Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Re-Born 90

Willi4m_Minerva

Yeni Üye

Re-Born 90

Merhaba arkadaşlar kendi hikayemi/günlüğümü yazmaya çalışmaktayım, forumda uzun süreler geçirsem de çok tecrübeli sayılmam, şimdiden herhangi bir kusur olursa affola.

23 yaşındayım hala üniversite öğrencisiyim. Yakın zamanda kız arkadaşım terketti ve sanırım dibi yavaş yavaş görüyorum uzun zamandır geçirmediğim panik atakları yaşamaya başladım, tekrardan depresyona girmek istemiyorum bu pmo bağımlılığının tekrardan müptelası olmak istemiyorum bundan dolayı kendime bir süreç planlaması yaptım, daha önceden denediğim ve başarılı olduğum süreçtekine benzer bir planlama.

Sürecim şöyle işleyecek;
Kırmızı Çizgim;
1- Çalışma ve kendini geliştirme haricinde dijital eşya kullanımı yok
2- PMO yok
3- Müzik yok
4- Siyaset yok
5- Şekerli gıdalar yok

Bu kürü yaklaşık 60 gün uygulamıştım ve sonucunda günlük 10 saat çalışma rutini oluşturmuştum. Baya zor zamanlardı ama değdi sonrasında ise başarı sarhoşluğu ve yalnızlığın getirisi olan amaçsızlık ve projelerin dealine ve final stresi ile 100. günde her şey yerle yeksan olmuştu ve tekrar mançize(chaser effect) düşmüştüm. Sonrasında fapı ve diğer şeyleri bir nebze olsun kontrol altına aldım zannediyodum ki O malum zat ile tanışana kadar, O geldi kısa sürede cenneti tattırdı sonra cehenneme çevirdi hayatımı sonra çekip gitti, projeler dersler ne varsa hepsinin yerine ben O nu koymuştum, hayatımın merkezindeydi, O gitti ve hayatım çöküşe geçti eski bağımlı ben oldum daha da dibe batmamak için şimdi önlemler alıyorum.

Hayatım genelde inişli çıkışlı ve inişinde de çıkışında da genelde bu pmo ve diğer bağımlılıklar baş rolde oluyor. Yaklşık 4 ay sürecim vardı ve o süreçte kendime o kadar güzel yatırımlar yaptım ki o kadar saygınlığım vardı ki aradan yıllar geçmesine rağmen o zaman beni tanıyan insanlar hala saygıyla anıyor. Bağımlı olduğum zamanki hallerimi görseler gözlerine inanamazlar.

Yazmayı, okumayı, özellikle dinlemeyi çok seven birisiyim. Sayfalarca yazabilirim ama kısa tutmak zorundayım. Burayı bir bağımlılık-günlüğü olarak tutmayı düşünüyorum. Sürecim ile alakalı düşündüğüm anahatları buraya yazacağım. Şu an bağımlıyım ama hardcore bağımlı değilim. Fakat bağımlılığa yatkınlıkla bağımlılıktan kurtulmak arasındaki ince çizgideyim. 2 ucuda gördüm 4-5 ay pmo dan uzakda durdum, tek seansta 18 saate yakın pmo deneyimim de oldu. Süre aşırı geldiyse şöyle açıklayabilirim, benim açıkçası pmo ve müzik haricinde hatrı sayılır bir bağımlılığım yok, şeker midemi bulandırır ve sağlıklı yaşamak benim ana amacımdır, düzenli meditasyon ve sporumu yaparım. Hal böyle olunca ister istemez odak bir noktaya kayıp o alanda uzman olabilirsiniz ben de iradesiz bir şekilde zamanında pmo alanında uzmanlaşmayı seçmişim demekki. Ki bu 18 saat sadece kayıt ettiğim süre, seans bittikten sonra, tüm pişmanlığımla ve zaman kavramına sadık kalarak süreyi quitzillaya ekliyorum. Ki 18 saatten fazla olan seansım kesinlikle vardır yani şaşırmam.

Bu süreç zarfında rutine oturtmak istediğim alışkanlıklarım var çünkü şuan pili bitmiş uzaktan kumandalı araba gibiyim, motivasyonum, iradem, hayat amacım, eksenim kaymış durumda. Arkadaşlarım da durumun farkında ve çoğu insanın beklentisi var benden garip olansa tüm bunlara rağmen hareket geçecek enerjiyi bulamıyorum.

Neyse süreçten maximum verim alabilmek için Rutinlerim;
1- ReBorn decleration i okumak (Kendime notlar iceren bagimlilik hakkinda ve dahasi yarim saatlik okuma ile biten yazi dizisi)
2- 20 dk meditasyon
3- En az 5 saat calisma rutini olusturmak (Baslangic icin cunku suan odaklanma problemi yasamaktayim bagimsiz modumdaki gibi 10 saat calisamiyorum)
4- Ingilizceye gunluk 1 saat ayirmak (Ulkeden pek bir umudum kalmadı açıkçası İngilizcemde fena sayılmaz ama güzel bir yatırım)
5- 30 dk bu sürece ve bağımlılıklara karşı yapılacaklara odaklanılacak
6- Teknolojik aletlerin çalışma haricindeki kullanımına azami dikkat edilecek
7- günlük olarak günlük tutulacak duygu durumu günlüğü

Kırmızı çizgilerim ve rutinlerim göz korkutucu gelebilir ama bunlar benim yıllar yılı gözlemlerim ve deneyimlerim sonucunda oluşan kendimde yapmam gerektiğini ve ya uzak durmamın çok daha iyi olduğunu düşündüğüm eylemler.
Tam tersi bunlar çok kolay şeyler de gelebilri: o zaman da başarı işte bu kadar basit benim için.

Genel olarak 90 gün sürecek süreç sonrasında güncellicem en azından şimdiki planım
Yorumlarınız iyi,kötü içinizden geldiğince yazmanızı çok isterim

2. Gün

Özgürlüğümün 2. gününde bulunmaktayım teknolojik aletleri sadece çalışma için kullanıyorum beynimin yavaşladığını hissediyorum çünkü youtube da video izleyerek uyuyan birisiydim son günlerde ama bunun kısa vadede götürüsü de var o da modum düşük ve sürekli uyku halindeyim, her sürecin ilk demlerindeki gibi baş ağrısı mevcut.
Oruç pek sıkıntısız geçiyor.
Genel olarak yaşadığım olayları 2 günlük sürecime vuramam zaten önceki deneyimlerimden de tecrübelendiğim gibi ilk 3 ayda özellikle 70 günden bi beklentim olmamalı zaten de yok. Verdiğim kararlar baya ağır olduğunun farkındayım ama beni terkeden kızın da dedği gibi alışırsın, alışırım. O nsuz da oluyorsa bunlarsız da olur hatta çok daha iyi olur

Duygu scalam:

Mutluluk: 4
Sinirlilik: 3
Anksiyete: 3
Geleceğe güveni: 2
Huzur: 4
Yaşama arzusu: 3
Sürece güvenim: 9

Willi4m_Minerva

Yeni Üye
3.Gün Derinlere Yolculuk
Özgürlüğümün 3. Günündeyim istemediğim depresyona yavaş yavaş sürükleniyorum, 8 saatten fazla uyuyamayan, 10 saatten fazla çalışan ben (tüm bağımlılıklardan uzak olduğum 3+ ay süreçlerimde) gitti yerine yıkık, özgüvensiz, dokunsalar ağlayası gelen ben geldi, bu hayatta hemen hemen her şeyin bir bedeli var, şuan o bedelleri ödüyorum, tabiri caizse dün yediğim hurmalar, bugün güzel güzel tırmalıyor, fakat bu süreçten onlarca defa geçtim, şuan yapmam gereken sadece bir adım sonrasına odaklanmaka, ve içinde bulunduğum süreci en hafif şekilde atlatmaya çalışmak, bu gibi hemen hemen tüm kolay haz kaynaklarını kesip oruç tuttuğum dönemler vardı alışkınım, hatta tüm bunlara kırmızı çizgi çekmek acısı haricinde en kolay yol acı ise de psikolokiksel sonuç olarak her türlü kazanıyorsun. Odaklanma ise sanırım kendime iyi davranmaya çalışmamın sonucu neyse öncesindede dediğim gibi ilk 3 ay hiç bir beklenti içine girmemem lazım sadece yapmam gerekenleri en içten duygularla benimseyip yapmalıyım, bağımlılıktan uzak günlerimi özlüyorum açıkçası insanlar gıpta ile bakıyolardı, belki bana öyle geliyordu bilemem ama en mutlu olduğum zamanlardı onlar neyse:

Duygu scalam:

Mutluluk: 3
Sinirlilik: 2
Anksiyete: 5
Huzur: 3
Sürece güvenim: 8

Kendinize en iyi siz bakarsınız, o yüzden kendinize iyi bakın :)

Willi4m_Minerva

Yeni Üye
4.gün Ölü Toprağı
Özgürlüğümün 4. gününü geride bırakmış bulunuyorum dopamine diyeti + nofap + monk mode + proje stresleri + ramazan = yataktan kalkamama durumu, ama ne olursa olsun sürecin devam niteliği en önemli ve ana gündem maddem. Ne olursa olsun temiz, tavizsiz bir şekilde devam edeceğim.

Anksiyete: 5
Yaşama arzusu: 4
Çalışma: 0
Yorgunluk: 7

B

Brock

Misafir

Re-Born 90

Merhaba arkadaşlar kendi hikayemi/günlüğümü yazmaya çalışmaktayım, forumda uzun süreler geçirsem de çok tecrübeli sayılmam, şimdiden herhangi bir kusur olursa affola.

23 yaşındayım hala üniversite öğrencisiyim. Yakın zamanda kız arkadaşım terketti ve sanırım dibi yavaş yavaş görüyorum uzun zamandır geçirmediğim panik atakları yaşamaya başladım, tekrardan depresyona girmek istemiyorum bu pmo bağımlılığının tekrardan müptelası olmak istemiyorum bundan dolayı kendime bir süreç planlaması yaptım, daha önceden denediğim ve başarılı olduğum süreçtekine benzer bir planlama.

Sürecim şöyle işleyecek;
Kırmızı Çizgim;
1- Çalışma ve kendini geliştirme haricinde dijital eşya kullanımı yok
2- PMO yok
3- Müzik yok
4- Siyaset yok
5- Şekerli gıdalar yok

Bu kürü yaklaşık 60 gün uygulamıştım ve sonucunda günlük 10 saat çalışma rutini oluşturmuştum. Baya zor zamanlardı ama değdi sonrasında ise başarı sarhoşluğu ve yalnızlığın getirisi olan amaçsızlık ve projelerin dealine ve final stresi ile 100. günde her şey yerle yeksan olmuştu ve tekrar mançize(chaser effect) düşmüştüm. Sonrasında fapı ve diğer şeyleri bir nebze olsun kontrol altına aldım zannediyodum ki O malum zat ile tanışana kadar, O geldi kısa sürede cenneti tattırdı sonra cehenneme çevirdi hayatımı sonra çekip gitti, projeler dersler ne varsa hepsinin yerine ben O nu koymuştum, hayatımın merkezindeydi, O gitti ve hayatım çöküşe geçti eski bağımlı ben oldum daha da dibe batmamak için şimdi önlemler alıyorum.

Hayatım genelde inişli çıkışlı ve inişinde de çıkışında da genelde bu pmo ve diğer bağımlılıklar baş rolde oluyor. Yaklşık 4 ay sürecim vardı ve o süreçte kendime o kadar güzel yatırımlar yaptım ki o kadar saygınlığım vardı ki aradan yıllar geçmesine rağmen o zaman beni tanıyan insanlar hala saygıyla anıyor. Bağımlı olduğum zamanki hallerimi görseler gözlerine inanamazlar.

Yazmayı, okumayı, özellikle dinlemeyi çok seven birisiyim. Sayfalarca yazabilirim ama kısa tutmak zorundayım. Burayı bir bağımlılık-günlüğü olarak tutmayı düşünüyorum. Sürecim ile alakalı düşündüğüm anahatları buraya yazacağım. Şu an bağımlıyım ama hardcore bağımlı değilim. Fakat bağımlılığa yatkınlıkla bağımlılıktan kurtulmak arasındaki ince çizgideyim. 2 ucuda gördüm 4-5 ay pmo dan uzakda durdum, tek seansta 18 saate yakın pmo deneyimim de oldu. Süre aşırı geldiyse şöyle açıklayabilirim, benim açıkçası pmo ve müzik haricinde hatrı sayılır bir bağımlılığım yok, şeker midemi bulandırır ve sağlıklı yaşamak benim ana amacımdır, düzenli meditasyon ve sporumu yaparım. Hal böyle olunca ister istemez odak bir noktaya kayıp o alanda uzman olabilirsiniz ben de iradesiz bir şekilde zamanında pmo alanında uzmanlaşmayı seçmişim demekki. Ki bu 18 saat sadece kayıt ettiğim süre, seans bittikten sonra, tüm pişmanlığımla ve zaman kavramına sadık kalarak süreyi quitzillaya ekliyorum. Ki 18 saatten fazla olan seansım kesinlikle vardır yani şaşırmam.

Bu süreç zarfında rutine oturtmak istediğim alışkanlıklarım var çünkü şuan pili bitmiş uzaktan kumandalı araba gibiyim, motivasyonum, iradem, hayat amacım, eksenim kaymış durumda. Arkadaşlarım da durumun farkında ve çoğu insanın beklentisi var benden garip olansa tüm bunlara rağmen hareket geçecek enerjiyi bulamıyorum.

Neyse süreçten maximum verim alabilmek için Rutinlerim;
1- ReBorn decleration i okumak (Kendime notlar iceren bagimlilik hakkinda ve dahasi yarim saatlik okuma ile biten yazi dizisi)
2- 20 dk meditasyon
3- En az 5 saat calisma rutini olusturmak (Baslangic icin cunku suan odaklanma problemi yasamaktayim bagimsiz modumdaki gibi 10 saat calisamiyorum)
4- Ingilizceye gunluk 1 saat ayirmak (Ulkeden pek bir umudum kalmadı açıkçası İngilizcemde fena sayılmaz ama güzel bir yatırım)
5- 30 dk bu sürece ve bağımlılıklara karşı yapılacaklara odaklanılacak
6- Teknolojik aletlerin çalışma haricindeki kullanımına azami dikkat edilecek
7- günlük olarak günlük tutulacak duygu durumu günlüğü

Kırmızı çizgilerim ve rutinlerim göz korkutucu gelebilir ama bunlar benim yıllar yılı gözlemlerim ve deneyimlerim sonucunda oluşan kendimde yapmam gerektiğini ve ya uzak durmamın çok daha iyi olduğunu düşündüğüm eylemler.
Tam tersi bunlar çok kolay şeyler de gelebilri: o zaman da başarı işte bu kadar basit benim için.

Genel olarak 90 gün sürecek süreç sonrasında güncellicem en azından şimdiki planım
Yorumlarınız iyi,kötü içinizden geldiğince yazmanızı çok isterim

2. Gün

Özgürlüğümün 2. gününde bulunmaktayım teknolojik aletleri sadece çalışma için kullanıyorum beynimin yavaşladığını hissediyorum çünkü youtube da video izleyerek uyuyan birisiydim son günlerde ama bunun kısa vadede götürüsü de var o da modum düşük ve sürekli uyku halindeyim, her sürecin ilk demlerindeki gibi baş ağrısı mevcut.
Oruç pek sıkıntısız geçiyor.
Genel olarak yaşadığım olayları 2 günlük sürecime vuramam zaten önceki deneyimlerimden de tecrübelendiğim gibi ilk 3 ayda özellikle 70 günden bi beklentim olmamalı zaten de yok. Verdiğim kararlar baya ağır olduğunun farkındayım ama beni terkeden kızın da dedği gibi alışırsın, alışırım. O nsuz da oluyorsa bunlarsız da olur hatta çok daha iyi olur

Duygu scalam:

Mutluluk: 4
Anksiyete: 3
çok tutarlı konuşuyorsunuz hatta süreci bozduğunuza dahi ihtimal veremedim okurken bozdum demeseniz düşünmezdim. Ama kimi zaman kendimize karşı çok sert davranabiliyoruz kimi zamanda tabi 18 saat rekoru kırıcak kadar anlayışlıda olabiliyoruz ben sizin güzel bir denge yakalayacağınızı düşünüyorum. yeterki sebeplerimize iyi sarılalım ve amacımızdan uzaklaşmayalım. ve yaklaştığımızı gözlemleyebilcek yererlilikte adımlar koyalım kendimize .tabi bütün bunlar zor kıymet kazanmak zor. bu yüzden sabır diliyorum

Willi4m_Minerva

Yeni Üye
çok tutarlı konuşuyorsunuz hatta süreci bozduğunuza dahi ihtimal veremedim okurken bozdum demeseniz düşünmezdim. Ama kimi zaman kendimize karşı çok sert davranabiliyoruz kimi zamanda tabi 18 saat rekoru kırıcak kadar anlayışlıda olabiliyoruz ben sizin güzel bir denge yakalayacağınızı düşünüyorum. yeterki sebeplerimize iyi sarılalım ve amacımızdan uzaklaşmayalım. ve yaklaştığımızı gözlemleyebilcek yererlilikte adımlar koyalım kendimize .tabi bütün bunlar zor kıymet kazanmak zor. bu yüzden sabır diliyorum
Yorumlarınız ve sabır temenniniz için çok teşekkür ederim.

Willi4m_Minerva

Yeni Üye

5. Gün Boşluk

Sanırım bağımlılıkların hepsini tek celsede kestirip atmam içimde oldukça fazla bir boşluk oluşturdu. Gerek kız arkadaşımın terkedişi gerek sosyal medyadan aldığım hazın artık olmayışı hatta siyasi olayları bile dinleyememek içimde bir boşluk oluşturuyor, bu olayları daha iyi anlamamı da sağlıyor, çünkü bunların hepsinin bir uyuşturucu vari anlık haz veren olaylar olduğunu biliyordum fakat bir türlü aza indirgeyeniyordum hatta fazlalaşıyordu çok şükür ki böyle bir sürece başlamak için yeterince iradem ve zamanım var ki, şuan içinde bulunduğum süreç yapabileceğim en iyi yatırımlardan bir tanesi.

Kendimi zorluyorum, bunun farkındayım, ama zorlamadan gelişim göstermekte kolay olmuyor ve böyle bir süreçten defalarca geçtim, benim şuan için yapmam gereken sadece atacak olduğum adımın hesabını yapıp, atmadan önceki her adımımı da planladığım şekilde atmaya çalışmak. Neyse günün özeti, şuan bitmiş bir vaziyetteyim Gançarov'un Oblomov u gibiyim. Nefes alırken yarısı içimdeki boşluğa gidiyor sanki, aldığım nefes yetmiyor, Neyse

Duygu scalam:

Mutluluk: 2
Anksiyete: 7
Huzur: 3
Sürece güvenim: 8

Kendinize iyi bakın çünkü bunu en iyi yapabilecek olan kişi sizsiniz :)

Willi4m_Minerva

Yeni Üye

6. Gün Hiçlikteki Anlam

Dünden daha iyiyim, yarın ise daha iyi olacağım. Aklıma sık sık beni bırakan kız ile yaşadıklarım geliyor adını insafsız koydum, kadınlar da bir bağımlılık gibi aslında beni bırakması iyi oldu, bir süre sonra çok daha bağlanıp özgürlüğümden daha da feragat edebilirdim. Unutamadığım şey ise o kız değil onlayken yaşadıklarımız, şuan da başka bir kız ile görüşüyorum ama artık dersimi aldım, hiç bir kıza bağlanmak yok dahası sürecimi bitirene kadar tamamen arındım diyene kadar hiç bir kız yok. Hatta ilişki bittiğinde kızın etrafımı karadul titizliğiyle ağ gibi sarıdığını farkettim belki olanlar içgüdüsel bir şeydir. 6 gündür yatırımım hepsini kendime yapıyorum uzun zamanda böyle gitmesini planlıyorum.

