Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ramazan Ayında Spora Başlamak

Sarkå

Ay Yolcusu
İyi günler, uzun zamandır spora başlamayı düşünüyorum ama eşlik edicek birini bulamadığım için sürekli ertelemiştim. Birde dersler falan yoğun geçiyordu son birkaç gündür karar verip spor salonuna yazılma kararı aldım ama şöyle bir sorun var. Ramazan'da oruç tutucam ramazan ayı başlangıç için yanlış bir zaman mı? yemek olarak beni etkilemez de sadece susarım. (İzmir)

ganbol

Venüs Yolcusu
arkadaşlar ben boş barı bile zor kaldırıyorum ve şınav hiç çekemiyorum öneriniz var mı.

Sarkå

Ay Yolcusu
Selam. Yanlış zaman değil iftardan sonra antremanını yaparsın alman gereken kalorileride sahura kadar halledersin
Yks ye hazırlanıyorum şuan kurs çıkışı gym e gidip ordan eve geçmeyi düşünüyorum. İftardan sonraya kalmaz yani evin yakınında da pek spor salonu yok açıkcası.

Sarkå

Ay Yolcusu
arkadaşlar ben boş barı bile zor kaldırıyorum ve şınav hiç çekemiyorum öneriniz var mı.
bende şınav çekerken baya zorlanır 3 te falan bırakırım herhalde barfiks de aynı şekilde ama deli gibi mekik çekebilirim. Ufaktan başlamak lazım nasıl başlayacağımızı da gym de söylerler herhalde yazılıp bir şeyler öğrenirsem iletirim.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Sizlere Spor konusunda tavsiye verecek birisi değilim ama fikrimi sorarsan mükemmelliyetçi olma.
İlk kez yaptığın hareket doğru olmayabilir ya da en hafif kiloyu bile kaldıramadığın anlar olabilir sabır gerek.

Herkes o yollardan geçti, kimse anasının karnından 200kg squat yapacak güçte doğmadı.

Benimde kaldırabildiğim kilolar hafif çünkü o kadar yapabiliyorum ama hiç yoktan üstüne gidiyorum.

Anladığım kadarıyla senin hedefin kas kütlesi arttırmak ve güzel görünmek. Yanlışsam düzelt lütfen. Eğer yeni başlayan birisiysen haftada 3 gün tok karna antrenman yazıyorum sana. Bu üç günde de Full Body tarzı antrenman yap. Ve ayda bir antrenman programını değiştir.

Ağırlıkların ilk başta hafif olabilir. Bunu kafaya takma. Şınav için de basit varyasyon olan şınav hareketlerinden başla. Mesela diz üstünde şınav, negatif şınav gibi.

ganbol

Venüs Yolcusu
Anladığım kadarıyla senin hedefin kas kütlesi arttırmak ve güzel görünmek. Yanlışsam düzelt lütfen. Eğer yeni başlayan birisiysen haftada 3 gün tok karna antrenman yazıyorum sana. Bu üç günde de Full Body tarzı antrenman yap. Ve ayda bir antrenman programını değiştir.

Ağırlıkların ilk başta hafif olabilir. Bunu kafaya takma. Şınav için de basit varyasyon olan şınav hareketlerinden başla. Mesela diz üstünde şınav, negatif şınav gibi.
Dostum şuan salona gitmiyorum ameliyat işim var ondan sonra başlıyacağım inşallah şuan evde sabah germe egzersizleri yapıyorum sadece ama diz üstü şınavı yapıcam teşekkürler kaç set yapayım

ganbol

Venüs Yolcusu
bende şınav çekerken baya zorlanır 3 te falan bırakırım herhalde barfiks de aynı şekilde ama deli gibi mekik çekebilirim. Ufaktan başlamak lazım nasıl başlayacağımızı da gym de söylerler herhalde yazılıp bir şeyler öğrenirsem iletirim.
tmm teşekkürler

Kaan Mert

Yeni Fapstronot
Spora yeni başlayanlar, spor salonuna gidince soru sormaktan çekinmeyin. Aklınıza gelen herşeyi sorun hocalara veya yanınızda kaslı hangi abi varsa farketmez. Soru sorarak ve öğrenerek daha iyi olursunuz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6