Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Pes mi edeceksin ?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
1,101
Tepki puanı
2,975
Puanları
180
Relapse oldun...
Moralin bozuldu, kendinden ve yaptığın hareketten nefret ettin ya da foruma bir süre girmemeye karar mı verdin? Bu düşüncelerin sadece relaps oluşunun pişmanlığı ile geliyor. Yarın yatağından kalktığında hepsi uçup gitmiş olacak.
Pes edip "yapamıyorum, berbat haldeyim" vb. tarzında oturup kendi kendini aşağılarsan üzgünüm ama hiç başaramayacaksın!

Pes etme kalk ayağa yeniden başla. Mızmızlanmayı kes. Sen erkek adamsın, kendine gel. Birkaç deneme ile olmuyor bu iş. Ağır bağımlı olman kimseyi ilgilendirmiyor. Pes ettiğin zaman kendi kendine kurtulamayacaksın, kimse seni kurtarmayacak. Seni düzeltecek sihirli bir değnek yok. Bu senin savaşın. Krizlerle yüzleşeceksin kaçışın yok! Her düştüğünde tekrar ve tekrar ayağa kalkacaksın.

Forumdan uzaklaşmak mı istiyorsun ? Eğer kendine tamamen teknoloji kısıtlaması getirmeden bu kararı aldıysan emin ol forumdan da uzaklaşıp kendini soyutlarsan yalnız kaldığında elinin tekrar o saçma sitelere gitme olasılığı çok fazla olacak. Burası senin Pmo yapmamanı sürekli hatırlatan bir yer. Bunun farkında ol, tetikte olmak, bunu aklında tutmak zorundasın.

Relapse olduğun zaman kendini yerden yere vurmaya lüzum da yok. Senin başka ciddi bir hastalığın falan yok. Şuanda tek önemli hastalığın bu illet!
Sana kimse bunun kolay olacağını söylemedi. Geç bir kenara düşün, hatanı gözlemle seni tetikleyen şeyleri aklına getir ve buna bir çözüm yolu düşünüp, öncekinden daha kararlı daha istekli başla. Umudun hiçbir zaman yitmesin. Umudumuz acımızdan daha büyük olmalı dostum. Başarabilirsin. Ben sana güveniyorum. Sağlıcakla kal.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst