Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

O Kadar Kolay Mı Sandın?

iskenderkebap

Ay Yolcusu
nofap yapınca her şey çözülecek mi sanmıştın? o kadar tembelsin ki nofapın getirilerine bakıp "ee elimi gibimden 90 gün çeksem alfa oluyomuşum aqu" dedin. bir şekilde 90 günü tamamladın spor da yaptın, ders de çalıştın, kitap da okudun. ee dedin hani nerde kızlar üstüme niye atlamıyo, niye hala kaygılanıyorum, niye hala mutsuz hissediyorum.

o kadar kolay mı sandın?

sadece elini gibinden çekerek tüm dertlerinden kurtulacağını mı sandın? senelerdin aklına gelen dertlerini "nofap yapim düzelcek zaten" diyip hep bi kenara attın.

tek başına kaldığında düşüncelere daldın "ulan kaç yaşındayım hala bi kızın elini bile tutmadım" diye düşündün ardından "lan gibtir et zaten nofap yapınca pussy magnet olcam aqu".
başka bir gün "ulan yaşıtlarım iş güç sahibi olmuş, araba alan var, düğün yapan, ev alan var aqu benim elimde bi gib yok." sonra dedin ki "ya olm gibtir et zaten nofap yapınca dıbına koyacam hepsinin, geçicem hepsini 1 çırpıda aqu."
sanki nofap yapınca bi anda tüm kızlar üstüne atlayacak, bir anda engin bir bilgeliğe kavuşacaksın ve zengin olacaksın diye düşündün.

o kadar kolay mı sandın?

seneledir hiç bir işte doğru düzgün çalışmamış, doğru düzgün ders çalışmamış, arkaü sıkıya gelmemiş, kızlarla samimiyet kuramamış, hatta erkeklerle bile tatminkar arkadaşlıklar kuramamış, kısaca ERKEK olamamış bir insanın 90 gün elini gibinden çekti diye her şey düzelecek mi sanmıştın?
yıllardır, "zaten istesem sosyalleşerim." "çalışsam var ya tıp kazanırım" ya olm o işte çalışacağıma işsiz kalırım aqu" dedin ve sadece DEDİN.
-HİÇ BİR ŞEY YAPMADIN-
kendini kandırdın
hatta o kadar iyi kandırdın ki, bunu ailene bile inandırdın.

o kadar kolay mı sandın?

