Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Red Pill'ı Bitiriyorum...

Loner

Yalnız Adam
Öncelikle merhabalar, iki yıl gibi bir süre Red Pill okudum, sebebi ise hayatımı ve ilişkilerimi düzeltecek olduğuna inanmıştım. Böyle bir akımın hayatımı böyle dip bir noktaya getireceğini hiç düşünmedim. Birkaç doğru nokta haricinde Red Pill hiçbir işe yaramaz. Hele kadınlarla aram iyi olsun diye Red Pill okuyorsanız size ve yanınızda olacak insana iyi şanslar.

Red Pill'ın doğru olduğu iki nokta biri insanlara değil, kendinize odaklanın kısmı; bir diğeri ise sonsuza kadar süren aşklar yoktur kısmı. Onun dışında shit-test, frame, alfa erkeği muhabbeti falan saçmalığın dibi. Erkeği üstün ve ödül gibi gösterip, kadınların bizi hak ettiğine ve kadını düşük seviyede gösteren, yok efendim masküleniteymiş, yok işte p*ç erkek olmakmış. Bunlarla beyninizi yıkamayın dostlarım, bakımsızsanız kendinize bakın; cahilseniz gidin kitap okuyun, dünyayı görün, araştırın; kiloluysanız gidin kilo verin. Hayatınıza ve doğru kişi olmaya odaklanın, 10 kere date'e çıkıp da hüsranla sonuçlanacak yapmacık ilişkiler değil, 1 kere değer verdiğiniz biriyle kendiniz olarak çıkın. Doğru insan bizi bulur mu bulmaz mı bilemem ama hiç değilse kendimize karşı doğru olalım. Efendi biriyseniz kendinizi p*ç yapmaya çalışmaktan daha saçma bir şey yok.

Bu akıma harcadığım vakitten ötürü kendimden sadece iğreniyorum. Çok arkadaşımı kaybettim ilişki ayağına. Sizi anlamayan bir sevgilidense, sizi anlayan bir arkadaş, bir dost her şeyden iyidir. En güzel ilişkiler kendiniz olduğunuz ve zamana bırakılarak arkadaş temelinden yürüyen ilişkilerdir.

Esenlikle kalın, kendiniz olun...

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Öncelikle merhabalar, iki yıl gibi bir süre Red Pill okudum, sebebi ise hayatımı ve ilişkilerimi düzeltecek olduğuna inanmıştım. Böyle bir akımın hayatımı böyle dip bir noktaya getireceğini hiç düşünmedim. Birkaç doğru nokta haricinde Red Pill hiçbir işe yaramaz. Hele kadınlarla aram iyi olsun diye Red Pill okuyorsanız size ve yanınızda olacak insana iyi şanslar.

Red Pill'ın doğru olduğu iki nokta biri insanlara değil, kendinize odaklanın kısmı; bir diğeri ise sonsuza kadar süren aşklar yoktur kısmı. Onun dışında shit-test, frame, alfa erkeği muhabbeti falan saçmalığın dibi. Erkeği üstün ve ödül gibi gösterip, kadınların bizi hak ettiğine ve kadını düşük seviyede gösteren, yok efendim masküleniteymiş, yok işte p*ç erkek olmakmış. Bunlarla beyninizi yıkamayın dostlarım, bakımsızsanız kendinize bakın; cahilseniz gidin kitap okuyun, dünyayı görün, araştırın; kiloluysanız gidin kilo verin. Hayatınıza ve doğru kişi olmaya odaklanın, 10 kere date'e çıkıp da hüsranla sonuçlanacak yapmacık ilişkiler değil, 1 kere değer verdiğiniz biriyle kendiniz olarak çıkın. Doğru insan bizi bulur mu bulmaz mı bilemem ama hiç değilse kendimize karşı doğru olalım. Efendi biriyseniz kendinizi p*ç yapmaya çalışmaktan daha saçma bir şey yok.

Bu akıma harcadığım vakitten ötürü kendimden sadece iğreniyorum. Çok arkadaşımı kaybettim ilişki ayağına. Sizi anlamayan bir sevgilidense, sizi anlayan bir arkadaş, bir dost her şeyden iyidir. En güzel ilişkiler kendiniz olduğunuz ve zamana bırakılarak arkadaş temelinden yürüyen ilişkilerdir.

Red Pill'in iyi tarafını bir nevi doğru kavramışsın. İnsanlara değil kendine yönelmek. Red Pill ile PUA kavramını bir tutmuşsun. Red Pill sadece kişisel gelişimdir.(Benim edindiğim ve tecrübe ettiğim bilgiler doğrultusunda.) PUA ise sadece karşı cinse yönelik taktiklerin çıktığı bir akımdır. Red Pill okuyorum ve sağlıklı ilişkiler kuruyorum. Red Pill olayını kadınlar için yapmayın diye boşuna denmiyor. Bu tür akımların sadece iyisini olan tarafını almalısınız. Red Pill sana:
Efendi olmanı
Kaliteli birisi olmanı
Saygılı olmanı
Kendini ezdirmemeni
Kendini sevmeni
Kendini geliştirmeni ve daha fazlasını söyler. PUA saçmalığından uzaklaşmanızı tavsiye ederim.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Aga şimdi tamamen saçma demek pek doğru değil bence , neticede hayatta yansıyan şeyler bu redpillde bahsedilenler.

Ama , bak kendimizi p.ç yapmaya çalışma gibi konularda haklı olabilirsiniz. Yani bizim millette siyah-beyaz var ama grileri göremiyoruz. Alfa olacam diye insanlara karşı sert tutum takınıp etrafından uzaklaştırma gibi hatalar çok oluyor. Redpill gruplarında nedense hep g.tü kalkmış sağa sola artist artist herşeyi bilir gibi yazan tipler de çok. Yani konuyu yanlış alan çok kişi var.

Redpill , alfa beta kelimelerini kenara koyun. Sadece kendinizi geliştirmeye çabalayın derim. Hayat kadınlardan ibaret değil , onlara ihtiyacımız da yok. Bu kafaya gelirsen zaten kız işleri de kolaylaşacak çünkü kızla konuşurken ağzın sulanmayacak , bu da seni çoğu erkeğin önüne geçirir. Trp okuduğum halde bu sene setler açtığımda fark ettim ki kızları da , insanları da çoook büyütmüşüm gözümde. İnan içlerinden bazıları beş para etmez , sırf a..ı var diye göklere çıkarıyoruz.

Dostum, duygularıma tercüman olmuşsun. RedPill topluluğunu takip etmeyi bırakalı 1.5 oldu. Ve hayatım daha güzel bir yöne gitti. Doğruları var. Ama yanlışlar doğrulardan kesinlikle çok fazla. Doğrular da kendini ezdirme, kendini geliştir gibi herkes tarafından bilinen doğrular. Ama çok yanlış noktaları olduğu âşikâr.

hedonist

Ay Yolcusu
bu zamana kadar hep kadinlari ustunluk verilmisti onlar öduldu simdi biz olalim diyoruz onada katilmiyorsun .d

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
bu zamana kadar hep kadinlari ustunluk verilmisti onlar öduldu simdi biz olalim diyoruz onada katilmiyorsun .d
Bizim ödül olmamıza gerek yok. Hayat bir oyundan ibaret değil. Ödül olan şey hayaller için mücadeledir. Ödül olan şey uzun bir sınav yılı ardından verdiğin emeklerin karşılığını almaktır.

PHONEİX

Merkür Yolcusu

Erkeğin de kadının da iyisi de var kötüsü de işte, sırf kadınları tutan taraf da var erkekleri tutan taraf da ikisi de yanlış işte
İyi olan, dürüst olan, ahlaklı olan, yardımsever olan kazansın
Bunun genellemesi olmaz kadınlar üstün erkekler üstün diye
Erkek ve kadın birbirini tamamlamak için yaratıldı
yalnız biyoloji olarak bazı donanımsal farklar mevcuttur örneğin erkeğin idareci ve yönetici olması, kadınların daha şefkatli olması gibi gibi..

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Peki redpill dışında hayat,insan,ilişkiler,insanla ilişkiler hakkında bir hap kuruluş topluluk kanal varmı?

NarkosOnFire

Ay Yolcusu
Redpill p*ç erkek olmanı öğütlemiyor. Senin de dediğin gibi hayatının merkezine kendini koymanı öğütlüyor. Kendini koyduğun zaman da bahsettiği diğer bütün frame, shit test vs otomatik-men yapmış oluyorsun.

