Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Pill Felsefeleri Hakkında (Soru)

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Sırf merakımdan soruyorum bu redpill bluepill blackpill vs pill felsefelerin mantığı nedir? Nofap ve redpill yakın sanırım araştırdım ama kafam karıştı bu pill "felsefelerini" doğru olarak nereden öğrenebilirim?
 

Loner

Yalnız Adam
Katılım
7 Eki 2020
Mesajlar
79
Tepki puanı
211
Puanları
71
Yaş
23
Erkek adam sitesine bakmanı öneririm
 

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Katılım
30 Kas 2020
Mesajlar
130
Tepki puanı
430
Puanları
108
Yaş
28
Redpill için biraz okudum ama çok fazla kadın mevzusu dönmüş sanki yaptığım her işi kadın elde etmek için yapıyormuşum gibi hissettim okurken
Zaten olay bu, seni hipergamide üstlere çıkmaya davet eden bir felsefesi var. Matrix filmindeki kırmızı hap gerçekliği temsil ediyordu, buradaki kırmızı hap da kadın-erkek ilişkilerini salt evrimsel süreçler ve hipergami üzerinden okuyarak(onlara göre gerçeklik bu) hayatını düzenlemen gerektiğini tavsiye ediyor. Kişisel gelişim açısından faydaları olsa da çoğunlukla insanı insan yapan zihinsel ve manevi değerleri es geçiyor. Çok üzerine düşmemenizi tavsiye ederim. Red pillcilerin de sevdiği Jordan Peterson ise hem evrimi hem hipergamiyi kabul etse de kadın erkek ilişkilerini çok daha iyi anlıyor ve anlatıyor. Ve insanın potansiyelinde çok daha fazlasının yattığın farkında olan Jungcu bir hocamız, tavsiye ederim.
Bu konularda okumalar yapmak için erkekadam sitesine alfaloji forumuna bakabilirsin. Yabancı dil varsa quora'da veya reddit'te iyice araştırabilirsin.
 
L

Lokma

Misafir
Boş boş işler adam gibi anlayan yok karı kız için yapıldığını sanıyorlar

Kısacası erkek olmaktır redphill ve kendine odaklanıp kendini geliştirmektir diğer şeyler zaten kendiliğinden olacaktır
 

colonel

Ay Yolcusu
Katılım
15 Ocak 2021
Mesajlar
23
Tepki puanı
66
Puanları
19
Birkaç ay sitede gezmiştim ama gerçekten maneviyatı yok sayıyor gibi bir şey yani. İnsan zaten kendine odaklanınca, geliştirmeye başlayınca bunlara gerek kalmıyor diye düşünüyorum ben...
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst