Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Pmo Beni Nasıl Mahvetti

SniperTR

Mars Yolcusu
Ben eskilerden bir üyeyim belki beni tanıyan olur,belki olmaz.Son bir senemde full bir drone projesi üzerine çalıştım.Bir takımım vardı.Ve ben takım kaptanıydım,takımda söz sahibiydim.Herkesle güçlü iletişimim vardı.Drone yarışması yaklaştıkça stress seviyem artığından beh ahmaklıgımdan 30 günlük sürecimi bozdum.İlk bozdugumda o kadar zararlarını görmedim.Her şey eskisi gibiydi.Sonra 2-3-4 derken kurbağa deneyinde kaynayan kurbaga gibi 10 kez bozdum bir ayda.Ve yarışma günü de son kez pmo yaptım.Yarışmanın oldugu şehre takımca gittik.Şansıma tüküreyim gider ayak boğazıma öksürük ve balgam girdi.Pmodan dolayı cılızlaşan sesim iyice duyulmayan,anlasılmayan bir tona dönmüştü.NoFapi bir ayda 10 kez bozdugumda görülmeyen negatif etkileri.Yarışma günü yılan gibi boğazıma sarıldı.

Aşırı stres ve yorgunlukla,uykusuzluk ,Pmo etkileri birlesnce yaşadıklarım:

>Özgüven düşüklüğü
>Yüksek derece beyin sisi
>Unutkanlık
>Konuşamama
>Ses kısıklığı
>Anlamakta zorluk
> Enerji düşüklüğü
>Duyguları yansıtamama
>Yüzümdeki gülümseme kasları çalısmıyordu.
>Pasif,ahmak bir karaktere dönüşünce takım arkadaslarımın tas*ak konusu oldum.Saygınlıklarını yitirdim.Liderlik özelligimi yitirdim.

Takımda beni rakibi gören diger eleman bunları fırsat bulup beni kücük düşürdü ,kendimi savunmam için özgüvenim,cesaretim,etkili ses tonum,güçlü bakışım yoktu.Malesef sineye çekmek zorunda kaldım.Diğer bütün arkadaslarımın gözünden düştüm.Ve beni panik ataga sürekleyen olay ise dronu bilgisayardan yönetebilmek icin yazdıgım program yarışma günü patladı.Normalde aylarca emek vermistim kusursuz hale getirmek için.Programımdaki basit hatamı çözemedim.Son 40 saat uyumadıgım ve pmo beni mahvettigi için.Nerdeyse yarışamayacagımız için artık geri çekildim.Drone programımı kullanmaktan vazgectim.Sadece kodlarımın arayüz olmadan basit sekilde birlestirilmesi için bir öneri sundu o çocuk.Ben de takımın iyiligi icin kabul ettim.Ve o cocuk günün kahramanı oldu takım tarafından bütün sevgi saygınlıgı üzerine cekti.Ben ise yenilgiyi kabul etti,bir senelik ugrastıgım program bir günde hiç oldu.Takıma yabancılastım,kendimi hiç gibi hissettim,itibarim saygınlıgım gitti,emeklerim gitti.Yarışma günü ordaki büyük insanlarla samimiyet kurmayı planlarken iki çift kelime bile edemedim.O gece kimse yokken oturup hıçkıra hıçkıra ağladım.Çok şey kaybettim.Belki gelecegimin fırsatıydı yarısma alanı degerlendiremedim.Üstelik emeklerim hiç olmustu.O gece uyurken 20-25 kere uykudan boguldugumu ve öldügümü hissederek yatagımdan fırladım.Sadece uykuda oluyor heralde
diyip o gece uyumama kararı aldim.Ama malesef ayakta sanki boğuluyormus gibi hissedio nefes nefese kaldım.Odanın içinde ağlarken arkadasla acile geldim sakinleştirici vuruldum anca uyudum.

Demem odur ki Pmo sinsi bir yılan gibidir.Yaparsın ertesi gün her şey eskisi gibi devam ettigini sansan bile.Gün gelir en güçlü olman gereken zamanda kedi gibi korkak ve çaresiz bir *ok çukuruna dönüştürür seni.Hayatımda bu kadar ağır,stress,üzüntü yaşamamıştım.Allah bin belanı versin Pmo beni mahvettin.Bütün itibarımı,benligimi,karakterimi yıktın.Hayellerimi yıktın.Bundan sonra pmo yapmıcam ama kaybettiklerimi geri alamıcam galiba.

Yzn: Eski Forum Üyesi ama yeniden NoFape dönen biri

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Olan olmuş...

Bundan sonraki fırsatlara bakacaksın, tabi karşına çıkarsa... biliyorsun pek çıkmıyorlar. Ama umudu kaybetmememiz gerek. Chaser'e asla kapılma, zaten dipteyim bozayım vs. deme. Sakin ve kararlı bir şekilde yoluna devam et, krizlerde o günü aklına getir, ancak üzüntüsünü hissetme sadece hatırla.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Yaşadığın şeyler üstüne diyecek bir lafım bile yok... Yeni sürecinde başarılar. Gerçekten çalışıp sabırla bekleyenlerin karşısına her zaman iyi bir fırsat çıkar. Hatta yeterince fark yaratırsan onlar seni bulur. Hep bunun umuduyla yılmadan mücadele etmen dileğiyle.

SniperTR

Mars Yolcusu
Olan olmuş...

Bundan sonraki fırsatlara bakacaksın, tabi karşına çıkarsa... biliyorsun pek çıkmıyorlar. Ama umudu kaybetmememiz gerek. Chaser'e asla kapılma, zaten dipteyim bozayım vs. deme. Sakin ve kararlı bir şekilde yoluna devam et, krizlerde o günü aklına getir, ancak üzüntüsünü hissetme sadece hatırla.
En büyük hatam yaşadığım acıları unutmaktı,sanırım bu acıyı asla unutmucam

SniperTR

Mars Yolcusu
Yaşadığın şeyler üstüne diyecek bir lafım bile yok... Yeni sürecinde başarılar. Gerçekten çalışıp sabırla bekleyenlerin karşısına her zaman iyi bir fırsat çıkar. Hatta yeterince fark yaratırsan onlar seni bulur. Hep bunun umuduyla yılmadan mücadele etmen dileğiyle.
Eyvallah çok tesekkürler

overdose

Yeni Fapstronot
Pmo'nun getirdiği iradesizlik ve duygu kontrolsüzlüğü yüzünden borsada 30 bin tl'mi hiç ettim. Geliri olan bir insan değilim işsizim. Farklı dallarda bir şekilde kaybettiriyor.

B

Brock

Misafir
Geçmiş olsun hocam. Bence eğer umutsuzluğa kapılmazsanız verdiğiniz emek o gün olmasada elbet birgün meyvesini verecektir diye düşünüyorum. En büyük kanıtı şu klasik "usain bolt 1.olmadan önce 13i4937 yarış kaybetti " gibi ortak bilincimizde bilinen gerçekler. Sabır diliyorum inşallah sonunuz iyi olur.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Aşırı stres sonucu pmo yapman kaçınılmaz olmuş. Buradaki sorun stresi yönetememek aslında.. çok anlam yüklemiş,çok çalışmışsın, kendinden uykundan fedakarlık yapmışsın. Kendini ihmal etmişsin. 40 saat uyumamak normal mi? Asıl sorun aşırı stres. Pmo her şeyi mahfetmemize neden olmaz. Pmo'nun her şeyi mahfedecegine olan inancımız bizi mahveder. Örneğin çikolata yemek kilo aldırmaz diye düşünürsek çikolata yemek bizi mutlu eder. Bazıları ise çikolatanın kalorisine bakar ve diyetini mahfettigini düşünür. Artık her şey berbat olmuştur ona göre. Bu düşünce yapısı sana zarar veriyor. Hayır hiçbir şey mahfolmadı. Sen yine o özgüvenli kişisin. Sadece bir yenilgi yaşadın hayatında. Sadece 1 yenilgi. Bir yenilgi yaşadın diye kendinden mi vazgeçeceksin? Üzülmen normal canım kardeşim. Ama bu olaydan dolayı kendini ağır psikolojiye sokma. Acile gidecek kadar kötü olmuşsun üzüldüm. Kendini toparla. Kendine iyi bak, senden bir tane var.