akranların sosyal ortamlar kurarken, gidip garsonluk, kuryelik ne bulurlarsa bir iş yaparken, korkmadan o yürümek istediği kıza yürürken, duygularından kaçmazken, spor yaparken sen sadece oturup oyun oynadın, telefonda takıldın ve şimdi diyorsun ki "ben 90 gün elimi gibimden çekicem ve tüm onların dıbına koycam, bunların hepsi mal mal uğraşıyo, hepsinden daha sosyal, daha zeki, daha mutlu olcam aqu" sen sandın ki hiç çabalmasan da nofap sayesinde bir anda mükemmel bir insan olucaksın.
tembel bir insan olarak kaldığın sürece, memnun olmadığın taraflarını düzeltmek için uğraşıp, aksiyon almadığın sürece ömür boyu nofap yap hiç bi gibe yaramaz. ilk başarısızlıkta pes ettiğin sürece, risk almadığın sürece, başarısızlıktan çekindiğin sürece, ben yapamam o kadarını, bana yakışmaz gibi şemalarının esiri olduğun sürece asla başarılı olamayacaksın. başarılı insanların başarı sebepleri başarısızlıktan korkmayıp pes etmeden ve iradelerini kaybetmeden denemeleri olduğunu kavramadığın, içselleştirmediğin sürece başarısız kalmaya mahkumsun.
"lan değmez aqu karılarıyla uğraşmaya, değmez aqu bu hayat için çabalamaya, ne uğraşıcam aqu zaten ölücez, ben de gidim girim ortalama bi işe, bulurum bi şekilde bi karı, yuvarlanır giderim."
GİT YAP
haftanın 6 günü nefret ettiğin bir işte vardiyalı bir şekilde söve söve işe gidiyorsun, sırf potansiyelini kullandı, sırf çalıştı diye, senden zekaca geri insanların emrine giriyorsun.
sırf kızlara yürümekten çekindiğin için, aslında çok da çekici bulmadığın "napim bunu zor buldum." dediğin bir kadınla evlisin. ne kadar çekici bulmasan da onun için bir düğün yaptın, ev aldın, çünkü onun çerçevesine girdin. aman bunu zor buldum kaçırmim valla bak dedin, ne isterse aldın, ne isterse yaptın sonucunda ikiniz de mutlu olamadınız. çünkü onun ne isterse yapan değil kendi doğruları olan birine ihtiyacı var, senin ise sürekli bir şey isteyen değil, senin gittiğin yolda sana yar olan birine ihtiyacın var. doğanı reddettin, senin doğanda mücadele etmek vardı, senin doğanda ne olursa olsun sağlam durmak vardı, senin doğanda asla pes etmemek vardı, senin yolunda zor olanı seçmek ve onu elde etmek vardı. sen ne yaptın? senelerce buna karşi geldin, sen karşı geldikçe doğan seni uyarmaya çalıştı, sen görmezden geldin. şimdi doğanı geri kazanmak istiyorsun ama zamanında doğanın gereği sağlıklı şekilde yaşaman gereken acılar birikti, ama sabret bu iyiye işaret doğana geri dönüyosun, tekrardan erkek oluyosun, yine de gelişimini elden bırakma, erkekliğin için elle tutulur bir çaba sarf et, unutma doğanı seneledir reddettin ve 3 ay elini gibmedin diye sana anında geri gelmeyecek.

bu yazı nofaptan mezun olmuş, ancak kendini bulamamış, yıllardır nofap ile kendini bulacağı yalanına inanmış, bunun farkına bile varamamış bi' ölümlünün kendine isyanlarıdır. bi nevi denemedir, kişisel spesifik noktalara değinmektedir bu sebeple paylaşıp, paylaşamam konusunda şüpheye düşsem de faydası olacağını düşündüğüm için paylaşıyorum.

netherim

Merkür Yolcusu
Sürecimde ilerliyorum relapse oluyorum flatlinelar oluyor ve evet hiçbir şey düzelmiyor. Yani elimizi çektiğimizde sihirli bir değnek ile kutsanmıyoruz. Tabi ki hayat aynı hayat. En azından kendimizi daha çok seviyoruz ve kendimize olan saygımız artıyor. Yazı çok anlamlı ve gerçekçi, faydalı da ama kullanılan dil mantıklı gelmedi. Kışkırtmak başka bir şey, aşağılamak başka bir şey. Yüz kere diyorum etrafımda olan insanlara da, asla ne kendinizi ne de başkasını bir başkası ile kıyaslayın. Bundan daha özgüven kıran bir şey yoktur. Bunu ben söylemiyorum. Çocuk psikiyatristlerine sorun. Evet akranlarım benden iyi durumda, evet ben pmo ile yıllarımı heba ettim. Evet sevdiğim kıza açılamadım, konuşamadım. Evet o şu an başkasıyla. Evet süreçte zorlanıyorum. Hayatta zorlanıyorum. İçsel çatışmalar içerisindeyim. Ama yine de bırakmıyorum. Kaç kez relapse olursam olayım bırakmayacağım. Benim bu sürece sıkıca bağlanmamın sebebi umudum olduğundan değil, zaten ölüp gideceğim bari yaşayacağım günleri bu pmo denen sistem içerisinde heba etmeyeyim. Etmişim edeceğim kadar. En azından gerçek bir kadına aşık olmak istiyorum. Anlaşılmak, sevmek ve sevilmek istiyorum. Yazı beni biraz duygulandırdı insanım sonuçta. Sabah olduğu için de olabilir. Kimsenin beni sevmesine ihtiyacım yok sadece öleceğim zaman içimde ukte kalmasını istemiyorum. Sosyal anlamda çok zayıfım herkes bir arada beraberler ben ise insanları izliyorum. Karakterim böyle değildi benim. Yaşadıklarım ve pmo yüzünden bittim. Tek istediğim sağlıklı ve huzurlu olmak... ( bu yazı tamamen gerçek şeyleri barındırır önceden kurgulanmamıştır )

