Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Psikolojik Hasar

Herkese merhaba. Uzun zamandır konu açmıyordum. Hatta bu hafta yazmam gereken raporu da yazmadım. Neyse konuya direkt olarak giriş yapayım.

Bundan bir hafta önce proje dersi için okula çağırdılar ve proje dersi de arazide olduğu için mecbur gelmek zorundaydık. Proje dersi esnasında günde yaklaşık olarak 15 km yol yürüdük. Yani bu ders doğal olarak fiziksel ve psikolojik olarak biraz yordu. Bunun yanısıra okuldaki arkadaş grubum, beni incir çekirdeğini doldurmayacak bir sebepten dolayı dışladı. Zaten içe kapanık biriydim ve arkadaş grubumla bu sorunun üstesinden gelmeye çalışıyordum, beni aralarından attılar.

Etrafımdaki insanların çoğunlukla kız/erkek arkadaşı var ve kızlar bana ilgi göstermelerine rağmen onlar ile bırakın konuşmayı, göz teması kurmaktan bile kaçındım.

Dün ders bittiği için eve geldim ve yorgunluğum had safada olduğundan evdekilere bir “Merhaba” demek bile zor geldi ve evdekiler de bana bu yüzden baskı yaptı.

Bu durumlar yaşandıktan sonra birkaç dakikalık bir ağlama krizine girdim ve dünden beri ağzımdan en fazla 10 kelime çıkmıştır.

Başlıktan da anlayacağınız üzere bu durumlar bende psikolojik hasarlar bıraktı.

Neler önerebilirsiniz?

izleyici1

Yoda
lise üniversite veya sokak arkadaşlıkları
bunların hepsi gelip geçici!
devamlı olan iş hayatındaki arkadaşlarınla
siyasi veya dini bir hedefte beraber olduğun arkadaşlıklardır!

Tıp Fakültesi

Merkür Yolcusu
Herkese merhaba. Uzun zamandır konu açmıyordum. Hatta bu hafta yazmam gereken raporu da yazmadım. Neyse konuya direkt olarak giriş yapayım.

Bundan bir hafta önce proje dersi için okula çağırdılar ve proje dersi de arazide olduğu için mecbur gelmek zorundaydık. Proje dersi esnasında günde yaklaşık olarak 15 km yol yürüdük. Yani bu ders doğal olarak fiziksel ve psikolojik olarak biraz yordu. Bunun yanısıra okuldaki arkadaş grubum, beni incir çekirdeğini doldurmayacak bir sebepten dolayı dışladı. Zaten içe kapanık biriydim ve arkadaş grubumla bu sorunun üstesinden gelmeye çalışıyordum, beni aralarından attılar.

Etrafımdaki insanların çoğunlukla kız/erkek arkadaşı var ve kızlar bana ilgi göstermelerine rağmen onlar ile bırakın konuşmayı, göz teması kurmaktan bile kaçındım.

Dün ders bittiği için eve geldim ve yorgunluğum had safada olduğundan evdekilere bir “Merhaba” demek bile zor geldi ve evdekiler de bana bu yüzden baskı yaptı.

Bu durumlar yaşandıktan sonra birkaç dakikalık bir ağlama krizine girdim ve dünden beri ağzımdan en fazla 10 kelime çıkmıştır.

Neler önerebilirsiniz?
Bazen her şey üst üste gelir.Bir anda duygu ile dolup taşarsın.Ve genelde gözyaşı ile sonuçlanır bu.Çok normal.Ağlamak iyidir.Rahatlatır.
Ailene dün hakkında küçük bir açıklama yapman yeterli.Ufacık bir şey için onlarla aranın bozulmasına asla değmez.
İçine kapanıklık,çekingenlik tarzı şeyler varsa bunların üzerine gitmen lazım.Sen mezunsun.Nofap'ı başardın.Ordan güç al ve insanlarla iletişim kur.Kurdukça zevk alacaksın bak gör.
Şimdi tam ortamını bilmiyorum ama eğer seni dışlayan arkadaş grubuna ihtiyacın yoksa(ders için vb.) bunun için kendini üzmemeye çalış.Bırak onlar seni kaybetti.Madem seni istemiyorlar boşver gitsinler yollarına.Hayat karşına yeni insanlar çıkaracaktır elbet.Ayrıca insanın illa bir arkadaş grubunun olmasına gerek yoktur.Bazen tek yürürsün.
Psikolojik hasarlık bir şey olmamış bence anlattığın kadarıyla.Hayat yokuşu inişli çıkışlı sonuçta :)

hocam içine kapanıklığın olabilir
müzik şeker sigara alkol kumar bağımlılığın varmı?
İçine kapanıklık zaten var olan bir şeydi. Çocukluğumdan beri var. Ayrıca müzik ve şeker bağımlılığım da var. Birkaç hafta öncesine kadar bırakmaya çalışıyordum ama bir haftadır tamamen salmış durumdayım.

izleyici1

Yoda
müzik yerine kuran meali oku çok kolay kurtulursun
şeker yerinede sağlıklı gıdalar
meyve üzüm karpuz meyve süt ürünleri bal et gibi..

PHONEİX

Merkür Yolcusu
İçine kapanıklık zaten var olan bir şeydi. Çocukluğumdan beri var. Ayrıca müzik ve şeker bağımlılığım da var. Birkaç hafta öncesine kadar bırakmaya çalışıyordum ama bir haftadır tamamen salmış durumdayım.
Müzik etkiler dostum söyleyim.

Ses mühendisleri bilir bunu, onlar dinlemezler.

Araştırmalarıma göre internetteki müzikler çok yüksek oranda zehirli, dopamin salgılatması seni yanıltmasın.

Arkadaşın dediği gibi kuran oku en sağlıklısı

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
İster müzik dinle ister mastürbasyon yap. Sen bu sorun için harekete geçmedikçe bir şey olmayacak. İstersen keşiş ol yine yapamayacaksın. Harekete geçmen gerekiyor. Git sokaktan biriyle konuş. Git bir kıza açıl. Cevapları umurunda olmasın. İlik gibi bir hatunun yanına git konuş; ellerin titreyecek, sesin titreyecek, kalbin yerinden çıkacak gibi olacak ama bunu sürekli yaptığında bunlardan kurtulacaksın. Hadi dostum beklemek için ömrümüz çok kısa.

jakira20

Venüs Yolcusu

Neler önerebilirsiniz?
Kardeşim o mal insanları niye kafaya takiyonki boşver gitsin zaten Üniversiteden sonra bidah hiç birini görmiceksi kendini küçük şeylerle üzme moralini bozup ta ailenlede aran bozulmaşın sen sadece sürecine odaklan...

B

Brock

Misafir

Neler önerebilirsiniz?
Banada olur bu bazen etrafimdakileri oldugundan buyuk gorurum ve iletisim kurmaktan kaçarım. Ama bu durumda aklıma bu acizliğimi getiririm bunu düsünmeye calisirim yani durumun farkına varırım.zaten sorunun çözümüde sorunu bilmek ten geçiyor.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Yorulmuşsun. Psikolojik ve fiziksel olarak dolmussun. Bir süre kenara çekilip sessiz kalmak istiyor olabilirsin. İnsanları yaşadıklarını bir kenara bırak. Ailenle hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya başla. Eğer duygusal olarak dengeli hissediyorsan,yeterince dinlendikten ailenle konus. Geçen gün çok yoruldum o yüzden böyle yaptım üstüne bir de arkadaslar öyle davrandı diye açıkla kendini. Zaten ailen anlar durumu. Ama kendini samimi bir şekilde anlat. Aile desteği çok iyi gelir. Arkadaşlarına beraber söversiniz. Onlar senin arkadaşın değilmiş demek ki.

Bir sonraki zaman okula gittiğinde başka insanlarla sohbet et. Biraz rahat davran. Kimseye mecbur değilsin. İlla o kişilerle takılmak zorunda değilsin. Herkesle konuş ve iyi insanlarla arkadaş ol. Dışlayan aptallardan uzak dur. Sosyal eğlenceli insanların yanına git.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6