SniperTR

Mars Yolcusu
Aşırı stres sonucu pmo yapman kaçınılmaz olmuş. Buradaki sorun stresi yönetememek aslında.. çok anlam yüklemiş,çok çalışmışsın, kendinden uykundan fedakarlık yapmışsın. Kendini ihmal etmişsin. 40 saat uyumamak normal mi? Asıl sorun aşırı stres. Pmo her şeyi mahfetmemize neden olmaz. Pmo'nun her şeyi mahfedecegine olan inancımız bizi mahveder. Örneğin çikolata yemek kilo aldırmaz diye düşünürsek çikolata yemek bizi mutlu eder. Bazıları ise çikolatanın kalorisine bakar ve diyetini mahfettigini düşünür. Artık her şey berbat olmuştur ona göre. Bu düşünce yapısı sana zarar veriyor. Hayır hiçbir şey mahfolmadı. Sen yine o özgüvenli kişisin. Sadece bir yenilgi yaşadın hayatında. Sadece 1 yenilgi. Bir yenilgi yaşadın diye kendinden mi vazgeçeceksin? Üzülmen normal canım kardeşim. Ama bu olaydan dolayı kendini ağır psikolojiye sokma. Acile gidecek kadar kötü olmuşsun üzüldüm. Kendini toparla. Kendine iyi bak, senden bir tane var.
Açık konuşmam gerekirse hayatımda aldığım ilk yenilgi değil.Konfor alanımdan ayrıldığım her gün yani son 3 sene içinde ,böyle cok agır gelen acılar ve yenilgiler aldım.Her seferinde de aynı çaresizlik içerisine düşmeme rağmen her düşüşten sonra başka bir değişim başladı.Her düşüşten sonra çok daha güçlenerek çıktığım doğrudur.Ama bu sefer pmoyu ayda 10 kez aptallığı göstermemeliydim.Eğer bilseydim bugünlerde her şey üst üste gelcek 90 gün önce hiç bozmazdım.Gelen darbeleri ve zor anları daha sert karşılardım.Şuan hayatımda olan biten şeyler o kadar hızlı gelişiyor ki sanki hayat x2 kat hızda akıyor.Gönüllü Drone projesi ardından benimle iş yapmak isteyen akrabalar ,ayrıca staj peşinde koşmam ,yakında acılacak olan üniversite...Ve şuan özgüven ve konusma problemi daha dogrusu konusmama istegi ne konusacagımı bilememe problemleri yaşıyorum.Normalde nofap başlangıcında ilk bir iki hafta insanlardan kendimi soyutlarım düzelene ve güçlene kadar çıkmazdım.Şimdi ise hayat elimde taş sopa ile savaş meydanına bıraktı.Cephaneye erişmeden ardarda kurşunlar yağıyor tepemden aşağı.Tek huzurlu oldugum yer uyku.İlk fırsatta uyumayi tercih ediyorum ve o kadar iyi geliyor ki.Başka hicbir sey huzur vermiyor.

köstebek_murat

Mars Yolcusu
Ben eskilerden bir üyeyim belki beni tanıyan olur,belki olmaz.Son bir senemde full bir drone projesi üzerine çalıştım.Bir takımım vardı.Ve ben takım kaptanıydım,takımda söz sahibiydim.Herkesle güçlü iletişimim vardı.Drone yarışması yaklaştıkça stress seviyem artığından beh ahmaklıgımdan 30 günlük sürecimi bozdum.İlk bozdugumda o kadar zararlarını görmedim.Her şey eskisi gibiydi.Sonra 2-3-4 derken kurbağa deneyinde kaynayan kurbaga gibi 10 kez bozdum bir ayda.Ve yarışma günü de son kez pmo yaptım.Yarışmanın oldugu şehre takımca gittik.Şansıma tüküreyim gider ayak boğazıma öksürük ve balgam girdi.Pmodan dolayı cılızlaşan sesim iyice duyulmayan,anlasılmayan bir tona dönmüştü.NoFapi bir ayda 10 kez bozdugumda görülmeyen negatif etkileri.Yarışma günü yılan gibi boğazıma sarıldı.

>Özgüven düşüklüğü
>Unutkanlık
>Konuşamama
>Ses kısıklığı
>Anlamakta zorluk
> Enerji düşüklüğü
>Duyguları yansıtamama
>Pasif,ahmak bir karaktere dönüşünce takım arkadaslarımın tas*ak konusu oldum.Saygınlıklarını yitirdim.Liderlik özelligimi yitirdim.

Takımda beni rakibi gören diger eleman bunları fırsat bulup beni kücük düşürdü ,kendimi savunmam için özgüvenim,cesaretim,etkili ses tonum,güçlü bakışım yoktu.Malesef sineye çekmek zorunda kaldım.Diğer bütün arkadaslarımın gözünden düştüm.Ve beni panik ataga sürekleyen olay ise dronu bilgisayardan yönetebilmek icin yazdıgım program yarışma günü patladı.Normalde aylarca emek vermistim kusursuz hale getirmek için.Programımdaki basit hatamı çözemedim.Son 40 saat uyumadıgım ve pmo beni mahvettigi için.Nerdeyse yarışamayacagımız için artık geri çekildim.Drone programımı kullanmaktan vazgectim.Sadece kodlarımın arayüz olmadan basit sekilde birlestirilmesi için bir öneri sundu o çocuk.Ben de takımın iyiligi icin kabul ettim.Ve o cocuk günün kahramanı oldu takım tarafından bütün sevgi saygınlıgı üzerine cekti.Ben ise yenilgiyi kabul etti,bir senelik ugrastıgım program bir günde hiç oldu.Takıma yabancılastım,kendimi hiç gibi hissettim,itibarim saygınlıgım gitti,emeklerim gitti.Yarışma günü ordaki büyük insanlarla samimiyet kurmayı planlarken iki çift kelime bile edemedim.O gece kimse yokken oturup hıçkıra hıçkıra ağladım.Çok şey kaybettim.Belki gelecegimin fırsatıydı yarısma alanı degerlendiremedim.Üstelik emeklerim hiç olmustu.O gece uyurken 20-25 kere uykudan boguldugumu ve öldügümü hissederek yatagımdan fırladım.Sadece uykuda oluyor heralde
diyip o gece uyumama kararı aldim.Ama malesef ayakta sanki boğuluyormus gibi hissedio nefes nefese kaldım.Odanın içinde ağlarken arkadasla acile geldim sakinleştirici vuruldum anca uyudum.

Demem odur ki Pmo sinsi bir yılan gibidir.Yaparsın ertesi gün her şey eskisi gibi devam ettigini sansan bile.Gün gelir en güçlü olman gereken zamanda kedi gibi korkak ve çaresiz bir çukuruna dönüştürür seni.Hayatımda bu kadar ağır,stress,üzüntü yaşamamıştım.Allah bin belanı versin Pmo beni mahvettin.Bütün itibarımı,benligimi,karakterimi yıktın.Hayellerimi yıktın.Bundan sonra pmo yapmıcam ama kaybettiklerimi geri alamıcam galiba.

Allah bir kapıyı açar diğerini kapatır,üzülme lütfen.Belki de bu olay,pmo'nun zararlarını beynine kazıman için bir vesileydi.Belki de bu olay olmasaydı ileride daha kötü bir şey olacaktı.Sen hayırlısına inan ve sabrederek devam et dostum.

jesus tod

Ay Yolcusu
Gönüllü Drone projesi ardından benimle iş yapmak isteyen akrabalar ,ayrıca staj peşinde koşmam ,yakında acılacak olan üniversite...Ve şuan özgüven ve konusma problemi daha dogrusu konusmama istegi ne konusacagımı bilememe problemleri yaşıyorum.
Şimdi ise hayat elimde taş sopa ile savaş meydanına bıraktı.Cephaneye erişmeden ardarda kurşunlar yağıyor tepemden aşağı.
Neler yaşadığını detaylıca anlatırsan verdiğin örneklerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu anlarız.

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Eski forumdan hatırlıyorum seni tekrar buraya gelmene hem sevindim hem de üzüldüm. Sana gaz verip aslansın yaparsın demek istemiyorum ama hatırladığım kadarıyla bir iki kez mezun olmuştun ve şuanda da mezun olmaman için bir sebep göremiyorum. Sadece biraz kendine zaman verip kafanı dinle, beynini boşalt gerisi hallolacaktır.

