Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Pmo Bağımlılığı Bir Sonuç Mu Yoksa Sebep Mi?

Lazkopat

Emektar Üye
Selamlar forumdaşlarım. Bugünkü konumuz Pmo bağımlılığı bir sonuç mu yoksa sebep mi? Bu soruyu cevaplarsak eğer bağımlılıktan kurtulma aşamasında önemli bir adım atmış oluruz diye düşünüyorum. Ancak bu sorunun cevabı kanaatimce oldukça karmaşık ve kişiden kişiye değişen bir şey. Neyse konuya geçelim.

Pmo bağımlılığı bir sonuçtur. Pmo bağımlılığı düşük idealli bir yaşamın yan ürünüdür. Normal hayatında derslerine çalışmak ve kız tavlamak gibi dertlere sahip olamayan kişi sonuç olarak bu bataklığa düşer diye düşünüyorum. Çünkü sosyal olarak tatmin edici dopamini alan insanlar daha hafif düzeyde bağımlı oluyorlar ve kurtulmaları da daha rahat oluyor. Ancak tam anlamıyla pmoyu hayatlarının odak noktası ve tek zevk kaynağı haline getiren kişilerin kurtulması daha zor oluyor. Bağımlılıktan kurtulma aşamasında yeni hobiler edinin denmesinin nedeni de bu. Hayattaki tek zevk kaynağınız bağımlılıklar olursa tabiki de kurtulmazsınız. Bunun yerine başka zevk kaynakları koymalısınız. Peki ya pmo bağımlılığı bir sonuç ise ne yapmalıyız? Sebeplere odaklanmalıyız. Sebep-sonuç örnekleriyle bunları somutlaştırayım. Sonuç: Pmo bağımlısıyım Sebep: Çünkü ders notlarım düşük. Sonuç: Pmo bağımlısıyım. Sebep: Çünkü hayatımda başka bir zevk kaynağı yok. Sonuç: Mastürbasyon bağımlısıyım. Sebep: Çünkü kız arkadaşım ya da genimi aktarabileceğim bir dişiye sahip değilim. Çözüm: Ders çalış, yeni hobiler edin ve daha fazla kızlarla tanış illa ki biriyle sevgili olursun. Diyeceklerim bu kadar. Umarım bu yazı bazı şeyleri farketmenize yardımcı olmuştur ve bağımlılıktan kurtulmanıza yardımcı olur.

Hayat bugün sana ve bana bunları getirdi bakalım bundan sonra neler getirecek? Sevgilerle ve saygılarımla.

Son düzenleme:

köstebek_murat

Mars Yolcusu
Bağımlılık sonuçtur ancak yeterince bilgiye sahip olunduktan sonra bile devam ediyorsa sebebe dönüşür ve iki türlüsü de başbelasıdır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6