Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Okb-Depersonalizasyon Içın Ilaç Kullanmak

augustus_rev

Ay Yolcusu
Psikiyatristim bende okb ve depersonalizasyon-dissosiyasyon olduğunu söyledi ve tedavi için ilaç yazabileceğini söyledi

daha önce benzer durumlar için ilaç kullanan birisi olduysa tecrübelerini vesaire aktarabilir mi?

ilaç kullansak ve bıraksak bu durumlar tekrar oluşur mu veyahut ilaç kullanımı farklı yan etkiler yapabilir mi ?

Oknç

Ay Yolcusu
Ben 3 yıllık ağır depresyonu meditasyon ve ibadetle daha önce atlattım ve tüm hislerim ve hafızam yerine gelmişti. Ama devam etmeyince tekrar nüksetti. İlaçlar seni temelli iyileştirmez eğer başarabilirsen ki bunu psikologlar da söylüyor en sağlam yöntem geçmiş travmalarınla yüzleşmek yani o anlara tekrar gidip yaşamak ve ne kadar saçma olduklarını hissederek görmek. Fakat hastalık ağırsa maalesef ilaç desteği gerekebiliyor. Eğer duygularınız yerindeyse yani benliğinizi kaybetmemişseniz eski başarılarınızı vs hatırlayıp güç alarak çıkabilirsiniz. Fakat takıntılar ağırsa ve sürekli zihninize baskı yapıyorsa destek şart diye düşünüyorum. İlaçlar bağımlılık yapmaz diye söylüyor psikologlar fakat şöyle bir tabir var ya öldürmeyen acı güçlendirir işte bu duruma gelebilmek için travma takıntı vs ile yüzleşmeniz lazım ki artık eski zayıf yönleriniz yerine daha güçlü ve bambaşka biri olarak yeniden doğarsınız. Ben böyle düşünüyorum.

augustus_rev

Ay Yolcusu
Ben 3 yıllık ağır depresyonu meditasyon ve ibadetle daha önce atlattım ve tüm hislerim ve hafızam yerine gelmişti. Ama devam etmeyince tekrar nüksetti. İlaçlar seni temelli iyileştirmez eğer başarabilirsen ki bunu psikologlar da söylüyor en sağlam yöntem geçmiş travmalarınla yüzleşmek yani o anlara tekrar gidip yaşamak ve ne kadar saçma olduklarını hissederek görmek. Fakat hastalık ağırsa maalesef ilaç desteği gerekebiliyor. Eğer duygularınız yerindeyse yani benliğinizi kaybetmemişseniz eski başarılarınızı vs hatırlayıp güç alarak çıkabilirsiniz. Fakat takıntılar ağırsa ve sürekli zihninize baskı yapıyorsa destek şart diye düşünüyorum. İlaçlar bağımlılık yapmaz diye söylüyor psikologlar fakat şöyle bir tabir var ya öldürmeyen acı güçlendirir işte bu duruma gelebilmek için travma takıntı vs ile yüzleşmeniz lazım ki artık eski zayıf yönleriniz yerine daha güçlü ve bambaşka biri olarak yeniden doğarsınız. Ben böyle düşünüyorum.
Travmalarla nasıl yüzleşeceğiz ki, nasıl hatırlayacağız ?

Hatırımda olan 2-3 tane olay var sadece ama onlarda çok etkilemiş gibi gelmiyorlar

Oknç

Ay Yolcusu
Travmalarla ( takıntı vs problem her ne ise) o ana tekrar gidip yeniden yaşamak ve aslında bu kadar üzülecek kadar problem oluşturmaması gerektiğini kendin görmek zaten yüzleşince artık o anla ilgili probleme gülüp geçersin. Hafızanı açarak ve duygularla değil mantığınla o anı tekrar yaşayacaksın bunlar benim değil dinlediğim bir sürü psikoloğun ilaçsız tedavi yöntemi zordur ama en sağlam yöntemdir ben bu yöntemle ilaçsız çok ağır depresyonu yenmiştim ama dedim ya devam etmediğim için tekrar nüksetti. Örneğin hoşlandığı bir kız tarafından reddedilen bir erkeğin yaşadığı üzüntü duygusal tepkidir oysa mantığıyla gitse başka alternatifler de var der ve o kişiye bu kadar değer vermemesi gerektiğini anlar ve olursa olur olmazsa olmaz diyebilecek zihinsel güce ulaşmıştır.

Asd

Ay Yolcusu
Antidepresan yazar size. Antidepresanlar sadece depresyon tedavisinde kullanılmaz, aklınıza gelebilecek neredeyse her klinik rahatsızlık için kullanılır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6