Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Panikatak / Hakkımı Savunamıyorum

feylesof

Yeni Üye
Arkadaşlar benim bi abim var. Kendisi çok kibirli ve narsist birisidir.Aramizda üç yaş var ve ben büyüyene kadar her türlü zorbalığı yaptı . sürekli kavga edip durduk. Kendisi 2 yıldır şehir dışında olduğu için bu kavgalar bir son bulmuştu ta ki üniversiteler uzaktan eğitime geçene kadar. Kavga çıkarma bahanesi arıyor mesela evdekilere bağırıyor. kendimi savunmak istiyorum ama kavga olucagini anladığım an panik atak geçiriyorum ve alttan alıyorum. Sadece ona karşı değil kendimden zayif birisiyle dahi kavga edeceğim an elim ayağım boşalıyor, tüm gücüm gidiyor. Panik atağımin sebebini yıllarca bana yaptığı zorbalığa bağlıyorum. Sizin yorumlarınız benim için değerli bu panik ataktan nasıl kurtulurum ve abime karşı nasıl bi tavır sergileyeyim lütfen yardım edin:/

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Panik atak için psikolog veya psikiyatriste gidebilirsin ama bu 2 sinin senin sorununu çözebilme ihtimali bir yana dursun senin bu sorunun geçmediği sürece sen hiçbir zaman rahat edemeyeceksin. Çözüm basit kavga edecek cesareti göstereceksin herkese karşı sanki kavga etmekten korktuğun sürece dayak yemiyor musun?
Sadece ona karşı değil kendimden zayif birisiyle dahi kavga edeceğim an elim ayağım boşalıyor, tüm gücüm gidiyor.
Ayriyeten eğer böyle oluyorsa sen karşındakinden daha zayıf oluyorsun. Kavga sadece kas gücünden ibaret değil her ne kadar kas gücü önemlide olsa.

B

Brock

Misafir
merhaba kardeşim. Panik atağının sebebi ona olan yoğun öfken olabilir. Aranızda geçeni tam olarak bilmek imkansız senmi olanları çok büyütüyorsun yoksa gerçekten abin kötü birisimi. Ama senin için önemli olan senin duygusal durumun. Yukardaki arkadaşım bence sana yanlış fikirler vermiş. Bana sorarsan çözüm basit ; kendini gerçekleştirmek geliştirmek yolunda atılımlar yapmalısın : bunun içinde ilk önce amaç sonra hedef belirleyip ilerlemelisin.amaç örneğin insanlara herhangi bi yönde yarar sağlamak olabilir.hedefse bu güzel bir okul bitirmek olabilir maddi manevi olarak kendine bir birikim edinmek olabilir,veya herhangi bir işte statü olabilir .Burda olman başlı başına buna niyet ettiğini gösterir. Eğer bunları yaparsan bana göre her iki olasılığada çözüm olur ne artık abinin yaptığını gözünde büyütürsün , nede abin sana haksızlık yapmaya cüret edebilir. Ona karşı içinden kaba duygular geçebilir bu doğalda ; ama bunları bu kötü duyguları gerçekleştirmeye ve pekiştirmeye devam etmek sana yarar sağlamaz ; sana önerimle ekstradan hemde ayrıca bu duygulardan uzaklaşmış olursun. Buarada sana umut bural ın değer odaklı zaman yönetimi kitabını okumanı öneririm burdaki amaç hedef benzetmesi orda çok daha güzel ve gelişmiş şekilde yapılmış. Kolaylık ve sabır dilerim hayatında kardeşim.

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Yukardaki arkadaşım bence sana yanlış fikirler vermiş.
Kardeşim adam yıllar boyu bunu yaşadığını yazmış hatta artık psikolojik hastalık yapacak boyuta gelmiş. Yani yazdığımda hangi fikir yanlış onu açıklasana önce
Eğer bunları yaparsan bana göre her iki olasılığada çözüm olur ne artık abinin yaptığını gözünde büyütürsün , nede abin sana haksızlık yapmaya cüret edebilir. Ona karşı içinden kaba duygular geçebilir bu doğalda ; ama bunları bu kötü duyguları gerçekleştirmeye ve pekiştirmeye devam etmek sana yarar sağlamaz ; sana önerimle ekstradan hemde ayrıca bu duygulardan uzaklaşmış olursun.
Ayriyeten adam ne yaşadıysa onu yazmış ille de haberlere çıkması gerekmiyor doğru olması için. Ki içinden geçirdiği kaba duyguların yanlış olduğu bir şey yok ille de dışarıdaki birine kaba duygular içermesine gerek yok herkesin akrabalık bağı olan kişiler iyi mi? Ayriyeten abisinin hayatta yapması gereken şeyler yok mu sence adam senin dediklerine çalışırken abisi yine rahatsız etmeyecek mi? Ki son olarak abisi rahatsız edince adamın yeni sorunları çıkmayacağı ne malum?

B

Brock

Misafir
Kardeşim adam yıllar boyu bunu yaşadığını yazmış hatta artık psikolojik hastalık yapacak boyuta gelmiş. Yani yazdığımda hangi fikir yanlış onu açıklasana önce

Ayriyeten adam ne yaşadıysa onu yazmış ille de haberlere çıkması gerekmiyor doğru olması için. Ki içinden geçirdiği kaba duyguların yanlış olduğu bir şey yok ille de dışarıdaki birine kaba duygular içermesine gerek yok herkesin akrabalık bağı olan kişiler iyi mi? Ayriyeten abisinin hayatta yapması gereken şeyler yok mu sence adam senin dediklerine çalışırken abisi yine rahatsız etmeyecek mi? Ki son olarak abisi rahatsız edince adamın yeni sorunları çıkmayacağı ne malum?
Neyi miyanlış buldum ? Hangi fikri mi ? kavga edicek cesareti gösterceksin diyorsun adama zaten adam öfkeli burdan daha da gazı veriyorsun. Bende aynı şeyi söylüyorum abisinin karşısında daha cesaretli olmasını sağlıcak şey kendini iyileştirmesi ve gerçekleştirmesi. Hiçbişeyin sonucunu akıl edemeyip Gaz verenlere uyması değil

B

Brock

Misafir

Ayrıca bende senle aynı fikirdeyim kavga edecek cesareti göstermesi için kendisini geliştirip iyileştirmesi lazım. Ama şuan sen direkt sonucu gösteriyorsun çözüm olarak halbuki benim dediğim şey zaten sonucu doğurmaya yönelik işte bu yüzden yanlış fikir veriyorsun kardeşim. Eğer senin fikrine uyupta adam buna karar verirse ceaur olcam diyip ve sonucunda da büyk ihtimal yine öfke ve korkusunu yenemezse bu sefer neden cesaretli değilim diye kendini suçlicak. İkimizinde dediği aynı yere çıkıyor ama senin ifade biçiminden dolayı yanlış fikir verdiğini söylüyorum. Ayrıca bana alakasız sorular sormuşsun.

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Neyi miyanlış buldum ? Hangi fikri mi ? kavga edicek cesareti gösterceksin diyorsun adama zaten adam öfkeli burdan daha da gazı veriyorsun. Bende aynı şeyi söylüyorum abisinin karşısında daha cesaretli olmasını sağlıcak şey kendini iyileştirmesi ve gerçekleştirmesi. Hiçbişeyin sonucunu akıl edemeyip Gaz verenlere uyması değil
Dostum emin ol senin şu anda verdiğin fikir benim fikrimden çok daha yanlış. Yani adam illaki kendini geliştirmeli yani bu biraz da ona kalmış ama bunun yanlış olduğu hakkında bir şey söylemedim zaten. Emin ol bazenleri savaşta gereklidir ve sorunları çözer.

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Ayrıca bende senle aynı fikirdeyim kavga edecek cesareti göstermesi için kendisini geliştirip iyileştirmesi lazım. Ama şuan sen direkt sonucu gösteriyorsun çözüm olarak halbuki benim dediğim şey zaten sonucu doğurmaya yönelik işte bu yüzden yanlış fikir veriyorsun kardeşim. Eğer senin fikrine uyupta adam buna karar verirse ceaur olcam diyip ve sonucunda da büyk ihtimal yine öfke ve korkusunu yenemezse bu sefer neden cesaretli değilim diye kendini suçlicak. İkimizinde dediği aynı yere çıkıyor ama senin ifade biçiminden dolayı yanlış fikir verdiğini söylüyorum. Ayrıca bana alakasız sorular sormuşsun.
Dostum ben zaten kendini geliştirmesin demedim sen sanki ben böyle demişim gibi yazıyorsun. Ayriyeten ben adama sen direkt git fiziksel güç kullanılan bir kavga et kendinin iki katı olan adamla demedim ki?(örnek olarak iki katı dedim) Ki adam eğer korkusunu yenemezse bu sorunun geçmeyeceğinin çoktan farkında olmalıydı. Ayriyeten sen el derken ben yabancı diyorum senin dediğine göre ve bu ikisinin de yabancı veya el anlamına geldiğini değiştirmiyor. Son olarak kardeşim kusura bakma ama senin yazdığından bir tek bu sorduğum soruları soracak cevaplar çıkıyor yani eğer alakasız bir şey varsa benim sorularım değil senin cevaplarındır.

B

Brock

Misafir
Dostum emin ol senin şu anda verdiğin fikir benim fikrimden çok daha yanlış. Yani adam illaki kendini geliştirmeli yani bu biraz da ona kalmış ama bunun yanlış olduğu hakkında bir şey söylemedim zaten. Emin ol bazenleri savaşta gereklidir ve sorunları çözer.
Kardeşim zaten başlığa dikkat edersen adamda senin dediğin şeylerin farkında. Yani kendisi korkmamak cesaret göstermek savaşmak istiyor ama duygularına yenildiğini söylüyor. Bende adama diyorumki burda olup bunları açmak güzel bir başlangıç gelişim yolunda daha fazlaca açıl geliştir kendini diyorum. Seninde dediğin şey benimkiyle aynı kapıya çıkıyor ama ifade ediş biçiminden sanki şuan cesaret göstermesi lazımmış gibi bir zorunluluk anladım ben öyle anlaşılıyor , veya bunu yapamıyorsa da sahte bi cesaret göstersin. Zaten adam dediğini yapabilse neden burda olsun. Demekki güçlenmesi iyileştirmesi lazım kendini

kayipinsan

Yeni Üye
Arkadaşlar benim bi abim var. Kendisi çok kibirli ve narsist birisidir.Aramizda üç yaş var ve ben büyüyene kadar her türlü zorbalığı yaptı . sürekli kavga edip durduk. Kendisi 2 yıldır şehir dışında olduğu için bu kavgalar bir son bulmuştu ta ki üniversiteler uzaktan eğitime geçene kadar. Kavga çıkarma bahanesi arıyor mesela evdekilere bağırıyor. kendimi savunmak istiyorum ama kavga olucagini anladığım an panik atak geçiriyorum ve alttan alıyorum. Sadece ona karşı değil kendimden zayif birisiyle dahi kavga edeceğim an elim ayağım boşalıyor, tüm gücüm gidiyor. Panik atağımin sebebini yıllarca bana yaptığı zorbalığa bağlıyorum. Sizin yorumlarınız benim için değerli bu panik ataktan nasıl kurtulurum ve abime karşı nasıl bi tavır sergileyeyim lütfen yardım edin:/
Duygularınla yüzleş. Abin senin canını yakıyor üzüntünü, öfkeni bastırmışsın kaygı oluşmuş. Yalnız başına bir yürüyüşe çık, uzun uzun düşün hatta ağla iyice, sen gergin olursan abinin her hareketi batar sana. Hassas olduğun konuda daha bir dikkat kesilirsin. Abin senin düşmanın değil, sen kendi içinde kendi duygularına yer aç. Bir şeyler yapmam lazım modu insanı çok gergin hissettirebiliyor sana önerim kendi kendine otur ve geçmişini falan gözden geçir kendini serbest bırak. Birilerine meydan oku oku oku dışarıdaki insanlarla savaş savaş savaş bunun bir sonu yok, tüm dünyayı yenemeyeceğini anlayacaksın zaten. Emin ol abin davranışlarının sendeki etkisinin farkında bile değildir,bu yüzden bunu kişisel algılama, onun da savaşı kendisi iledir. Ha bir de duygularını karşındakine ifade etmek istiyorsan önce onları kendine ifade etmelisin. Ezik görünmemek için şöyle davranmamalıyım biçimindeki kalıp davranış biçimlerini taklid etmek ve kendini bunlarla yargılamak yerine duygularını üzerinde taşı, tavırlarına yansır zaten.

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Eğer bir düzelme istiyorsan işin uzmanına gitmen en doğru olanıdır. Burada sana tavsiyede bulunan insanların -ben dahil- kaç yaşında, ne durumda, entelektüel olarak ne seviyede, tecrübe bakımından hangi düzeyde olduğunu bilmiyorsun. Git kavga et gibi saçma sapan bir şeyi tavsiye edebiliyorlar!

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Kardeşim zaten başlığa dikkat edersen adamda senin dediğin şeylerin farkında. Yani kendisi korkmamak cesaret göstermek savaşmak istiyor ama duygularına yenildiğini söylüyor.
Kardeşim adam ne yapması gerektigi hakkında tavsiye istemiş bu 1. İkincisi korkup cesaret gostermezse bu sorun geçmeyecek bu kadar basit o zaman duygularını yenmeli ilk önce. Ki ben zaten kavga edicek cesaret derken sadece kavga etsin diye bir şey dedim mi? Kendini cesaretlendirecek aktiviteler yapmak ona kalmış ama sonuç belli kavga edicek cesareti göstermezse sorun geçmeyecek zaten geçecek olsa çoktan geçmez miydi?
Bende adama diyorumki burda olup bunları açmak güzel bir başlangıç gelişim yolunda daha fazlaca açıl geliştir kendini diyorum.
Ben farklı bir şey mi diyorum? Sence sana zorbalık yapan birisine haddini bildirmek bir gelişim değil mi?
Seninde dediğin şey benimkiyle aynı kapıya çıkıyor ama ifade ediş biçiminden sanki şuan cesaret göstermesi lazımmış gibi bir zorunluluk anladım ben öyle anlaşılıyor , veya bunu yapamıyorsa da sahte bi cesaret göstersin.

Peki benim cümlemde hemen git kavga et diye bir kelime gördün mü? Ayriyeten cesaretin sahtesi olmaz.
Zaten adam dediğini yapabilse neden burda olsun.
Pardon da sen ikinci hesabınla mı bu konuyu açtın ki adamın burada hangi şartlarda olup olmayacağına karar veriyosun? Sen bu forumdaki herkesin hayatını bildiğini mi sanıyosun?
Demekki güçlenmesi iyileştirmesi lazım kendini
Ben güçlendirmesin,iyileştirmesin diye bir şey mi söyledim?

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Eğer bir düzelme istiyorsan işin uzmanına gitmen en doğru olanıdır. Burada sana tavsiyede bulunan insanların -ben dahil- kaç yaşında, ne durumda, entelektüel olarak ne seviyede, tecrübe bakımından hangi düzeyde olduğunu bilmiyorsun. Git kavga et gibi saçma sapan bir şeyi tavsiye edebiliyorlar!
Kardeşim zaten işin uzmanına gitmek en doğru olandır fakat 3 yaşındaki çocuk çok önemli bir buluş yapsa 3 yaşında diye kale almayacak mısın? Ayriyeten kavga etmenin saçma olduğu kanısına nereden vardın? Yani en doğru olan şeyin bile saçma olduğu yerler vardır ama sence bu adamın yaşadığı olaya karşı kavga etmesinin cidden saçma olduğunu mu düşünüyorsun?

B

Brock

Misafir
Kardeşim adam ne yapması gerektigi hakkında tavsiye istemiş bu 1. İkincisi korkup cesaret gostermezse bu sorun geçmeyecek bu kadar basit o zaman duygularını yenmeli ilk önce. Ki ben zaten kavga edicek cesaret derken sadece kavga etsin diye bir şey dedim mi? Kendini cesaretlendirecek aktiviteler yapmak ona kalmış ama sonuç belli kavga edicek cesareti göstermezse sorun geçmeyecek zaten geçecek olsa çoktan geçmez miydi?

Ben farklı bir şey mi diyorum? Sence sana zorbalık yapan birisine haddini bildirmek bir gelişim değil mi?

Peki benim cümlemde hemen git kavga et diye bir kelime gördün mü? Ayriyeten cesaretin sahtesi olmaz.

Pardon da sen ikinci hesabınla mı bu konuyu açtın ki adamın burada hangi şartlarda olup olmayacağına karar veriyosun? Sen bu forumdaki herkesin hayatını bildiğini mi sanıyosun?

Ben güçlendirmesin,iyileştirmesin diye bir şey mi söyledim?
Kardeşim sivri cümleler etmişsinki bak yukardaki adamda aynı şeyi anlamış. Zaten dediğimiz şeyler aynı kapıya çıkıyor ama ifade ediş biçimin yanlış anlamaya müsait ateşe barutla yaklaşmak.

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Kardeşim sivri cümleler etmişsinki bak yukardaki adamda aynı şeyi anlamış. Zaten dediğimiz şeyler aynı kapıya çıkıyor
Ayni kapıya çıkıyorsa yanlış anlaşılmış bir şey yoktur bu 1.İkinci olarak illede aynı kapıya mı çıkmalı dogru olmasi icin?
ama ifade ediş biçimin yanlış anlamaya müsait ateşe barutla yaklaşmak.
Bazenleri ateşe barutla gitmek gerekir.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Dövüşten korkmak ve dövüşsüz halletme tartışması dönmüş :)

Benim de söyleyecek şeylerim var. Bence direkt kavgacı bir zihniyet veya içsel odaklı bir tavır takınılmamalı. Arası bulunmalı. Ne demek mi istiyorum? Potansiyelini artır ve zamanla yüksel. Her zaman güçlü bir potansiyelin olsun ama kullanmak zorunda olmadıkça kullanma. Bu sana muazzam güven verir.

Mesela hem vücut geliştirme hem de sokağa uygun bir dövüş sanatı kursuna başla. Birkaç ay sabret ve karşılığını al. Sen geliştikçe ruhun da gelişecektir. Tabi bu sırada psikolojik destek alman, kendini işin ehli ve seni düzgün dinleyip analiz eden birine anlatman çok iyi olur. Bir anda olacak şey değil bu.

Phönix

Ay Yolcusu

yillardir ezilen bir evde büyüdüm babamla annemle aram iyi olsa bile bu hic uzun sürmüyordu, kibirli borderline kisilik bozuklugu olan ablamla ayni evde uzun bir süre beraber yasamak zorunda kaldim. Babami annemi bana karsi kiskirtiyordu ve her seferinde suratlar asik, yoksayildigim bir ev de buluyordum kendimi. Onlarla defalarca konusmaya calisdim olmadi. Ablam sayesinde korkunc bir zaman gecirdim bana ev hayatini zindan etti. Insan cogu seyin üstesinden gelebiliyor neredeyse her seyin, lakin aile en zor kirmizi cizgilerden birisidir belkide en zoru.

Sana su tavsiyeleri verebilirim annene babana karsi her zaman kibar ve nazik davran ne olursa olsun kendini kontrol et, abinle arana bir mesafe koy ama bunu ikiniz icin yap sen birbirinize iyi gelmediginizi anlayacak kadar olgunsun. Spora basla bir dövüs sanati ögren özgüven patlamasi yasa, vücut gelisdir tehlike kokusu alirlar, meditason yap bu öfke durumlarini daha iyi kontrol etmeni saglayacak daha dingin olacaksin, bol bol iyi Kitap oku bu hayata bakis acini degisdirecek ve bir gün abini kendisinden daha iyi taniyacaksin.

Not: eger bugün bir ablam degilde abim olsaydi onu Boks okuluna beraber calismaya davet ederdim :D ´´öyle bidi bidi konusmakla olmuyor aslan gel seni bir de ring de görelim´´ :p

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6