Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Oneitis Takıntısı

Bitikadam

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar sanırım düz çizgideyim 6. Günüm ve bugün arada bir aklıma gelen kız var bunun hakkında bir şeyler duydum ve oneitis felç durumuna girdim, sizce yoksunluktan mı oldu? Çünkü süreci bozmamın kıyısındayım çok kötü hissettiriyor, enerjimi çalıyor ders çalışamaz hale geldim...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Arkadaşlar sanırım düz çizgideyim 6. Günüm ve bugün arada bir aklıma gelen kız var bunun hakkında bir şeyler duydum ve oneitis felç durumuna girdim, sizce yoksunluktan mı oldu? Çünkü süreci bozmamın kıyısındayım çok kötü hissettiriyor, enerjimi çalıyor ders çalışamaz hale geldim...
Bahane üretiyorsun, kötü durumunu kullanarak PMO yapacaksın. Bunu bozmanın kıyısında yım lafından anladım. Kıyısında yım ne demek? Yani her an bir şey olduğu gibi bozabilirsin ve kendine dersin ki "zaten bozacağım hissettim" . 1000 gün PMO yapma gene de bunu hissedebilirdin. Oneitis hakkında bilgim yok tecrübeli arkadaşlar bir baksın.

Bu arada flatline yerine düz çizgi demen hoşuma gitti ??. Keşke adam akıllı Türkçe halleri başta oluşsaydi düz çizgi nedir yani?

Bitikadam

Yeni Fapstronot
P
Bunun nf süreci ile bir alakası yok. Rahatlamak için pmo'yu kaçış olarak görüyorsun.
Bu saplantının verdiği sitres pmo yapmaya sevkediyor bir ara görmüştüm nofap yapmak saplantıları ortadan kaldırıyor deniyordu sürecin başındayım ama enerjim çalınmış durumda oneitis çok kötü birşey çok kıskançlık duyuyorum.

Bitikadam

Yeni Fapstronot
Bahane üretiyorsun, kötü durumunu kullanarak PMO yapacaksın. Bunu bozmanın kıyısında yım lafından anladım. Kıyısında yım ne demek? Yani her an bir şey olduğu gibi bozabilirsin ve kendine dersin ki "zaten bozacağım hissettim" . 1000 gün PMO yapma gene de bunu hissedebilirdin. Oneitis hakkında bilgim yok tecrübeli arkadaşlar bir baksın.

Bu arada flatline yerine düz çizgi demen hoşuma gitti ??. Keşke adam akıllı Türkçe halleri başta oluşsaydi düz çizgi nedir yani?
Aslinda pmo yapmak istemiyorum anlatamadım asıl demek istediğim bu çektiğim acı yerine pmo yapar kurtulurum belki demek istedim şuan yoksunluk var bu yüzden mi acaba diye düşündüm.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Üniversite sınavına mı hazırlaniyorsun ? Kızla aynı sınıfta mısın veya aynı okulda ? Biraz detay verirsen ona göre yardımcı olurum dostum ayrıca pmoyu kaçış olarak görme

Bitikadam

Yeni Fapstronot
Üniversite sınavına mı hazırlaniyorsun ? Kızla aynı sınıfta mısın veya aynı okulda ? Biraz detay verirsen ona göre yardımcı olurum dostum ayrıca pmoyu kaçış olarak görme
Evet YKS hazırlanıyorum, kız yakın akraba çoğu zaman görüyorum çok yanlış kişi, malesef daha önceleri hiç takmazsek, bir ara bana verdiği ilgiyle zaman geçtikçe düşündükçe saplantım oldu, en son bugün birşeyler duydum biriyle birseyler yaşamış bunu duyunca felç durumuna düştüm herşey biranda alt üst oldu enerjimi sömürdü bunu daha öncede yaşadım biryandan pmo biryandan böyle felç durumlari beni geri çekiyor daha öncede sınav senemde yaşadım aynı okuldandı o 8 ayda atlattım şimdide bu çıktı basım belada ne kadar TRP okusamda zihnime işlemiyor.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Üni sınavına hazırlanıyorsan kız işlerinden uzak dur tek odağın derslerin olsun arada sıra boş vakitlerindede faydalı hobilerinle geçir o seneyi
Yakın akraban olması hiç iyi değil kıza yürürsen adın çıkabilir kız zaten başkasıyla birşeyler yaşamış direk silip atman lazım kafandan. Spor yapmıyorsan spora başla , dövüş sanatı öğrenebilirsin , Erkekadam sitesindeki oneitis yazılarını beynine kazı hatim et.
Oneitis Opsiyonsuzluktan kaynaklanır. Her ne kadar bu senende kız işlerinden uzak dur desemde kızlarla konuş sahaya çık set aç arkadaş olarak görüştüğün kızlar varsa beraber kaliteli vakit geçir inan unutucaksın o kızı
Bu tavsiyelerim fazlasıyla işine yarıcaktır

purplesox05

Mars Yolcusu
Aslın
Aslında sorunun %80'ini kızı Oneitis yaptığını anlayarak çözmüşsün. Geriye kalan kısmı ise yine sana bağlı. Dünyada milyonlarca kız var ve hiç birinin hiç birinden farkı yok. Değerli olan sensin, bu senin yaşamın ve unutma bir ölümlüsün. Sadece o kız için demiyorum, hayat memat meselesi olmayan konuları kafandan yolla gitsin, onlara ve kendine özgürlük ver.

Bitikadam

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar dün geceden beridir p...o izliyorum videodan videoya atlıyorum bu gece uyumadım hedeflerimi isteklerimi unuttum 7. Günde Relaps oldum. Çok üzülüyorum hedeflerimin önüne geçiyor arzularım.

