dostlar bir ağaç, çiçek hemencecik olgun bir meyve veremediği gibi başarıya da hemencecik ulaşılmaz. NoFap sürecinde hemencecik olumlu etkiler gözükmez. Her şeyin belli bir süreç seyri olduğu gibi başarının da gelmesi belli bir süreci takip etmesi ile olur.
Her yolun iniş, çıkış, düz tarafları olduğu gibi, başarıya giden yollarda da birçok kolaylık ve zorluklar olacaktır. Önemli olan zorluk anlarında inancımızı, azmimizi koruyup devamlılığımızı, ilerlemeyi sağlamaktır. Krizlere yenik düşmemek, sürecin ilerleyen günlerinde rahatlığa kapılmamaktır.

Muhakkak ki başarı ancak yılmayanlara arkadaştır !

Başarılar dilerim.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst