Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Özgüvensizlik Yaşıyorum

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Dün gece eve geldim, spor yaptıktan sonra inanılmaz özgüven gelmişti, ben de şaşırdım, uzun zamandır gelmemişti ve içimde hep bir boşluk vardı. Birden zihnim çok hızlı çalışmaya başladı, şunu yapacağım, bunu yapacağım diye düşünmeye başladım. Baya gaza gelmiştim. Ama bugün uyandım her şey gitmişti. Birini telefonla aradım kaygılandım, baya hayal kırıklığına uğradım. Zor konuştum telefonda.

Bir yerde garson olarak da çalışmayı düşünüyordum, daha önce hiçbir yerde çalışmadım. Dün gece karar vermiştim. Bugün yapamam gibi gelmeye başladı. Daha önce korkunun üzerine gitme alıştırmaları yapıyordum, dışarı çıkıp kafede tek başıma oturuyordum. Dükkanlara girip fiyat soruyordum. Ama maalesef çok ağır gelmişti ve sürdüremedim. Korkunun kaybolması için birkaç kez yapmak yeterli değil. Günde 1-2 saat olmak üzere 1-2 ay yapmak gerekiyor, maalesef yapamadım. Bıraktığın zaman da korku geri geliyor. Yapacak gücü kendimde bulamıyorum şu an, dün gece vardı. Mesela her gün 10-15 kişiye yol sormak gibi şeyler öneriyorlar ama çok ağır geliyor bana, yapamam gibi. Belki bir gün yaparım iki yaparım üçü yaparım dört gelmez.

Dizimdeki rahatsızlıktan dolayı hergün bacak hareketleri yapmam gerekiyor. 1 yıl boyunca her gün 10 tekrar 2 set yapmıştım bir hareketi evde. Asla kolaylaşmadı, alışkanlık haline gelmemişti. En basit hareket bile aşırı zor geliyor. Yani 1 yıl az bir süre de değil. Bu yüzden bütün umudumu kaybediyorum. Bu gibi sebeplerden ötürü nofap zorunlu geliyor bana. Hani bazıları diyor nofapı çok şey yapmayın sorunlarınızı çözün. Çözemiyorum ki, gücüm yok. O yüzden nofapı tek çare olarak görüyorum.

Eff

Yoda
Fazla düşünüyorsun. Anksiyeten var mı? Biraz bodoslama gir.

G

gordon

Misafir
Dün gece eve geldim, spor yaptıktan sonra inanılmaz özgüven gelmişti, ben de şaşırdım, uzun zamandır gelmemişti ve içimde hep bir boşluk vardı. Birden zihnim çok hızlı çalışmaya başladı, şunu yapacağım, bunu yapacağım diye düşünmeye başladım. Baya gaza gelmiştim.
Böyle zamanlarda günlüğüne not almanı tavsiye ederim.

Ama bugün uyandım her şey gitmişti. Birini telefonla aradım kaygılandım, baya hayal kırıklığına uğradım. Zor konuştum telefonda.
Uyandın ve tüm etki kayboldu.. Bu yalnız sende olan birşey değil çoğumuz yaşamışızdır. Uyandığında böyle negatif hissettiğinde neden böyle olduğunu düşün, neden bu hisleri yaşadığını sor, dün akşam aklından geçenleri hatırlamaya çalış.

Sosyal fobim var ve daha da arttı sanki son zamanlarda
Tek çaresi sosyalleşmek ve üzerinde düşünmek: Neden kaygılanıyorum? İnsanların bana baktığını mı düşünüyorum yoksa hata yapmaktan mı korkuyorum? Kendini tanımaya çalış yani. Ağır bir sosyal fobim olmadı hiçbir zaman ama ara ara geldiği olur o zamanlarda da bilerek üzerine giderim ki canavar büyümeden kafasını keseyim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6