Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Plasebo -Nofap

Hades

Satürn Yolcusu
KAFADA BİTİRMEK
Buradaki bir çok insan bağımlılığın en etkili en kesin yolu kafada bitirmektir der öyledir de.
Peki nasıl yapacağız bunu?
kendimizi bu gerçeğe nasıl inandıracağız?
Daha da önemlisi neden böyle bir şey yapacağız?

Nasıl yapacağız?
+ Düşünce yapımızı değiştirerek.
- Peki düşünce yapımızı nasıl değiştireceğiz?
+ Düşünerek.
- Ne diyorsun sen dalga mı geçiyorsun!?
+ Hayır kesinlikle, düşünce yapımızı ancak düşünerek ve eylem gerektirecek konularda eyleme geçerek değiştireceğiz.
- Ne kadar sürecek?
+ Belki 1 ay belki 3 ay belki 6 ay... Sana bağlı
- Sonuç ne olacak?
+ Yeni düşünce yapın yeni sen ve yeni benliğin.
- Kolay olacak mı?
+ Pek değil zorlanacaksın sonuçta "eski sen"i silip yerine"yeni sen"i getirmiş olacaksın.

Örnek olarak Özgüven'i ele alalım ve kendimden örnek vereyim.
Özgüven Eksikliği olan bir insanın düşünce yapısı nasıldır? Onun kafasının içinde neler döner?

İnsanlar bana bakıyor, herkes bana bakıyor, çok gülünç duruyorum, komik şekilde yürüyorum... Uzar gider.
Böyle olunca insanların sana senin düşündüğün gibi yaklaştıklarını sanıyorsun E haliyle düşünce yapın bu şekilde olduğu için rahat olamıyorsun ortamlarda sessiz kalıyorsun ağzımdan bir şey çıkar da alay konusu olurum saçma sapan bir şey söylerim yanlış anlaşılır korkusuyla yaşıyorsun.

Peki özgüvenli insanın düşünce yapısı nasıldır?

İçimde çok eğlenceli bir karakter var, insanlar içinde çok rahatım, etkileyici konuşuyorum, dik ve sağlam yürüyorum...
Bak gördün mü düşüncelerimizin beynimize etkisini? bekle daha bitmedi.

Şimdi Nofap konusunu ele alalım

- Nasıl yapacağımızı biliyoruz peki kendimizi bu gerçeğe yani pmo'nun zararlı olduğuna nasıl inandıracağız?
+ Önce pmo'nun zararlarını iyi kavramalısın bunun için sitenin blog sayfasında youtube'de bilgiler mevcut
- Ben zaten okuyorum ve izliyorum
+ O zaman neden hala bağımlısın?
- Eee...
+ Ben söyleyeyim evet okudun izledin ama maddeler oluşturup not aldın mı bunları sabah kalktığında akşam yatmadan önce sesli bir şekilde tekrar ettin mi?
- Tamam tüm bunları anladık da biraz daha açık konuşur musun mesela neden bırakamıyoruz?
+ Düşüncelerinin ve beynin sana bir oyunu çünkü. düşünsene belki 3 yıldır belki 5 belki 7 belki de 10 yıldır bağımlısın her gün ve her hafta pmo yapıyorsun ve beyninin sana pmo zararlı demesini mi bekliyorsun? kusura bakma kardeşim ama bu mümkün değil eğer düşünce yapını değiştirmek istiyorsan hem düşüneceksin hem eyleme geçeceksin yani hem pmo'nun zararlarını düşüneceksin hem de pmo yapmayacaksın (burada devreye irade giriyor ama şuan konumuz o değil) pmo'yu bırakmak istiyorsan zararlarını iyi bilmelisin.
- Peki bunların plasebo ile ne alakası var?
+ Şimdi o konuya gelelim ama önce plasebo neymiş ona bakalım ve benim okuduğum ve sizin de okumanızı istediğim kitap var.
bizim ihtiyacımız olan kısımları söylüyorum sadece.
"Plasebo etkisi" farmakolojik olarak etkisiz bir ilacın telkine dayalı bir etki ortaya çıkarma halidir.
Aslında plasebo'nun fiziksel anlamda tedaviye yönelik bir gücü yoktur. Sahip olduğu tedavi gücünü tamamen hastanın verilen ilacın işe yarayacak ilaç olduğunu düşünmesinden alır. Plasebo, tıbbın bilimsel olarak açıklayamadığı bir şekilde insanların istemeleri halinde kendi kendilerini iyileştirme gücüne yöneliktir. Tıbbi olarak kurtulma ihtimali zayıf görülen birçok hasta, ölüm istatistiklerine girmekten bu güç sayesinde kurtulmuş, tıbbın çözüm bulamadığı kanserin tedavisinde çoğunlukla yüksek moral ve iyileşme azmi etkili olmuştur."

>KİTAP Joe Dispenza-Plasebo Sensin<
- Hmm anladım kendimizi pmo zararlarına nasıl inandıracağız telkinlerle mi?
+ Evet öyle
- Hangi telkinler?
+ Bir önceki konuşmamızda akademi ve youtube sayfasından zararlarını kavramanı ve maddeler oluşturup not etmeni söylemiştim pmo nun tüm zararlarını bilip kağıda yazmalısın bunlar telkinlerimiz olacak örnek telkinler ise şöyle:
1-Pmo zararlıdır.
2-Pmo yapmak doğal değildir.
3-İzlemek doğal değildir.
4-İlişkiye girmek ve rüyalanmak doğal ve sağlıklıdır.
5-Pmo dan nefret ediyorum.
6-Kendimi seviyorum...
gibi gibi bunlar bir kaç örnekti senin de maddeler oluşturman gerekli ve bunları sabah akşam günün her saatinde tekrar etmelisin böylece beynin buna inanacak ve nefret edecek şaka gibi geliyor ama gerçek.

Neden bırakacağız konusunu size bırakıyorum çünkü bunu en iyi kendiniz bilirsiniz güçlü nedenler bulmalısınız. ama ben sizi yeşillendirmek adına bir kaç küçük örnek vereceğim.
Odaklanamadığım için, kendime zarar verdiğim için, rahat olamadığım için özgüvenimi elimden aldığı için, rahat davranamadığım için...
ÖZET
Kafada bitirmek - telkinler kullanarak düşünce yapımızı değiştireceğiz - pmo'nun tüm zararlarını maddeler halinde yazmak. - neden bırakmamız gerektiğini düşünmek - oluşturduğumuz telkinleri tekrar etmek.

ÖDEV
Konuyu anladıysanız ve kitabı okuduysanız 4 aylık ödev vereceğim 4 ay diye gözünüzde büyütmeyin kolay şeyler diyeceğim bende sizinle başlıyor olacağım.
1. Ödev​
1 ay boyunca pmo'nun tüm zararlarını maddeler halinde bir kağıda veya deftere yazmanızı istiyorum min. 15-30 madde çıkarın max. size kalmış ne kadar çok madde çıkarsa o kadar iyi 30 günün sonunda maddeleri çıkarıp buraya da yazın ki başkaları da faydalansın.
2. Ödev​
Çıkardığınız maddeleri 3 ay boyunca sesli bir şekilde tekrar edin zorunlu değil ama bunun yanında sesiniz kayıt edip dinleyebilirsiniz etkilidir. kulaklıkla dinlemenizi tavsiye ederim.
Ödev özeti​
1 ay boyunca pmo zararlarını yazmak.
bunları her gün tekrar etmek ve isteyenler için seslerini kaydedip dinlemek. Her an her saniye tekrar etmeye çalışın
Umarım benimle olursunuz 4 ay sonraki değişimleri çok merak ediyorum tabi herkes için 4 ay sürmeyebilir belki daha az belki daha fazla bu sorun değil.

Joe Dispenza'nın plasebo konusundan kısaca bahsetmek istiyorum araba kazası sonucu alta omurunun kırılmış olduğunu öğrendi: Bunlar göğüs bölgesindeki 8, 9, 10, 11 ve 12. omurlar ile bel 1. omur(kürek kemiğimden böbrek hizama kadar inen yerde) Bel kemiği üzerindeki omurlar, yere sırtüstü çarptığımda bireysel bloklar halinde dağılmış, parçalanmış ve ezilmişti. Göğüs bölgesindeki 8. omur kırıkların oluştuğu en üst omurdu ve yüzde 60'tan fazla bir oranda ezilmiş, omuriliği içeren dairesel yay kırılıp tost şeklini almıştı. Omur baskı altında kırılmıştı. Benim vakamda kırılan parçaların büyük bölümü geriye, omuriliğime doğru içeri girmişti. Durum bayağı kötüydü.
Doktorların ameliyat isteğini reddetti ve kendine telkinler verdi (uzatmadan geçtim kitapta yazıyor) ve sonunda beynine bunu inandırmayı başardı. Kitabı bulabilmek için bana yazabilirsiniz.

Saksak

Yeni Üye
Nofapın faydaları plasebo değil,önceden aklıma gelen beni korkutan canımı sıkan imkansız gibi görünen düşünceler şimdi aklıma gelince rahat rahat yapabileceğimi
hissediyorum bu plasebo mu sizce?

Hades

Satürn Yolcusu
Nofapın faydaları plasebo değil,önceden aklıma gelen beni korkutan canımı sıkan imkansız gibi görünen düşünceler şimdi aklıma gelince rahat rahat yapabileceğimi
hissediyorum bu plasebo mu sizce?
Tabi ki plasebo değil orada anlatmak istediğim şey farklıydı kitabı okuduğunda daha iyi anlayacaksın

Hades

Satürn Yolcusu
Kitabı bitirenler var mı?

Saint Lestat

Yeni Fapstronot
Benim de belirtmek istediğim bir tavsiyem var umarım sizde de işe yarar, kendinizi hiçbir zaman sıkmayın ve rahat olun, eğer kendinizi ne kadar sıkarsanız relaps olmanız kaçınılmaz.
Rahat olursanız tetikleyicilerden bile fazla etkilenmezsiniz tabi bu tetikleyicilere rahatça bakın anlamında değil, bunun için meditasyon yapmak ideal. :)

Lazkopat

Emektar Üye
Pmo'nun Zararları:

1.Odaklanmada azalmaya sebep olur.
2.Vücut enerjisini azaltır.
3.Dopamin,ödül sistemini bozar.
4.Tembel olmana neden olur.
5.Öz güvenin azaltır.
6.Hiçbir şeyden zevk alamaz hale gelirsin.
7.Çekingen olmana neden olur.
8.Kadınlara yaklaşırken tembel olursun.
9.Kadınlara karşı ilgi duyamaz hale gelirsin.
10.Cinsel çekim gücünü azaltır.
11.Zihnini kandırırsın,beynin bir çok kadınla birlikte olduğunu zanneder. Halbuki onlar pikselden ibaret.
12.Gerçeklikten koparsın.
13.Sanal dünyaya bağlanırsın.
14.Fiziksel etkinlik yaparken zorlanırsın.Çünkü gerçeklikten koptun.
15.Fiziksel hayata dönünce zihinsel engelli biri gibi davranabilirsin.

Son madde için saçmalama be diyebilirsiniz ancak başıma şöyle bir olay geldi.Akrabam evinin taşıyordu.Ona yardım ederken en son evi kapatıp evlerimize döneceğimiz sırada bana gömleğimi yukarıdan getirirmisin dedi ben gittim kapuşonu getirdim.Sonra o bana deyince uyandım gömleği getirmediğime.

promanskins

Mars Yolcusu
Bir bağımlılıktan kopmak için o bağımlılığın zararlarını tam anlamıyla kafaya kazımak ve çok iyi anlamak gerekir. Bu belki 1 ay belki 10 ay belki 1 yıl bile sürebilir. Benim sigaranın zararlarını kafama tam anlamıyla kazımam ve son kez sigarayı bırakıyorum demem yaklaşık 3 sene sürdü, şimdi 1 yıldır içmiyorum.

Hades

Satürn Yolcusu
Bir bağımlılıktan kopmak için o bağımlılığın zararlarını tam anlamıyla kafaya kazımak ve çok iyi anlamak gerekir. Bu belki 1 ay belki 10 ay belki 1 yıl bile sürebilir. Benim sigaranın zararlarını kafama tam anlamıyla kazımam ve son kez sigarayı bırakıyorum demem yaklaşık 3 sene sürdü, şimdi 1 yıldır içmiyorum.
Aynen öyle

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6