Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Oyun bağımlılığı (Soru)

NarkosOnFire

Ay Yolcusu
Arkadaşlar günde 3-4 saat oyun oynamadan duramıyorum. Neler yapabilirim bu konuda?

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Çözümünü aradığınız şeyler çok basit bir şekilde yanı başınızda. Kimse size sihirli bir düğmenin yerini söylemeyecek. Yapmaman gerekiyorsa yapmayacaksın. Kararını verecek ve her ne gerekiyorsa onu yapacaksın.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Sınırlama getir. Eğer sınırı aşarsan aştığın süre kadar kitap okuma cezası olsun.

Zouddha

Ay Yolcusu
Oyuna vakit ayirabilirsin 3-4 saat ideal bence..

Zouddha

Ay Yolcusu
Bir anlayış var bizde..oyun oynamak zararlı değil..kendini gelistirmeye de zaman ayrılmalı oyuna da..ben herşeyi bırakıp kendimi gelistirmeye odaklanmistim ama hayat öyle gitmiyordu.. kendimizi gelistiririz ama biz her zaman daha çok gelişim istiyoruz.. bunun da sonu yok.gelisim az olsun nolcak ? Bu benim görüşüm

Targetlock

Deneyimli Üye
Bir anlayış var bizde..oyun oynamak zararlı değil..kendini gelistirmeye de zaman ayrılmalı oyuna da..ben herşeyi bırakıp kendimi gelistirmeye odaklanmistim ama hayat öyle gitmiyordu.. kendimizi gelistiririz ama biz her zaman daha çok gelişim istiyoruz.. bunun da sonu yok.gelisim az olsun nolcak ? Bu benim görüşüm

Aga bu "Kendimi kapattım bir süre hayvan gibi çalıştım. Sonra bana zevk veren şeyleri atıp iyice gelişime odaklandım. 3 ay sonunda artık canavarım." yaklaşımı hep hollywood efect.

Hayatta denge önemli. Oyun da oynarsın. Ama bakıyorsun ki çok vakit geçmiş. Kendini kaptırmışsın. O zaman sor kendine " Hangi görevimden kaçıyorum da kendimi oyuna veriyorum? "
Cevabı bulunca git o görevi küçük parçalara ayır ve saldır.
Her birkaç parçada bir kendine oyunu ödül olarak sun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6