Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Pandemi Döneminde Spor Salonu

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Merhabalar arkadaşlar. Eylül ayında stajım başladığında spor salonuna yazılmayı düşünüyorum. Şuan evde dumbell ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Daha önce gittim salona ama ciddi değildim niyeyse. Şu dönem salona giden var mı? Hijyen, temizlik nasıl? Maskesiz çalışılıyor anladığım kadarıyla ama maske takarım herhalde. Bir sorum daha olacak, eğer gidersem kendi mahallemde bulunan salona mı gideyim, daha önce gittiğim, yoksa macfit gibi üst düzey bir yerden mi başlayayım? Tavsiyelerinizi yorumlarınızı bekliyorum.

Dostum, benim sana tavsiyem hiç gitmemen. Ben evde gayet güzel bir şekilde kendimi geliştirebiliyorum.

Ben evde Calisthenics yapıyorum ve faydalarını da güzel bir şekilde görüyorum. Çoğu insan Calisthenics’i aşağılıyor ama emin ol çoğu vücut geliştirmeci Calisthenics hareketlerinin çok büyük bir kısmını yapamıyor.

Bu bile ne demek istediğimi anlatır sana.

YouTube’da önerebileceğim kanallar:

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Merhabalar arkadaşlar. Eylül ayında stajım başladığında spor salonuna yazılmayı düşünüyorum. Şuan evde dumbell ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Daha önce gittim salona ama ciddi değildim niyeyse. Şu dönem salona giden var mı? Hijyen, temizlik nasıl? Maskesiz çalışılıyor anladığım kadarıyla ama maske takarım herhalde. Bir sorum daha olacak, eğer gidersem kendi mahallemde bulunan salona mı gideyim, daha önce gittiğim, yoksa macfit gibi üst düzey bir yerden mi başlayayım? Tavsiyelerinizi yorumlarınızı bekliyorum.
Benim tavsiyem spor salonuna git hangisine gittiğin fark etmez, aşırı hırslı olduğum için 3 ayda inanılmaz gelişmiştim ve yüksek ağırlıktan sürekli uyarıyorlardı ama dinlemedim çok sağlam güçlenmiştim. 1 Yıldır evde yapıyorum ve kas kütlesi olarak inanılmaz iyi durumdayım ama o yüksek ağırlıkları çok özlediğimi söyleyebilirim. Şu sınav bitsin koşarak gideceğim mahalledeki spor salonuna.

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Arkadaşlar çekincem bu pandemi. Virüs korkusu var işte üzerimde. Eldiven siperlik iki kat maske ile gideyim diyorum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Arkadaşlar çekincem bu pandemi. Virüs korkusu var işte üzerimde. Eldiven siperlik iki kat maske ile gideyim diyorum.
Eldiven, maske üstüne de siperlik ile sporunu 10 dakikadan fazla yapamazsın diye düşünüyorum. Ter içinde kalırsın. :) Ben de spor salonlarında nasıl işliyor bilmiyorum fakat maske ile spor yapılamadığını, çok bunaltıcı olduğunu söylüyorlar, katılıyorum da. Çekincen olması doğru ama istiyorsan riskini de mecbur alacaksın. Belki daha az işlek, çok kalabalık olmayan bir yer bulmak daha doğru.

Umut Bural

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
www.neverfapakademi.com
Şınavı, squatı, mekiği belki ip atlamayı şimdiden rutinlerine eklemen kesinlikle iyi olur.

Spor salonu konusundaki hijyen durumu salondan salona değişebilir. Merdivenaltı salonlarda pek dikkat edildiğini düşünmüyorum ancak yeni yazıldığım profesyonel salonda uygun saatte gittiğimde hem sadece birkaç kişi oluyor hem de dezenfektanlarla hijyeni sağlayabiliyoruz. Ancak ne yazık ki halen kapalı.

The King

Deneyimli Üye
Salonlar kapalı. Genel olarak biraz pahalı mekanlar daha hijyenik oluyor. Bunun haricinde sabah 09:00-14:00 arası spor yapmayı tercih edebilirsin daha sakin. Muhtemelen salonlar açıldığında müşteri yoğunluğu olacak ilk bir hafta kadar öyle görünüyor... Maskeyle bırak spor yapmayı, yürüyüş bile yapılmıyor.

Lazkopat

Emektar Üye
Dostum, benim sana tavsiyem hiç gitmemen. Ben evde gayet güzel bir şekilde kendimi geliştirebiliyorum.

Ben evde Calisthenics yapıyorum ve faydalarını da güzel bir şekilde görüyorum. Çoğu insan Calisthenics’i aşağılıyor ama emin ol çoğu vücut geliştirmeci Calisthenics hareketlerinin çok büyük bir kısmını yapamıyor.

Bu bile ne demek istediğimi anlatır sana.

YouTube’da önerebileceğim kanallar:

Calisthenics adamdır.

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
Olağan dışı bir durum yok her yıl gerçekleşen bir grip çeşididir öldürücülüğü çok azdır maske karbondioksiti geri solumana neden olur buda solunum yolu ve kan dolaşımı rahatsizlığına neden olur ve bunlardan ölüm dünyada ilk 10 içindedir. Maske öldürür, hastaneye gitmeyin covit tedavisi öldürür, korku bağışıklığı düşürür

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Olağan dışı bir durum yok her yıl gerçekleşen bir grip çeşididir öldürücülüğü çok azdır maske karbondioksiti geri solumana neden olur buda solunum yolu ve kan dolaşımı rahatsizlığına neden olur ve bunlardan ölüm dünyada ilk 10 içindedir. Maske öldürür, hastaneye gitmeyin covit tedavisi öldürür, korku bağışıklığı düşürür
Covid tedavisi (ilaç) gördüm bak buradayım ve yaşıyorum... Birtakım öğrendiklerini, duyduklarını, düşüncelerini iyice kesinliğini sağlamadan bu kadar kesin bir dille belirtmemelisin. 1 seneden fazla süredir maske takıyoruz ve böyle bir rahatsızlığa yakalanmadık. O ölümlerin birçoğu sigara kullanımındandır. Dediğin zehirlenme sürekli kapalı ortamda takılırsa (uzun süre) veyahut nefes, akciğer problemi olan bireylerde gerçekleşebilir ve taktığımız maskelerde hava akışı oluyor sadece mikropların tanecik olarak ağıza ve buruna girmesini mümkün olduğunca engelliyor.

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
Covid tedavisi (ilaç) gördüm bak buradayım ve yaşıyorum... Birtakım öğrendiklerini, duyduklarını, düşüncelerini iyice kesinliğini sağlamadan bu kadar kesin bir dille belirtmemelisin. 1 seneden fazla süredir maske takıyoruz ve böyle bir rahatsızlığa yakalanmadık. O ölümlerin birçoğu sigara kullanımındandır. Dediğin zehirlenme sürekli kapalı ortamda takılırsa (uzun süre) veyahut nefes, akciğer problemi olan bireylerde gerçekleşebilir ve taktığımız maskelerde hava akışı oluyor sadece mikropların tanecik olarak ağıza ve buruna girmesini mümkün olduğunca engelliyor.
Evet kesin yargılarım var ama uyaran olarak aynı hatayı sizde yapmışsınız kesinlik dediğiniz şey bile artık BİLİMSEL!? Kavramı ile açıklanıyor ki bilim de onların elinde zaten. Ayrıca
"1 seneden fazla süredir maske takıyoruz ve böyle bir rahatsızlığa yakalanmadık" bende sadece zorunlu yerlerde maske takıyom onun dışında hep maskesizim insanlarla tokalaştım gezdim, her yıl ortalama iki kez kesin grip olan ben bu sene ne covit! Ne de grip oldum

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Evet kesin yargılarım var ama uyaran olarak aynı hatayı sizde yapmışsınız kesinlik dediğiniz şey bile artık BİLİMSEL!? Kavramı ile açıklanıyor ki bilim de onların elinde zaten. Ayrıca
"1 seneden fazla süredir maske takıyoruz ve böyle bir rahatsızlığa yakalanmadık" bende sadece zorunlu yerlerde maske takıyom onun dışında hep maskesizim insanlarla tokalaştım gezdim, her yıl ortalama iki kez kesin grip olan ben bu sene ne covit! Ne de grip oldum
Katılıyorum sana Bilimsel bilgi kesin değil. Yarın sonuna kadar inandığımız şeyler yanlış da çıkabilir. İmkanlarımız, çalışmalarımız, delillerimiz neticesinde bazı sonuçlar çıkarılıyor ve bazen menfaat için doğrular öne sürülmüyor. Bilime körü körüne inanmak zaten çok yanlış fakat tamamen de görmezden gelemeyiz. Ben zaten ilacı kesin iyileşeceğim diyerek kullanmadım, elbet iyileşecektim fakat süresini hızlandırmış olabilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6