Savascı

Deneyimli Üye
Dostum acı iyidir ve güçlendirir çünkü gelişim acıyla mümkün olur.Sadece sınırlarının dışına çıkarak gelisirsın ve bu da acı verir.Bu noktada acı çekmek kötü birşey değil.Tam tersine bir erkek olarak en en en gerekli olan şeydir.Yeni şeyleri farketmeye başlayacaksın ve yeniden yapılanıyorsun.Bir çeşit fikir değişimi geçiriyorsun ve bu da insan için (çocuklar hariç) kolay birşey değil.Kendine bir alternatif oluşturmalısın dostum, sevdiğin ya da seveceğini düşündüğün bir alana çalışamaya başlayabilirsin.He bu da acını dindirmez ama uzun vadede mental olarak seni güçlendirir.Çünkü acıdan kacış yok hele hele bir erkek olarak hiç yok.

Bitikadam

Yeni Fapstronot
Dostum acı iyidir ve güçlendirir çünkü gelişim acıyla mümkün olur.Sadece sınırlarının dışına çıkarak gelisirsın ve bu da acı verir.Bu noktada acı çekmek kötü birşey değil.Tam tersine bir erkek olarak en en en gerekli olan şeydir.Yeni şeyleri farketmeye başlayacaksın ve yeniden yapılanıyorsun.Bir çeşit fikir değişimi geçiriyorsun ve bu da insan için (çocuklar hariç) kolay birşey değil.Kendine bir alternatif oluşturmalısın dostum, sevdiğin ya da seveceğini düşündüğün bir alana çalışamaya başlayabilirsin.He bu da acını dindirmez ama uzun vadede mental olarak seni güçlendirir.Çünkü acıdan kacış yok hele hele bir erkek olarak hiç yok.
Doğru kardeşim ama benimki boş yere acı çekmek gibi geliyor, oneitis yada ruh ikizi diye birşeyin olmadığını biliyorum ama bunu bildiğim halde zihnimi hâlen meşgul ediyor bu beni yoruyor içsellestiremedim.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Şeçenekleri olmayan kişiler yani tek kıza yazan ona kızın yaptığından daha fazla duygusal yatırım yapan kişi bu oneitise kapılır.

Eğer tipin fiziğin iyiyse yani kızlar tarafından seçilen biriysen başka kızlarla konuş.
Konuşma meselesini abartma amaç o kızı unutmak.
Sınavın ana hedefin olsun.
Diyelim tercih edilmeyen birisin (bu normal birşey) kendini birşey konusunda geliştir.
Statü kas
Hard bodyci fiziği olmasada evde spor yap amaç vücuda fayda sağlamak iyi hissettirir, kendini çok yormak zorunda değilsin şınav mekik de olsa yap

Savascı

Deneyimli Üye
Doğru kardeşim ama benimki boş yere acı çekmek gibi geliyor, oneitis yada ruh ikizi diye birşeyin olmadığını biliyorum ama bunu bildiğim halde zihnimi hâlen meşgul ediyor bu beni yoruyor içsellestiremedim.
Hiçbir acı boşa çekilmez dostum çünkü insan birşeyi anlamanın onu yapmakla eşdeğer pratikte olacağını düşünüyor ama yanılıyor.İnsan doğasının temelinde duygular yatar.Kadınlar inanılmaz duygusaldır.Erkeklerse duygularını daha zaptedebilen ama yinede duygusal varlıklardır.Duyguları yok saymak ,görmezden gelmek çok ciddi iç sıkıntılara neden olur.Herhangi bir bilgiyi içselleştirmek diye birşey yoktur.Bu süreçler mantıklı gerçekleşmezler ve kontrol edilemezler.Çünkü insan özünde duygu ve düşünce yatar.Eğer mevcut duruma dair duyguların değişirse o bilgi sana kazandırılır ve yaşamında devam eder ve ölene kadarda değişmeye devam eder..Ama sıkıntı şu ki bu değişim o kadar yavaş gerçekleşir ki insanı yorar ve acı çektirir.Değişim bir domino etkisidir ve şuan dominonun hangi noktasında olduğunu istesende istemesende farkında olamazsın.Bu yüzden içsellestiremediğini hissetmen normal bir durum dostum

lazkurt037

Yeni Fapstronot
Zamanında benim yaşadığım olaylar silsilesidir. Yaklaşık 2 sene bir kızla çıkmam sonucunda ilişkinin bitmesiyle 3 sene tutuklu kalmam beni acıdan kivrandırmış, vücudumu zayıflatmış, sosyal olarak bitirmiş ve sürekli intihar düşünen biri haline getirmiştir. Kızın payı bunda çok büyüktü çünkü her 6 ayda bir geri dönüp kendini gösteriyordu, bu beni acayip yıprattı o gelince diğer ilişkimi bitiriyor, sporu ve hayatı bırakıyor ve kölesi oluyordum. Her şey onu güldürmek içindi. Herkesin bir oneitisi vardır dostum bir kızı gözünde büyütürsun bir daha böyle biri olmaz dersin. Hayalinde tvdeki şarkılarda ki aşk vardır. Öyle bir şey yok yıllarca böyle empoze ettiler bize ve erkek iç güdülerimizi kaybettik. Bana gelince ben kıza s*ktir çektim hayatım daha iyi mutluyum ama bu olaylar bende ağır izler bıraktı. Halen aklımda unutulmuyor ama artık onu istemiyorum bana sadece zarar veriyor.

Buraya bir ton daha yazi yazmak isterdim ama bir şey değiştirmez. Sadece şunu bil bu bir deneyim sen bunu atlatınca daha güçlü olacaksın bana kalırsa bu büyümenin kendisi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6