Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Psikiyatri Deneyimi

Nfalin

Yeni Fapstronot
2 Gün önce özel hastanede psikiyatriye gittim sadece 10-15 dk dinleyip ilaç yazdı Dikkat eksikliği, Sosyal Fobi ve bir kaç sorundan bahsettim bana soru falan sormadı anlattım ve medikinet diye dikkat eksikliği ilacı yazdı 1 ay sonra gel ilacın dozu yetmezse yükseltiriz dedi her psikiyatrist böyle mi ? ve aranızda bunun tarzı ilaç kullanan var mı?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Geneli öyle psikiyatrilerin ilaç yazıp gönderiyor seni o ilaçlara bağımlı hale getiriyor ilaçları kullanmanı tavsiye etmem senin sorunun pmoya bağlı dopamin dengesizliğindan kaynaklı bence geçmişte bi travman yoksa

2 Gün önce özel hastanede psikiyatriye gittim sadece 10-15 dk dinleyip ilaç yazdı Dikkat eksikliği, Sosyal Fobi ve bir kaç sorundan bahsettim bana soru falan sormadı anlattım ve medikinet diye dikkat eksikliği ilacı yazdı 1 ay sonra gel ilacın dozu yetmezse yükseltiriz dedi her psikiyatrist böyle mi ? ve aranızda bunun tarzı ilaç kullanan var mı?
Ne sıkıntın ne dersin varsa aç youtube'yi İzzet Güllü izle. Sana şiddetle tavsiye ederim. Eskiden bende inanmazdım ama adam resmen işin piri. O ilaçlar sadece sorununu bastırır, sorunu ortadan kaldırmaz. Algımız değişmeden sıkıntılarımızı yenemeyiz bunun için hergün İzzet Güllü izle algının değiştiğini farkedeceksin bende bir süre Panik Ataklar yaşayan biriydim ama şu sıralar algımın değiştiğini fark ediyorum.

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
İnsan vücudu her zaman kendi dengesi kurmak ister. Şimdi psikolojik bazı sorunlar yaşıyorsun doktora gidiyorsun, doktor ilaç yazıyor. Öncelikle tıp insan beynini anlayacak kadar gelişmedi. Verdiği ilaç bazı hormonları artıyordur. Sonra beyin bu olağan dışı artıştan başka önlemler alıyor bile onu dengelemek istiyor. Bu sefer ilaçların yan etkisi dediğimiz olay gerçekleşiyor. Ben ilaç kullanmanı tavsiye etmem, öncelikle psikolog sena hanımdan randevu al, bilinç altında yanlış giden sorunları teker teker bul, sabırlı ol, sen bu hale bir günde gelmedin, iyileşmende 1 günde olmaz. Hele yutacağın bir kaç ilaçla hiç olmaz. Psikolog sena hanım sana kendinin yanlışlarını bul durarak kendin düzeltmenin sağlar. Bana sorarsan her şeyi anlat, içinden kafandan. Unutma psikolog sır saklamak zorunda ve tek hasta sen değilsin. Sakın psikolog desteğini bırakma, doktor ilaç yazıp gönderir, psikolog inci iş çıkarır. Eğer psikoloğuna güvenmiyorsan güveneceğin psikologu bulana kadar devam et.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Doktor kriterlere göre tanı koyar. Neyden bahsettin ne anlattın bilmiyorum. Eğer dikkat eksikliğin varsa kullan yoksa kullanma.

IHG

Yedek Moderatör
Yardımcı Moderatör
Bazı psikiyatri doktorlari terapi de yapıyor o tarz doktorlari bulmak lazım.

MİKE

Mezun
Ne sıkıntın ne dersin varsa aç youtube'yi İzzet Güllü izle. Sana şiddetle tavsiye ederim. Eskiden bende inanmazdım ama adam resmen işin piri. O ilaçlar sadece sorununu bastırır, sorunu ortadan kaldırmaz. Algımız değişmeden sıkıntılarımızı yenemeyiz bunun için hergün İzzet Güllü izle algının değiştiğini farkedeceksin bende bir süre Panik Ataklar yaşayan biriydim ama şu sıralar algımın değiştiğini fark ediyorum.
Tescillerim.

jakira20

Venüs Yolcusu
Kardeşim normal şartlarda bir insana psikolojik bir tanı koymak için 2,3 ay bir süre tanılır ama günümüzde özel sektör ve doktorların oyunu önüne gelene 10 dk da sen sosyal fobi sin sen şizofren sin sen dikkat bozukluğu vb gibi gibi türlü bahanelerle milleti hasta ayağına getirip anti depresanı veya ilacı yazıp gönderir diğer üç kağıt cı psikologlar da işte sana 5 Seans veya 10 Seans gel düzelirsin deler maksat her Sean başı para almak yani diceğim çok iyi araştır ha bide o ilaçlar yan etki olarak intiharı tetikliyor farekedersin çoğu intihar eden insanın antidepresan kullanan insanlar...

kendine nofabır

Ay Yolcusu
bende psikiyatr gittim onların ilaç yazma izni var ve çok konulmuyolar sanırım sen eğer dertleşiceksen psikloğa gidebilirsin.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
kullanıyorum ilaçlar kurtarıcıdır eğer pmodan kurtulmakta büyük sorunlar yaşıyor ve hep başa dönüyorsan büyük ihtimalle dikkat eksikliğin vardır.Eğer problemin varsa ilaçlar çok işe yarar.Bunun dışında çoğu kişi dikkat eksikliği problemi olanların dopamin detoksuyla ilerleme katedemediğini de bilmez.İşin uzmanını dinle burada sana bu konuda tavsiye verebilecek kişi sayısı bir elin parmağını geçmez.Sorunun varsa ilacı kullan.İyi günler.
Dikkat ve odaklanma sisteminin beynin haz bölgesiyle bağlı olduğu bir gerçek. Dopamin detoksu, bu konuda işe yarar; tabii kişinin algıları da önemli, ilaçlarla da algılar değişmiyor.

B

Brock

Misafir
Dikkat ve odaklanma'nın hazdan çok prefrontal korteks ile ilişkisi var.Bu kısma yeterli miktarda dopamin nörotransmitteri ulaşırsa dikkat sağlanabiliyor.Eksik kalırsa dikkat de olmuyor.Haz daha çok amigdala veya hipokampusle alakalı olabilir.Dopamin detoksu reseptörlerin duyarlaşmasını hedefleyen bir olay.Bahsettiğim sorunlara sahip kişilerde dopamin detoksu maalesef tek başına bir işe yaramıyor.
?? bu terimler hakkında tanıtıcı yazı beklerim sizden veya kitap video önerileri.ilgim olan şeyler beyin çalışma sistemi

B

Brock

Misafir
İşin bilimsel kısmına ilgili gibisin.Bu konuyla alakalı anahtar kelimeleri girerek örneğin "dopamine system" diye aratarak onlarca bilimsel araştırmaya erişme imkanınız var.Bunun gibi kelimeleri tercüme ederek aratırsanız işinizi görecektir.Bilimsel kaynaklar olmalarına dikkat edin.Ben genelde uzmanların veya profesör olanların,ihtisaslı kişilerin yazmış olduklarını okuyorum.Bunun dışında temel çalışma prensiplerini anlamak için KhanAcademy'de beynin işleyişiyle,dopamin nörotransmitteri,uyarıcılar,serebral korteks,prefrontal korteks adında belli videolar var ve oldukça açıklayıcı videolar.Bunun dışında Akademi'nin Youtube kanalında birkaç videoda bu konulardan bahsediliyordu onlardan faydalanabilirsin.Blog'da bilgilendirici araştırma ve makaleler de var.Bunların bütününü okuduğun zaman aklında işleyiş hakkında genel bir bilgi oluşuyor.Bunun dışında ayrıca merak ettiğin bir şey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya hazırım.
khan academy izledimde işte bende şöyle bir sorun var. tanıdığım aramda bağ olmayan biri birşey öğretince - veya kullanmadığım işime yaramayan bir bilgi olunca unutuyorum bir süre sonra.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6