Jemabel

Yeni Üye

>Özgüven düşüklüğü
>Unutkanlık
>Konuşamama
>Ses kısıklığı
>Anlamakta zorluk
> Enerji düşüklüğü
>Duyguları yansıtamama

Demem odur ki Pmo sinsi bir yılan gibidir.Yaparsın ertesi gün her şey eskisi gibi devam ettigini sansan bile.Gün gelir en güçlü olman gereken zamanda kedi gibi korkak ve çaresiz bir çukuruna dönüştürür seni.Hayatımda bu kadar ağır,stress,üzüntü yaşamamıştım.Allah bin belanı versin Pmo beni mahvettin.Bütün itibarımı,benligimi,karakterimi yıktın.Hayellerimi yıktın.Bundan sonra pmo yapmıcam ama kaybettiklerimi geri alamıcam galiba.

Dostum seni kızdırmak için söylemiyorum ama neden her şeyini kaybetmiş, gençliğini yitirmiş, kazanacak ve kaybedecek bir şeyi olmayan bir kaybeden modundasın. Bence ihtiyacın olan geniş resmi görebilmek, belki yüz metrede kaybetmiş, ihtiyacın olan sonucu alamamış olabilirsin ama unutma yarış son nefese kadar devam eder. 1 yılını drone projesine vermişsin ne güzel işte deneyim kazandın, bağımlılık konusunda deneyim kazandın artık hatalarının nereden kaynaklandığını daha iyi anlıyosun, başarı için ne yapman gerektiğini daha iyi biliyosun aslında hiçbir şey kaybetmedin başarıya bi adım daha yaklaştın. Sadece bi süre (3-5 ay olur 3-4 hafta olur) bağımlılıklarının üstesinden gelmeye odaklan, bu bağımlılıkların neden nüksettiğini anlamaya çalış, beklentilerin mi çok yüksek kanaat etmeyi öğren kendine karşı fazlaca acımasızmısınkendini sevmeyi bil vs vs

Başarılar...

selpakisrafı

Yeni Fapstronot
Dostum seni kızdırmak için söylemiyorum ama neden her şeyini kaybetmiş, gençliğini yitirmiş, kazanacak ve kaybedecek bir şeyi olmayan bir kaybeden modundasın. Bence ihtiyacın olan geniş resmi görebilmek, belki yüz metrede kaybetmiş, ihtiyacın olan sonucu alamamış olabilirsin ama unutma yarış son nefese kadar devam eder. 1 yılını drone projesine vermişsin ne güzel işte deneyim kazandın, bağımlılık konusunda deneyim kazandın artık hatalarının nereden kaynaklandığını daha iyi anlıyosun, başarı için ne yapman gerektiğini daha iyi biliyosun aslında hiçbir şey kaybetmedin başarıya bi adım daha yaklaştın. Sadece bi süre (3-5 ay olur 3-4 hafta olur) bağımlılıklarının üstesinden gelmeye odaklan, bu bağımlılıkların neden nüksettiğini anlamaya çalış, beklentilerin mi çok yüksek kanaat etmeyi öğren kendine karşı fazlaca acımasızmısınkendini sevmeyi bil vs vs

Başarılar...
katılıyorum. süreci bozmuş olabilirsin ama bu seni aşağılık bir insan yapmaz. kendine kızdığın için meseleyi büyütmüşsün. güzel şeyler yapmışsın ve son anda başarısız olmuşsun önemli olan sürece odaklanmak sonuca değil. nofap herşey olamaz. pmo yapmayınca da herşey düzelemez ben buna inanmıyorum. kendince başarısız olup yine kendine hakaret etmen doğru değil . birçok mucid yüzlerce binlerce kere deneyerek hatalar yaparak icatlarını varettiler. sen birkaç hatada kendini silmişsin. sonra başka biri başarılı oldu diye onun aldığı pozitif dönüşleri kıskanmışsın. tüm sevgi ve saygıyı üzerine çekti diyorsun çeksin dünyanın sonu mu neden grubun lideri sen olmalısın ? sence gruptaki diğer insanlar da tüm ilgiyi çekemediği için üzülüyor mudur ben burada algı hatası gördüm. kendini bu kadar yıpratma bence

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6