iskenderkebap

Ay Yolcusu
Bu sıralara psikolojiyle çok ilgilenmeye başladım ve yazıyı tekrar okuyunca şunu farkettim, buram buram "ya hep ya hiç" düşüncesi hakim. bilişsel davranışcı terapide depresyonun sebepleri olarak gösterilen çarpık düşüncelerden biri bu "ya hep ya hiç" düşüncesi. eğer bu yazımda katıldığınız noktalar olduysa, kendinize bir sorun "acaba bende de olabilir mi lan?" diye. muhtemelen bu düşünceye sahipsinizdir, belki benden daha hafif belki daha ağır ama yüksek ihtimal belli bir miktarda, belli noktalarda bu düşünce sizin hayatınıza da hakimdir.

longjourney

Yeni Üye
Yazının çoğunda "ben kim oluyorum da buna kalkışacağım" diyerek yapmadığım şeyleri yazmışsın. Bu iş şansa bağlı, kimileri bu yazıda saydığın şeylerin çoğunu yapacak kapasiteye ya da potansiyele sahip olmuyor, örneğin ben.

Impeller

Yeni Fapstronot
Bu sıralara psikolojiyle çok ilgilenmeye başladım ve yazıyı tekrar okuyunca şunu farkettim, buram buram "ya hep ya hiç" düşüncesi hakim. bilişsel davranışcı terapide depresyonun sebepleri olarak gösterilen çarpık düşüncelerden biri bu "ya hep ya hiç" düşüncesi. eğer bu yazımda katıldığınız noktalar olduysa, kendinize bir sorun "acaba bende de olabilir mi lan?" diye. muhtemelen bu düşünceye sahipsinizdir, belki benden daha hafif belki daha ağır ama yüksek ihtimal belli bir miktarda, belli noktalarda bu düşünce sizin hayatınıza da hakimdir.
İşin daha da korkunç tarafı şu ki bu dik fikirlilikten,ara tonları görmeme ''yok sayma'' eğiliminden kendi çaresizliğini oluşturabiliyor bunu insanlara empoze edip onların'da kendi öğrenilmiş çaresizliğini belirlemesinde başrol oynayabiliyorsun,resmen bir insanlık suçu.

iskenderkebap

Ay Yolcusu
@İmpeller evet ne yazık ki sülalemin hepsi böyle insanlardan oluşuyor, bu mevzunun çevrendeki her insanda olması gerçeklik algısını öyle bir saptırıyor ki, yanılsamayı gerçek kabul ediyorsun. asla aksinin olabileceğine inanmıyorsun, sanki başarılı insanlara o başarılar gökten inmiş gibi, ilk denemesinde başarmış gibi görüyorsun. hatta öyle ki şu an bu yanılsamanın farkında bile olmayan bir insan bu yazıyı okuduğu zaman bile bunlar onun için bir şey ifade etmiyor, "hadi lan ordan, çok gördüm ben bu klişeleri" gibisinden bakıyor. ben de öyleydim ve bunun zıttının ihtimali bile aklıma gelmiyordu.

haydarbaş

Yeni Üye
iyi de kimse nofap yapınca karılar üstüne atlıyor diye bir iddiada bulunmadı ki zaten. bunu yapmak kişinin kendi özgüvenini ve motivasyonunu sağlıyor, ondan sonra zaten gerekli adımı atarsın kız yapmak daha kolay olur.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6