Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

PMO'nun Yaptığı Etkilerden Daha Hızlı Kurtulmak

Katılım
10 Mar 2021
Mesajlar
373
Tepki puanı
835
Puanları
160
Merhaba. Kafama takılan bir soru var. Daha önce gerçekten iyi olan bir sürece girdim ancak bu etkilerden kurtuldum mu kurtulmadım mı bir fikrim yoktu. .Şimdi ise kesin olarak bu iğrenç döngüyü kırmak ve kendi prangalarımdan tamamıyla kurtulmak istiyorum. PMO'yu bıraktıktan itibaren hem fiziki hem zihinsel etkilerinden kurtulmak ne kadar sürüyor? Eğer bu süre fazla ise bu süreyi nasıl azaltabilirim ve kendi adıma daha olumlu şeyler yapabilirim?

Yardımcı olursanız sevinirim(y)

edit: imla
 

None

Emekli Moderatör
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
452
Tepki puanı
943
Puanları
160
Etkilerden kurtulma süren;senin bağımlılık zamanına,bağımlılık şiddetine,neverfap sürecinde neler yaptığına göre değişir,her kişide farklıdır.Ama en kısa sürede kurtulmak istiyorum diyosan monk modla sürece başla;sosyal medyayı ,şekeri,pmoyu hayatından çıkar,kitap oku ,ders çalış,spor yap,meditasyon yap ... bu kısmı kendi ilgi alanlarına göre belirle ,kısaca kendini geliştirebileceğin faydalı aktiviteleri yaparsan iyileşme süren kısalır
 

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
1,092
Tepki puanı
2,954
Puanları
180
Zihinsel etkiler (Beyin sisi, odaklanma sorunu...) ortalama iki-üç hafta içerisinde geçiyor. Daha fazla sürüyorsa ya ağır bağımlıdır ya da kişi başka sebeplerden bu etkileri yaşıyordur. Fiziksel etkiler (güç kaybı, sporda daha az verim...) ise çok daha uzun sürebilir. Tabi bunlar sana bağlı. Süreç içerisinde sadece yatmakla bu olumsuz etkilerin geçmesi daha da uzar. Zihnini aktif tutmalı ve şu Pandemi vakitlerinde az da olsa hareket halinde olmalısın. Kitap okumayı, dersin varsa ders çalışmayı, yürüyüş yapmayı, dengesiz beslenmemeyi, hafif spor yapmayı vs. ihmal etmemelisin. Yani özetçe sürecinde boş kalmamak ve vakti dolu geçirmek için çaba sarfetmek. Yapman gereken sorumluluklarını sen biliyorsun zaten, kimsenin sana söylemesini bekleme. Planla ve kolaydan başla.
 

Saint Lestat

Yeni Fapstronot
Katılım
26 Şub 2021
Mesajlar
17
Tepki puanı
33
Puanları
14
Krizleri atlatdıkça kontrolü yavaşça ele geçirmeye başlıyorsun çünkü beyin pmo'nun oluşturduğu nörotransmitterler kapanmaya başlıyor ve dopamin sistemin düzeliyor. Eğer başka bağımlılıkların varsa onları da bıraksan etkileri iyi görürsün. Acı çekeceksin ilk başta ama sabırlı olursan meyvesi tatlı olur.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst