Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Reçete Burada

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Yazar : @
Tarih: Mart 07, 2018, 13:08:33
Konu:

Sevgili dostlar, bugün 63. günümdeyim. Sıfırlanan sayaçları, dökülen kanları gördüğümde derin bir üzüntü duyuyorum. Eski süreçlerimde yaptığım yanlışların sizler tarafından tekrarlandığını düşünmekteyim. Kardeşlerimin bazıları bana pm atıyorlar ve bir türlü dikiş tutturamadıklarından bahsediyorlar. Hastalık belli. Reçetinizi de şimdi yazıyorum. Tedaviyi uygulamak tamamen size ait. Reçeteme uyarsanız, iyileşeceğinizden zerre şüphem yok.
;)

Öncelikle bunu bir okumanızı rica edeceğim. Hangi basamakta olduğumuzu kavradığımıza göre tamamdır, başlıyoruz!

1. SORGULAYIN
Yalnız kalın. Şu ana kadarki pmo kariyerinizi baştan sona gözünüzün önüne getirin. Tanışmanızı, hazlarınızı, gözyaşlarınızı, dualarınızı, pişmanlıklarınızı, binlerce kez tövbe edip yine ve yine ve yine yenilmenizi, artık pmo yaparken zevk alamamanızı, daha uç kategorilere kaymanızı, sizde bıraktığı yorgunlukları, asosyalliği, kısacası tüm tahribatları... Hiç hayal edebilir miydiniz, çocukken zevkle yaptığınızın sizi mahvedebileceğini?! Dostlar, bunları 2. maddeye geçmeden evvel uygulayın. İşin ciddiyetinin farkına varmanızı istiyorum!

2. BİLİNÇLENİN
Bir bağımlı doktora gidiyor. Doktor bağımlıyı muayene ettikten sonra, bağımlıya bunu bir kez daha yapmamasını, yaptığı anda öleceğini söylüyor. Bundan sonra bağımlı, canı ne kadar isterse istesin, gerekirse kıvransın, yapar mı bunu?! Ben size çok daha kötüsünü söylüyorum. Bir anda ölmek değil, hayatınızı mahvederek, acı çekerek yaşamaktan ve bir hiç olarak ölmekten bahsediyorum. Beynimiz bu konunun hassasiyetini kavrarsa eğer, örnekte olduğu gibi, isterse kıvransın; siz bunu yapamayacaksınız! Nefsimizle mücadeledeyiz doğru ama beynimiz şuan nefsimizin esiri. Önce beynimizin neyin esiri olduğunu kavraması gerek! Bu yazıları okuyoruz, videoları izliyoruz:
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
8 )
9)
10)
11)
12)
13)
14)
15)
16)
17)
18)
19)
20)
21) ‎
22) ‎
23) ‎
24)
25)
26)
27)
28)
29)
30)
Daha birçok güzel yazı var, videolar var, gerisi size kalmış.
;)

Forumu, youtubeyi didik didik edin
:D

3.İNANIN
Sultan Alparslan, Malazgirt'te kendinden sayıca üstün ‎olan Bizans kuvvetlerini nasıl perişan etti? Sultan 2. Mehmed'i Fâtih kılan ilk ana sebep inancı, ülküsü değil de neyiydi?! Çanakkale'de Seyit Onbaşı'nın o mermiyi kaldırabilmesi neye bağlı?! Tarihte birçok örneğini bulabileceğiniz, az kuvvetlerin büyük rakamları yerle bir etmesinin sebebi ne?! Beyler, artık kendimize, nf-tr ailesine ve Allah'a yürekten bir söz vermemizin zamanı geldi! Kafamızda bitirelim şu illeti! Artık dönüş yok, yakalım gemileri!!

4.BOŞ KALMAYIN
Önceki süreçlerimi bozmamın temel sebeplerinden biri. Hayatımızı planlamamız gerekiyor. Hayat gerçekten çok kısa ve zirve çok yüksekte. Kitap okuyalım, ders çalışalım, bir sanat dalı ile meşgul olalım, spor yapalım, yazalım, o ânı en güzel şekilde değerlendirmeye çalışalım...
Kendime program yapıyorum, uyamıyorum diyenler için, bu videoda anlatılan zamanı dilimlere ayırma metodu diyorum:

5.SOSYAL MEDYA MELÂNETİ
Sosyal medyada aşırı derecede zaman harcıyordum. Hatta daha kapsamlı olmasında fayda var. Beyler internette boş dolaşmayın. Günün hangi saatinde internete gireceğiniz ve yapacaklarınız belli olsun. Facebook' u sildim. İnstagram ve nf-tr.com 'a gireceğim saati belirledim ve harcayacağım max. süreyi belirledim. Zaman çok kıymetli. Bu yazıyı kurallarımı çiğneyerek yazıyorum, her şey sizin için
;)

6.UYKU PROBLEMİ
Uykumuzu düzene sokmalıyız dostlar. Günümüzü direkt etkileyen bir faktör.
Uyku hakkında:
×Yatış saatinden 1.5 saat önce telefon, net, pc, tv yok. Bunlardan yayılan dalgalar kısa dalga boyuna sahip olduklarından beyin bunları güneş ışığı olarak algılıyor. O zaman da uykuya geç dalıyorsunuz ve yeterince dinlenemiyorsunuz.
×Gün içerisinde bedenen ve zihnen kendinizi ne kadar yorarsanız o kadar keyif alırsınız uykudan.
×Yatış vaktiniz ne olursa olsun, aynı vakte alarmı kurun ve alarmların sayısı 2'yi geçmesin. Teli uzağa koyun (tel kapalı olsun) ve duyar duymaz kalkın. İlk başlarda zor olur. Yavaş yavaş vücut yatış saatini belirler. Şuan için tavsiyem bi 7 saat yeter diye düşünüyorum. Nofap desteği ile çok daha az uyuyup daha dinç kalkmak mümkün. Bu sizinle alakalı bir durum.
;)

×Öğleyin uyuyamasanız bile bırakın kendinizi yatağa ya da okuldaysanız vurun kafanızı sıraya. 30-45 dakikalık... Çok faydası oluyor, öğleden sonranız, sabaha dönüyor; yorgunluk falan kalmıyor
;)

× 22.00 ile 02.00 arasında uykuda olmaya bakın.
*Güneşin doğmasından 45 dakika sonrasına kadarlık ve güneşin batmasından 45 dakika öncesinden batışına kadarlık zaman diliminde yani kerahat vakitlerinde asla uyumayın!!

7.GEREKİRSE EVDE YALNIZ KALMAYIN
Bundan hemen önceki 20 günlük sürecimde, kütüphaneyi görevlilerle açtım, kapanış saatinden 1-2 saat önce de terk ettim. Dedim sen misin, yalnız başına sapıklık yapan?! Al sana yalnızlık!! Tâ ki 21. günün sabahına kadar... Kütüphaneye gitmedim ve olan oldu...

8.TETİKLEYİCİ MEVZUSU
Arkadaşlar büyük yangınlar da ufak bir kıvılcımla başlıyor. 5. maddeyi uyguladığınızda eskisine nazaran daha az tetikleyiciye mâruz kalacaksınız ama bu tetikleyicileri küçümseyeceğiniz mânâsına gelmiyor. Ölçü nedir? İkinci kez bakmayacaksınız o kadar. Gerekirse bir bileklik, yüzük, cevşen, vs. takın. Taktığınız şey size her daim tetikte beklemeniz gerektiğini hatırlatsın.

9.SOĞUK DUŞ
Şu ana kadar bir kez denedim ve beceremedim. Başaranlar, büyük katkılarının olduğunu belirtiyorlar. Bir kez daha deneyeceğim inşallah...
İşte faydaları:
Denedim:

Selâm olsun. 76 günlük sürecimi bilmeyen yoktur. İnşallah bu günlük daha nice 76'ları ve daha iyilerini görür.
:)
Tam 5 dakika önce ilk soğuk duşumu sonlandırmış bulunmaktaydım. Tırnaktan tepeye yavaş yavaş çıktım. Tir tir titredim yemin ediyorum.
:cold:
:cold:
Istırap çektim bildiğiniz ama çıktıktan sonra duştan, hafif hafif ısınışım yok mu ya? Dünyanın sıcaklığını fark ettim adeta. Şuan baya dincim. Zımba gibiyim ulan.
:gun2:
Uykumu iyi alamadığımdan kafam dembesek gibiydi, kafa da kendine geldi. Mükemmel bir his. Kanatlandırıyor.
:wings:

jyZbln.jpg

10.AÇMA-GERME
Spor yapmaya zaman ayıramıyor musunuz?
İnsan, bunu yaptıktan sonra bile kendini o kadar rahat hissediyor ki...
Uyandığınızda yapın.
Çok vaktinizi de almıyor. Yapa yapa ezberliyorsunuz zaten hareketleri
:D

