Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Para Kazanma Tavsiyesi Vermek İsteyen?

Clintwood

Yeni Üye
Merhabalar, başlıkta da gördüğünüz üzere bir konu hakkında sizlere danışmak istiyorum. Konumuz para.

Forumda güzel paralar kazanmış, kazanmakta olan kişiler iş fikri verebilir mi? Tabiri caizse akıl verebilir mi? Çünkü Türkiyede yaşayan bir öğrenci olarak bu maddiyat ve para durumu çok çok ama çok canımı sıkmakta.. Kendime ait para ile sadece günü geçirebiliyorum ancak kurtarıyor. Ne bir cafeye gidebiliyorum, ne spor salonuna yazılabiliyorum, ne kız arkadaş yapabiliyorum ( bir kahve içmeye bile para kalmıyor, hediye almayı filan geçtim bile ) ne yeni kıyafet alabiliyorum, ne de yeni ayakkabı. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim arkadaşlar. Kaynak kitap almaya bile para bazen yetmiyor çünkü çok pahalılar. Şöyle bir iş veyahut fikir olsa da bu saydıklarımı bir nebze de olsa gerçekleştirebilsem içim çok rahat edecek. Çünkü parasızlık durumu psikolojimi aşırı derecede rahatsız ediyor. Para istiyorum ama yok, olması için çabalayayım diyorum ortada fikir yok, araştırmalar yapıyorum çoğu sermaye gerektiriyor. Gerekirse oradan şuradan bulurum fakat yapacağımız iş kesin kazandıracak diye bir garanti de yok ( şimdi diyebilirsiniz ulan hem para istiyorsun hem risk almak istemiyorsun bu nasıl iş diye. dediğim gibi öğrenciyim batsak borçları ödeyecek param yok :D ) Bu veya buna benzer durumlardan etkilenen tek kişi umarım ben değilimdir yoksa kendimi iyice aptal hissedeceğim :D Bazı arkadaşlar diyebilir para her şey değil derslerine odaklan diye. Sizi de anlıyorum fakat günlük yemek dışında hiçbir para kalmıyor bu sefer paraya odaklanmaktan diğer şeylere odaklanılmıyor. Bu arada şuranın altını çizmek istiyorum ailem zengin değil.

Dershanede vs. herkes her gün yeni kıyafetler, iphoneler, ceplerinde bir öğrenci için güzel sayılabilecek paralar filan var ve kendimi onların yanında fakir hissediyorum :D Ailelerinin parasını yediklerinin farkındayım ki en doğal hakları diyebiliriz fakat yine de çok can sıkıcı bir durum. Ot gibi yaşıyorum bu yaşam tarzından kurtulmak istiyorum. Manita olayına değinmişken boyum posum tipim her şeyim var arkadaşlar ( para dışında ve en büyük özgüven düşmanım bu parasızlık diyebilirim ) peşimden koşan da çok gerek ortamlarda gerek dershanede. Fakat hepsini reddediyorum millette sanıyor ki karı kız olaylarını kafada bitirmişim. Oysa ki öyle bir şey yok sadece parasızlıktan manita yapmıyorum. Diyebilirsiniz ki seni paran için seven bir manitan olacağına hiç olmasın. Sizin dediğiniz ayrı. Ben cafeye bile götüremeyeceğimden bahsediyorum... Bu arada iş fikri, projesi olanlar, ortak arayanlar filan pm den yazabilir belki bir yolun ortasını buluruz. Okuduğunuz için ve vereceğiniz tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim. ( Lütfen bu yazıyı okuduysan yorumlarda bir şeyler belirt. Herkesin fikri iyi veya kötü fark etmez benim için önemli.)

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
İstanbulda yaşıyorsan Kadıköy yavuztürk sokağında yakamoz organizasyon diye bir yer var, Anadolu yakasındaki çoğu üni. öğrencisini belli dönemlerden orada çalıştığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam :) palyaçoluk yapabilirsin orada, bir de internetten anket şirketlerine bakabilirsin, uzaktan da çalışılabiliyor. ama bu dediğim işler çoğu iş gibi emek sömürüsüne dayalı. Derslerine odaklanman ve bu süreci dişini sıkarak geçirmen bence daha faydalı olabilir. Üni geçince çalışmak için daha çok zamanın olur kız arkadaşı da edinirsin çok basit bir konu rahat ol. Bir de lise öğrencisiysen burslara bakabilirsin. ÇYDD liselilere burs veriyor. Kaynak kitapları falan da letgodan bak ilk önce. Orada az çözülmüş ya da sıfır kitapları ucuza bulabilirsin. Büyük şehirde yaşıyorsan belediyelerin spor salonları oluyor onları araştırabilirsin. Ama tüm bunları çok önemseme bence, derslerine ver tüm enerjini ,iyi bir puan alırsan rahatlıkla burs bulursun, Benim 2018 yılında 2000 TL burs alan arkadaşlarım vardı mesela.

UBERMAN

Ay Yolcusu
Merhaba dostum, öncelikle paran varsa ve parayla para riske girmeden kazanılmaz mesala şu an binance'de 600 dolara kaldıraçlı işlem yapıyorum ve 480 dolar zararım var ama bozdurmadım bekliyorum zavallı bir şekilde ama para kazanmayı 3'e ayırabliriz:

1. Emeğinle para kazanmak (bir yerde çalışarak örn. memurluk, freelancer çalışmak)
2. Parayla para kazanmak (belli bir sermaye koyup o parayla para kazanmak)
3. Başkasına iş yaptırmak (komisyon tarzı bir şey yani örneğin başkasına website yaptırıp yapan kişiye bir miktar verip kalan paranın senin olması)

Bunlar dışında para kazanma yöntemi var mı bilmiyorum ama sermayen yoksa geriye iki seçenek kalıyor bunlar da 1 ve 3. seçeneklerdir.

Gelelim önerime: kendine iş yapabilecek insanlar bul ve Bionluk ve fiverr gibi platformlarda ilan paylaş. Müşterilerle muhatap ol ne istediklerini senin için çalışacak birine ilet ve iş emeğini ver geri kalan parayı da kendine ayır. Tabii benim söylediğim bir öneri başka şeyler de yapabilirsin ama anladığım kadarıyla benim gibi öğrencisin ve sınava hazırlanıyorsun. Bunun önerim hakkında biraz düşün dostum.

Clintwood

Yeni Üye
Garsonluk ve komilik yapabilirsin günlük işlerde olur
bu dediklerinizi yazın kesinlikle yapacağım hocam fakat sınava hazırlanıyorum bu yüzden ek iş yapamam sadece internet üzerinden veyahut fiziksel ticaretten ( ikinci el telefon al sat yapmak gibi ) para kazanmayı düşünüyorum

Clintwood

Yeni Üye
İstanbulda yaşıyorsan Kadıköy yavuztürk sokağında yakamoz organizasyon diye bir yer var, Anadolu yakasındaki çoğu üni. öğrencisini belli dönemlerden orada çalıştığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam :) palyaçoluk yapabilirsin orada, bir de internetten anket şirketlerine bakabilirsin, uzaktan da çalışılabiliyor. ama bu dediğim işler çoğu iş gibi emek sömürüsüne dayalı. Derslerine odaklanman ve bu süreci dişini sıkarak geçirmen bence daha faydalı olabilir. Üni geçince çalışmak için daha çok zamanın olur kız arkadaşı da edinirsin çok basit bir konu rahat ol. Bir de lise öğrencisiysen burslara bakabilirsin. ÇYDD liselilere burs veriyor. Kaynak kitapları falan da letgodan bak ilk önce. Orada az çözülmüş ya da sıfır kitapları ucuza bulabilirsin. Büyük şehirde yaşıyorsan belediyelerin spor salonları oluyor onları araştırabilirsin. Ama tüm bunları çok önemseme bence, derslerine ver tüm enerjini ,iyi bir puan alırsan rahatlıkla burs bulursun, Benim 2018 yılında 2000 TL burs alan arkadaşlarım vardı mesela.
umarım hocam çok teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alacağım. ister istemez çevrendeki insanların parası olunca senin paran olmayınca sürekli aynı kıyafetlerle parayla vs. gün geçirince psikolojikmen ister istemez yıpranıyor insan :D

Clintwood

Yeni Üye
Merhaba dostum, öncelikle paran varsa ve parayla para riske girmeden kazanılmaz mesala şu an binance'de 600 dolara kaldıraçlı işlem yapıyorum ve 480 dolar zararım var ama bozdurmadım bekliyorum zavallı bir şekilde ama para kazanmayı 3'e ayırabliriz:

1. Emeğinle para kazanmak (bir yerde çalışarak örn. memurluk, freelancer çalışmak)
2. Parayla para kazanmak (belli bir sermaye koyup o parayla para kazanmak)
3. Başkasına iş yaptırmak (komisyon tarzı bir şey yani örneğin başkasına website yaptırıp yapan kişiye bir miktar verip kalan paranın senin olması)

Bunlar dışında para kazanma yöntemi var mı bilmiyorum ama sermayen yoksa geriye iki seçenek kalıyor bunlar da 1 ve 3. seçeneklerdir.

Gelelim önerime: kendine iş yapabilecek insanlar bul ve Bionluk ve fiverr gibi platformlarda ilan paylaş. Müşterilerle muhatap ol ne istediklerini senin için çalışacak birine ilet ve iş emeğini ver geri kalan parayı da kendine ayır. Tabii benim söylediğim bir öneri başka şeyler de yapabilirsin ama anladığım kadarıyla benim gibi öğrencisin ve sınava hazırlanıyorsun. Bunun önerim hakkında biraz düşün dostum.
teşekkür ederim. binomo hakkındaki düşünceleriniz nelerdir hocam? oradan da kaldıraçlı işlemler yapılabilir. güvenilirliği ve kazancı konusunda neler düşünüyorsunuz?

UBERMAN

Ay Yolcusu
teşekkür ederim. binomo hakkındaki düşünceleriniz nelerdir hocam? oradan da kaldıraçlı işlemler yapılabilir. güvenilirliği ve kazancı konusunda neler düşünüyorsunuz?
Binomo'yu hiç kullanmadım. Bu konuda sana yardımcı olamayacağım ama kafanda en ufak bir soru işareti varsa iyice araştırıp öyle girmeni tavsiye ederim dostum :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6