Gün içinde zihnimden sürekli dinlediğim şarkılardan kesitler geçiyor, ve mırıldanmaya başlayınca bi anda modum değişiyor. Bu da bence müziğin bağımlılık olduğunun bir kanıtı. Ayrıca dengeyi yakalamak için gün boyu eğer olumsuz bir durumla karşılaşırsam(bağımlılık isteği, şeker, pmo, müzik vs, kötü duygu durumları, stres) nefesim ile kendimi dengelemeye çalışıyorum, bugün ayrıca Gary Wilson un ybop kitabını çevirmeye tekrar başladım ve kendime kitap okuma listesi yaptım.

Duygu scalam:

Mutluluk:3
Sinirlilik:3
Anksiyete:6
Geleceğe güveni:3
Huzur:4
Yaşama arzusu:4
Sürece güvenim:9
Çalışma:2
Yorgunluk:6

Kendinize olabildiğince iyi bakmalısınız çünkü bunu yapabilecek tek kişi siz olabilirsiniz :)

Willi4m_Minerva

Yeni Üye

0. Gün Relapse

Yeniden başlıyorum, yaklaşık bir haftadır ne siyaset ne müzik ne de pmo ile ilgilendim sadece sürece odaklandım ve süreci geliştirmek adına derslerimi aksattım ve bu da fazlasıyla strese ve geri dönülmez olduğunu zannettiğim sonuçlara neden oldu. Fakat bu sefer dersimi aldım, süreci hayatıma entegre ederken kendimin işlerini önceliklendirmeliyim zaten böyle yapmak bana daha faydalı olacak stresi en aza indirmiş olucam. Ve bu bir haftada komfor alanımdan çıkmadım ve haliyle kaçınılmaz son oldu.

Bu relapse sonucunda bazı önlemler alıcağım aldığım önceki kararlara ilaveten:

-> Ders stresini en aza indirmek için günde en az 8 saat çalışmak, onun haricinde ,8 saat çalıştıktan sonra, kesinlikle herhangi bir strese girmemek ve gelecek kaygısı ya da ders tasası, sınav heyecanı, proje elemi çekmemek.

-> Bir de komfor alanından çıkmak için, yatağa sadece uyumak için girmek ve telefonu yatağa götürmemek.

Duygu scalam:

Anksiyete: 7
Geleceğe güveni: 3
Yaşama arzusu: 4
Çalışma: 3
Beyin sisi: 7

Kendinize olabildiğince iyi bakmalısınız çünkü bunu yapabilecek tek kişi siz olabilirsiniz :)

Willi4m_Minerva

Yeni Üye

1. Gün Ilk Taş

İlk günüm gayet güzel geçti. Monk mode yapıyorum ve kararlıyım bin defa düşsem de bunu yapıcam. Bugün spor yaptım ders çalıştım 6 saat falan fakat yine de az ve çalışmam yeterince verimli değil. Konfor alanımda kalmıyorum sınırlarımı zorluyorum sürece odaklandım sonuca değil ve hedefim hiç yoksunluk sendromu yaşamadan süreci tamamlamak. Hayatıma yapabileceğim en iyi yatırımlardan bir tanesini yapıyorum. Bir önceki sürecimde sadece sürecimin nofap kısmına odaklanmıştım bu da sosyal hayatta ve akdemik anlamda geri kalmama neden oldu ve içinden çıkılmaz bir strese girdim

kendime not: Strese ne olursa olsun girme

Duygu scalam:

Mutluluk: 5
Anksiyete: 6
Geleceğe güveni: 5
Huzur: 5
Yaşama arzusu: 6
Sürece güvenim: 10
Çalışma: 4
Beyin sisi: 8

Kendinize iyi bakın, düşüşlerimizi tecrübelerimize ekleyip yola devam edelim :)

2. Gün Keşiş Gibi Gibi

İkinci günüm gayet iyiydi, sadece pmo yu değil, müzik tatlı ve çalışma haricinde tüm sosyal medya kullanımını kestim fakat aslında şuan sürecte hiç bir zorluk yaşamıyorum aksine günlerim çok hafif ve güzel geçiyor ana motivasyonum flatlinesız 90 günü monk mode da bitirmek. Elbette arkadaşlarım instagramdan bazı şeyler açıyor ya da maç özeti izlemek için çağırıyorlar ama bu da sosyalleşmenin bir parçası olarak kabul ettiğim için makul seviye de, beraber içerik izliyoruz ama tabii tek başıma elbette çalışma haricinde sosyal medya, internet kullanımına oldukça soğuk ve uzağım.
Bugün kendime kitap okuma listesi yaptım.
Bu süreç ile donanımsal olarak kendimi geliştiriken, yaptığım okuma listesi ile beynimin yazılım kısmını güncelliyorum, pürüzlerini gideriyorum ve kusursuzlaşması için uğraşıcam. Kitaplar genelde kişisel gelişim ve yaşam felsefesi tarzında redpill falan o akıma çok girmek istemiyorum daha çünkü ders yüküm çok fazla ve bir genç olarak okuduklarımı uygulamam gerekir ve bu da zamansal olarak baya maliyetli olabilir ve dahası şuan bu süreç ile kendi hayatıma çeki düzen vermeyi amaçladığım için bu doğrutuda kitaplar seçtim.

kendime not: Su gibi ol

Duygu scalam:

Mutluluk: 7
Anksiyete: 4
Geleceğe güveni: 8
Huzur: 7
Yaşama arzusu: 8
Çalışma: 2
Yorgunluk: 6
Beyin sisi: 6

Kendinize iyi bakın, düşüşlerimizi tecrübelerimize ekleyip yola devam edelim :)

3. Gün Yenilmezim

3. günümdeyim monk mode da arkadaşlarla video izlemem haricinde dijital eşyaları tamamen amaç odaklı ve kendimi geliştirmek adına kullanıyorum. Spor yaparken bugün müzik dinleyesim geldi çok istekli bir arzu idi. Fakat onun yerine felsefi-hayatı yapılandırıcı podcastler dinledim ve spor yaparken de kendimi yenilmez hissettim öyle güçlü bir arzu idi ki bu arzu doğru yolda olduğumdan bir kez daha emin ettirdi.
Bakın müzik, dijital eşya, veya herhangi bir ani haz verici eylem, gıda (şeker vs) yok ve beynimi yenilendirmem için harikulade bir ortam, güzel güzel kitabımı da okuyorum vs. (Tek eksik uzun süreler ders çalışamıyorum) Tüm bunlara rağmen 3 gün çok az süre olmasına rağmen bugün baya güzel geçti.

Ama eksiklikler de yok değil, bugün anksiyete geçiriyordum neredeyse ve baya uyudum ve en önemlisi ders çalışamadım hiç.

kendime not: Ani hazlara taviz yok

Duygu scalam:

Mutluluk: 7
Anksiyete: 6
Geleceğe güveni: 8
Huzur: 7
Yaşama arzusu: 8
Çalışma: 1
Yorgunluk: 6
Beyin sisi: 5

İlk günkü gibi devam:)

4. Gün No Flatline, Yes Sport

4. günümdeyim monk mode da tertemiz bol bol meditasyon, spor kitap okuma var, müzik, şekerli gıda, çalışma haricinde dijital eşya kullanımı söz konusu dahi değil ve dahası süreçten büyük keyif alıyorum. Bu aralar bir kız ile konuşuyorum ve kıza bağımlı olmaktan çekiniyorum dahası kızın bana bağımlı olmasından korkuyorum . Ben öyle kızları üzen bad boy değilim, şu aralar da kız mevzularını hiç düşünmüyorum şuan için tek eksik kısmım olan derslerimi düzeltmem lazım. Ders konusunda hala oldukça eksiğim.

Kız mevzusunda da yeni ilişkim bitti ve bu ilişkiden baya ders çıkardım vesselam.

Ama eksiklikler de yok değil, bugün anksiyete geçiriyordum neredeyse ve baya uyudum ve en önemlisi ders çalışamadım hiç.

kendime not: Sağlıklı yaşam > geri kalan her şey

Duygu scalam:

Mutluluk: 7.5
Sinirlilik: 4
Anksiyete: 4
Geleceğe güveni: 7
Huzur: 6
Yaşama arzusu: 7
Sürece güvenim: 10
Yorgunluk: 8 (çok uyudum)
Beyin sisi: 5