11.HANIMEFENDİLERİ NASIL GÖRMEK GEREK?
Gözlerinize hâkim olun! Şehvetle bakmayın, onları bir sanat eseri olarak görün. Nasıl yani? Güzeli gördüğünüzde; "Allah bunu çok güzel yaratmış, kimbilir Allah ne kadar güzeldir! "diye düşünün. Sanat eseri böyleyse, sanatçısı nasıldır acaba?! İnanmayanlara da hâlâ inanamıyorum. En basit kalemin bile bir sanatçısı varken bu mükemmel düzenin nasıl bir sanatçısı olmaz?!

12.KRİZ ANI
Her kriz geldiğinde, yapacağınız şey belli olmalı. Bunu kendi tecrübelerinizle bulmanız daha güzel olacaktır ama ben yine birkaç şey yazayım:
Evden dışarı çıkmak, soğuk duş almak, Abdurrahman el Ussi dinlemek, teknolojinin fişini çekmek, mekân değiştirip 1. maddemizdeki sorgulamayı yapmak, abdest almak, kitap okumak, ney dinlemek, nihavend makamı dinlemek...

13.BOĞAZINIZDAN GEÇENLERE DİKKAT EDİN!
Cips, kola, hamburger kısaca fastfood... Ne mi yapıyor bunlar? Hormonlarınızda dalgalanmalara sebep oluyor. Gerisini siz hayal edin. Ve unutmayın: "Ne yerseniz, osunuz!"

14.DİNLEDİĞİNİZ MÜZİKLERE DİKKAT EDİN!
Dostlar, bu çok önemli bir husus. Müzik sanıldığı kadar masum değil artık. Başlı başına büyük paraların döndüğü bir sektör. Bilinçaltına işleyen müziklerin olmadığını kim iddia edebilir?! Şehvetinizi arttıracak, sizi huzursuz edecek müzikleri dinlemeyin. TSM, THM, ney; tavsiye ettiklerimden...

15.HAYAL KURMAYIN!
Cinsel hayaller kurmayın. Ne olacak ki, demeyin. O hayaller birikecek, birikecek ve en sonunda dolacak, taşacak, sizi krize götürecek. Aklınıza cinsel bir hayal mi geldi? Hemen zihninizin yönünü değiştirin. Geleceğinizin, şu anki hayatınızın, ailenizin, eksiklerinizin ve bunları nasıl tamam edebileceğinizin, derslerinizin, işinizin, vs.'nin hayalini kurun o anda. Gerekirse mekân değiştirin, başka bir işle meşgul olun. Yeter ki beyninizi meşgul etmeyin cinsel hayallerle. Garanti veriyorum, krize girme sıklığınız büyük oranda azalacak!

16.NEVERFAP HEDEFİMİZ
Umrunuzda olmasın kaç yıllık bağımlı olduğunuz, ileride 90 günü tamamlayabileceğiniz... Bu ânı en güzel şekilde nasıl değerlendirebilirim, diye düşünün. Hedefimiz o anda, neverfap savaşçısı olup relapse olmamak olsun!

17.ALLAH İLE ARANIZI TUTUN
İstersek bir sürü harama bulaşalım, istersek tonlarca haltlar yiyelim, istersek topluluklar önünde rezil olalım; yine de dönüp dolaşacağımız en sonunda varacağımız yer yine O'nun kapısı! Şunu da unutmamamız lâzım: Bu kapıya samimiyetle gelenlerden kim reddedilmiş ki?!

Âcizâne bir tavsiyem de şu: Namazlarımızı ezan okunur okunmaz kılmak.
Yeryüzünde Allah'ın birer halifesiyiz ve o bizim yaptıklarımızdan anbean haberdâr!
İnşallah, imtihanı kazananlardan olacağız, 'perdenin arkası'ndan bihaber olanlardan değil:

SELÂMETLE...

Moderatör Edit: Linkler kırık ve oldukça fazla. Forumun eski ip'sini içeriyor. Maalesef güncelleyemiyoruz.

Furkanim

Yeni Üye
Dostum, bu güzel ve yararlı yazıyı bizimle paylaştığın için teşekkürler. Sıkılmadan bir çırpıda okudum.

AkıncıTürk

Ay Yolcusu
Çok güzel yazı olmuş yazana da bize ulaştıranada Teşekkürler. ??

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6