Bravo

Merkür Yolcusu
Rolf Dobelli - Mantıklı Düşünme Sanatı kitabında böyle bişeye değinmişti."İnsanlar her zaman popüler hastalıklara dikkat verir(Mesela şimdi korona gibi).Halbuki insanlar en çok daha kronik depresyon,okb gibi hastalıklardan muzdarip"
Yani redpillde,nofapde unutmamak lazımki sadece populer bi akım.Bunlarla yeni tanışanlar hayatlarının 180 derece değişiceklerine baya motivasyon oluyorlar.Basit bir örnek:piyango gibi şeylerden milyoner olanlardan kaçı o parayla güzel şeyler yapıyor?
İsteyen okur.Sözüm şuna ki,kitap okumak,spor gibi şeyleri hayatımıza donatmalıyımız başka yolu yok.Büyük değişimler çabuk biter.O yüzden küçük alışkanlıkları hayatımıza oturtmaya bakalım
Son zamanlarda forumda baya Napaleon Hillden yazılar görüyorum.Yazıyı onun sözüyle bitirelim
"Hiç bir başarı tesadüf ürünü değildir"

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Kesinlikle katılıyorum, sıkıldım artık bu kız mevzularından falan. İnsanlar kendilerini rezil durumlara sokuyorlar, gidip kızlara yürüyüp 10-15 kere yemeyi alıştırma turu olarak adlandırıp gurur yapıyorlar. Kadın olmasın hayatında ne olur en fazla ölür müsün, hem dikkatini dağıtmayıp inandığın yolda daha sıkı yürürsün. Kadın düşmanı değilim ama modern kadınların tek vasfının erkeğin hayallerini elinden alıp parasını ve sevgisini sömürüp kenara atmak olduğunu düşünüyorum. Cinselliğin zorunlu bir ihtiyaç olduğunu asla düşünmedim ve düşünmemeye devam ediyorum.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Red pill bence haklı. Eğer zayıf biriysen kızlar anında fark edip postayı koyuyorlar. Serseri olmanın avantajı var bu bariz. Ama belalı bir tip olmak gerekmiyor tabi. Kızlara iyi davranmak da ters tepebiliyor, aşağılayıp hakaret ediyorlar :D Ama ters davransan işe yarar mı ondan da emin değilim. Redpill’in işe yaramamasının sebebi, efendi bir erkeğin serseri olmaya çalışıp yapay durmasından olabilir. Karşıdakiler aptal değil. Tecrübeliler, gözünden anlıyorlar ne olduğunu, rol yapamazsın. Yoksa redpill işe yaramıyor değil. Ama işe yarayan kişiler zaten bir nevi doğuştan öyle, sonradan olmaya çalışmak tabi daha zor. Çirkin dahi olan biri eğer serseri ise güzel kızı götürebiliyor, bizzat şahit oldum, dibimde gerçekleşti. Kızlar kavgacı tiplerden de hoşlanabiliyor. Yani laf olarak yok şiddete karşıyım gibi laf edebilirler ama birini dövdüğünü duydukları zaman içten içe hoşlarına gidebiliyor, tabi döv demiyorum da gördüğüm bu, en modern kız bile böyleydi sen düşün. Maalesef akılla açıklanabilecek şeyler değil, ilkel güdüler rol oynuyor.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Kesinlikle katılıyorum, sıkıldım artık bu kız mevzularından falan. İnsanlar kendilerini rezil durumlara sokuyorlar, gidip kızlara yürüyüp 10-15 kere yemeyi alıştırma turu olarak adlandırıp gurur yapıyorlar. Kadın olmasın hayatında ne olur en fazla ölür müsün, hem dikkatini dağıtmayıp inandığın yolda daha sıkı yürürsün. Kadın düşmanı değilim ama modern kadınların tek vasfının erkeğin hayallerini elinden alıp parasını ve sevgisini sömürüp kenara atmak olduğunu düşünüyorum. Cinselliğin zorunlu bir ihtiyaç olduğunu asla düşünmedim ve düşünmemeye devam ediyorum.
Biz erkekler neden kadınlara tapıyoruz? Neden bu kadar değer veriyoruz? Dışarıda kız görünce neden cinsel şeyler düşünüyoruz hemen? Onlar bize karşı böyle değillerdir diye düşünüyorum. Aaa erkek diye kendilerinden geçmiyorlar, biz niye geçiyoruz?

Bu gibi şeylerden ötürü kadınların üstün olduğunu bile düşünmeye başladım, fiziksel açıdan üstün. Şöyle düşünmüştüm, erkek vücudunda karşı cinsi çekecek bir bölge yok, kas yapmak hariç tabi. Ama kadın vücudunda belli bölgeler var, onları ortaya çıkartacak kıyafet giydiğin zaman erkeklerin direk ilgisini çekebiliyor. Üstünlük var gibi gelmişti.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Biz erkekler neden kadınlara tapıyoruz? Neden bu kadar değer veriyoruz? Dışarıda kız görünce neden cinsel şeyler düşünüyoruz hemen? Onlar bize karşı böyle değillerdir diye düşünüyorum. Aaa erkek diye kendilerinden geçmiyorlar, biz niye geçiyoruz?

Bu gibi şeylerden ötürü kadınların üstün olduğunu bile düşünmeye başladım, fiziksel açıdan üstün. Şöyle düşünmüştüm, erkek vücudunda karşı cinsi çekecek bir bölge yok, kas yapmak hariç tabi. Ama kadın vücudunda belli bölgeler var, onları ortaya çıkartacak kıyafet giydiğin zaman erkeklerin direk ilgisini çekebiliyor. Üstünlük var gibi gelmişti.
Üstteki mesajda yazdığın gibi, tamamen aptal bir içgüdü ile alakalı bu. Modern dünya ile evrim birbirine aşırı zıt. Mantıkla duygular savaş veriyor. Psikoloji den yararlanarak içgüdülerimizi yönetebiliriz.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Üstteki mesajda yazdığın gibi, tamamen aptal bir içgüdü ile alakalı bu. Modern dünya ile evrim birbirine aşırı zıt. Mantıkla duygular savaş veriyor. Psikoloji den yararlanarak içgüdülerimizi yönetebiliriz.
Normalde doğadaki hayvanlara bakarsan erkek dişiden daha gösterişlidir. Ama insanda tam tersi dişi daha gösterişli gibi, bu garibime gidiyor. Erkek vücudunda hiçbir gösteriş yok.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Normalde doğadaki hayvanlara bakarsan erkek dişiden daha gösterişlidir. Ama insanda tam tersi dişi daha gösterişli gibi, bu garibime gidiyor. Erkek vücudunda hiçbir gösteriş yok.
İnsanların gelişimi hayvanlardan yerine göre farklı olabilir tahminen. İnsan erkeği belki de sadece güç ve yönetim üzerine oluşmuştur.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
İnsanların gelişimi hayvanlardan yerine göre farklı olabilir tahminen. İnsan erkeği belki de sadece güç ve yönetim üzerine oluşmuştur.
Evet bunu söyleyenler var. Erkek vücutla değil statü ile etkiliyor diyorlar. Ama ilkel zamanlarda statü yoktu heralde, komün halinde yaşıyorlardı. Statü ve zenginlik yeni çıktı. Gerçi dişinin seçici olup erkeğin seçilmesi hayvanlarda da insanda da aynı. Erkek o yüzden gösterişli oluyor, dişiyi etkileyebilmek için. Belki de gösterişlidir de biz göremiyoruzdur :D

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Evet bunu söyleyenler var. Erkek vücutla değil statü ile etkiliyor diyorlar. Ama ilkel zamanlarda statü yoktu heralde, komün halinde yaşıyorlardı. Statü ve zenginlik yeni çıktı. Gerçi dişinin seçici olup erkeğin seçilmesi hayvanlarda da insanda da aynı. Erkek o yüzden gösterişli oluyor, dişiyi etkileyebilmek için. Belki de gösterişlidir de biz göremiyoruzdur :D
Biz tam anlamıyla hayvan değiliz, düşünme yeteneğiyle beraber bizi hayvanlardan ayıran çok fazla özelliğimiz var. Eskiden dişilerin tek hedefi kendini koruyabilen bir erkek bulayım çocuğumu güven içinde yetiştireyimdi. O yüzden güçlü olan erkek her zaman bir adım önce çıkıyordu. Erkekler de doğal olarak her dişiye gitmiyorlar sonuçta beğendikleri ile çiftleşiyorlardı. Bu yönde gelişim olduğunu düşünüyorum. Hayvanlar sadece iç güdü ile yaşıyorlar yani ay şurası güzel değil şurayı beğenmedim demek gibi bir lüzumları yok. Güzelliğin abartı derece de önemi yok ama insanlarda bunun önemi var. Bu sebeple dişilerin tamamen güzellik üzerine geliştiklerini düşünüyorum.

G

gordon

Misafir
Ama ilkel zamanlarda statü yoktu heralde, komün halinde yaşıyorlardı. Statü ve zenginlik yeni çıktı.
İnsanlığın başından beri vardı ki zaten bir kabileden mutlaka alfa karakterli birisi çıkar ve ortamı yönetmeye kaynakları daha fazla kullanma şansına sahip olur dolayısıyla dişi de alfa karakterli bireyi arzular.

Doğadaki her canlı gibi biz de sosyal varlıklar olduğumuz için yönetmeye ve yönetilmeye de muhtacız. İnsan hayvanlardan farklı olarak bilince sahip olduğu için hayvanlardaki erkek-dişi olayı ile doğrudan karşılaştırmak mantıklı olmaz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6