Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Okul Ve Genel Çevre Hakkında Sorularım

G

gordon

Misafir
Genel olarak gördüğüm kadarıyla kimse kendini geliştirmeye yönelik hiçbirşey yapmıyor ve tek amaçları sevgili, cinsel şakalar, laubalilik vs.

Özellikle okulumuda (tabii yoldan geçeni dahi aldıkları için okul çöplüğe döndü öğrenci bakımından) çoğunlukla kalitesiz insanlar görüyorum. Belki de 300 bin nüfuslu bir Anadolu şehirinde yaşadığım için olabilir. Acaba halkımız genel olarak değişime açık değil ve "ahlaksız" mı? Bazen kendi kendime "aralarında tek akıllı ben miyim?(yaşadığım çevre içinde)" diyorum. Sizin düşünceleriniz neler? Kendimi bu toplumdan değilim gibi hissediyorum.

Lazkopat

Emektar Üye
Acaba halkımız genel olarak değişime açık değil ve "ahlaksız" mı? Bazen kendi kendime "aralarında tek akıllı ben miyim?(yaşadığım çevre içinde)" diyorum. Sizin düşünceleriniz neler?
Aynen öyle bizim halkımız bu ve düzelmez de. Ha hani belki 2 3 tane daha Atatürk gelirse ki gelmez. Ancak o zaman düzelir.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Bende okulumun bir an önce bitmesini istiyorum.
Çevrem çokda iyi değil çıkışta direkt evin yolunu tutuyorum ya da kendi kendime bir yerlere çıkıyorum (geziyorum tek başıma bir yerde kahve içiyorum falan).
Yaş ilerledikçe boş insanları ve bazı çıkar ilişkilerini gözlemleyebiliyorum.

BetraS

Mezun
Genel olarak gördüğüm kadarıyla kimse kendini geliştirmeye yönelik hiçbirşey yapmıyor ve tek amaçları sevgili, cinsel şakalar, laubalilik vs.

Özellikle okulumuda (tabii yoldan geçeni dahi aldıkları için okul çöplüğe döndü öğrenci bakımından) çoğunlukla kalitesiz insanlar görüyorum. Belki de 300 bin nüfuslu bir Anadolu şehirinde yaşadığım için olabilir. Acaba halkımız genel olarak değişime açık değil ve "ahlaksız" mı? Bazen kendi kendime "aralarında tek akıllı ben miyim?(yaşadığım çevre içinde)" diyorum. Sizin düşünceleriniz neler? Kendimi bu toplumdan değilim gibi hissediyorum.
benim okulumun da senin okulundan eksigi yok zamaninda süper lise kategorisinde tutulan lise bugun 10² sini bulamayan insanlarla doldu sen kendini gelistirmeye devam et cevrendeki insanlardan daha cok one cikmaya basliyorsun bir yerden sonra ve insanlar sana imrenmeye baslayacak ben bu sekilde 4 arkadaşımı nofap e baslattim

SDG

Yoda

Hangi tarz insanları çevrende görmek istiyorsan o insanların bulunduğu çevrelere kendini dahil etmen gerekiyor.

Söz gelimi ben üniversitedeyken sorgulayan insanların olduğu bir ortam elde edebilmek için münazara topluluğuna ve benzer kitleleri bünyesinde bulunduran diğer topluluklara katılmıştım.

Lise biraz kısıtlı bir yer ister istemez. Kendi sınıfın dışındakilerle etkileşimin pek olmuyor. Alanını genişletmek için çaba harcaman lazım. Ama hangi imkanlara sahip olduğunu, ekonomik durumunu, yaşadığın şehrin imkanlarını, arkadaş çevreni biz bilemeyiz onu sen bilirsin.

Tahminim buradaki insanlar da sana yukarıda yazılanlar ve benim aktardıklarım dışında çok da farklı alternatifler sunamayacaktır

G

gordon

Misafir
Hangi tarz insanları çevrende görmek istiyorsan o insanların bulunduğu çevrelere kendini dahil etmen gerekiyor.

Söz gelimi ben üniversitedeyken sorgulayan insanların olduğu bir ortam elde edebilmek için münazara topluluğuna ve benzer kitleleri bünyesinde bulunduran diğer topluluklara katılmıştım.

Lise biraz kısıtlı bir yer ister istemez. Kendi sınıfın dışındakilerle etkileşimin pek olmuyor. Alanını genişletmek için çaba harcaman lazım. Ama hangi imkanlara sahip olduğunu, ekonomik durumunu, yaşadığın şehrin imkanlarını, arkadaş çevreni biz bilemeyiz onu sen bilirsin.

Tahminim buradaki insanlar da sana yukarıda yazılanlar ve benim aktardıklarım dışında çok da farklı alternatifler sunamayacaktır
Zaten mümkün olduğunca iyi çevre yapmaya çalışıyorum. Yazın kütüphanede çalışacağım orada daha önce çevre edinmiştim. Normal hayatımda okuldaki kişiler gibilerine yer yok ama zorunlu olarak temasda bulunuyoruz maalesef. Üniversiteyi de kesin hedef Ankara koydum. Üniversitede çevre benim elimde olacağı için onun motivasyonuyla devam ediyorum.

G

gordon

Misafir
Hocam aslında ortam biraz senin elinde spor salonuna gidersen spora ilgili insanlardan oluşmuş bir toplumun olur dershanede en iyi sınıfa girmeye hak kazanırsan derse ilgili insanlar ders işlersin
Doğru söylüyorsun ama okul var 8'den 4'e kadar dinlenme yemek yeme ders derken hem mental hemde fiziksel olarak yoruluyorum.

Tanjiro

Merkür Yolcusu
Spor salonunda o toplum nasıl elde edilir?
Gidiyon. Abi kasların çok iyi diyon. Gülüyor. Cevap veriyor. Abi valla keşke senin gibi olsam diyorsun. Daha çok mutlu oluyor. Seni tanımak için sorular soruyor. Sormuyorsa sen soruyorsun. Bazıları çok açık oluyor muhabbete. Bazıları kapalı. Felan filan. Abi errrrrkek mekanı orası samimi olacaksın direkt sohbete başlarken. Spor salonu olm. Fitness broları.

Sarkå

Ay Yolcusu

Nikola Tesla - ''O Kadar Cahilsiniz ki Dininiz Var Diye Ahlaka Ihtiyaciniz Kalmadigini Saniyorsunuz'' reis acıklamış bence üzerine bir şey söylemeye gerek yok

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Çok haklısın hocam
Ama lise ortamında çok seçenek olmuyor bir arkadaş grubu oluyor takilman gerekiyor
Bazen iyi ama bazı zamanlar bıktırıyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6