Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Reddedilmek Harikadır!

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Öncelikle selam bugün duygumu açtım ve reddedildim peki bu bana ne öğretti? Ben reddedileceğimi biliyordum sevgili dostlarım sadece duygularımı içimde tutmam bana acı verirdi! Cidden ağır bir acı içime dolardı ve bunu biriktirirdim ve delirirdim, evde ciddi anlamda depresyona girer ve ailemle konuşmazdım ve bugün bu tapuyu kırma kararı aldım ve gururluyum!
Bütün başarılı insanlar Hayatlarındaki her şeyin sorumluluğunu üstlenirler. Her şeyin kendilerinde olduğunu biliyorlar; hatta ilk başta başka birinin (ya da bir şeyin) hatası gibi görünen şeyler bile.
Onlar ister savaş alanında ister kişisel yaşamında olsun, bunu yapar. Ne kadar zor olursa olsun bir yolunu bulurlar. İstenilen sonucun elde edilmesinden sorumlu olanın yalnızca kendilerinin olduğunu biliyorlar. Hiçbir sızlanma, şikayet, mazeret veya sorumluluk almayı reddetme duymayacaksınız bu insanlarda, çünkü sorumluluğu alıyorlar. Bende onlar gibi yapmaya karar verdim reddedildim ve bu sorumluluğu aldım!

HAREKETE GEÇİRİLEBİLİR ÇÖZÜM

Geçmişte, hayatınızdaki (neredeyse) her şeyden sorumlu olduğunuz gerçeği apaçık bir gerçekti. Ancak günümüzün davadan memnun güvenli alan kültüründe, yaptığınız bir şeyin sorumluluğunu üstlenmek normdur. Merdivenden mi düştün? Bunu yapan firmaya dava açalım! Ayak parmağını mı çarptın? Kiremitçiyi dava edelim! Hayır. Bu kaybeden zihniyetidir.
Başarılı insanların yolu her şeyin mutlak sorumluluğunu almaktır. Kendi hataları olmayan şeyler bile - çünkü neyden sorumlu olduklarını biliyorlar, kayıp ettim mi hayır asla etmedim, bu yeni sayfalara başlangıçtır.

HAREKETE GEÇİRİLEBİLİR ÇÖZÜM İÇİN SİZE ÖNERİLERİM:

Kesinlikle her şeyden siz sorumlusunuz. Eğer bir şey istiyorsanız -ister bir iş kurmak, ister forma girmek, kurumsal merdivenleri tırmanmak veya başka bir şey olsun- durumunuzu tamamen sahiplenmeli ve kazanmak için bir plan geliştirmeli (ve ona göre hareket etmelisiniz). Yoksa imkansız başarmamız, risk almak zorundayız!

#1: Yaşamak için bir nedeni olan, neredeyse her zorluğa katlanabilir

Kendilerini daha yüksek bir amaca adarlar. Friedrich Nietzsche'nin bir zamanlar yazdığı gibi, "Yaşamak için bir nedeni olan kişi, neredeyse her nasıl'a katlanabilir."
Aslında Cehennem Haftasını atlatanlar SEAL olmak için yakıcı bir arzuya sahip olanlardır. Aslında BUD/S Eğitmenleri, sonuçta başarılı olacakların tek gerçek öngörüsünün, onların bunu ne kadar çok istedikleri olduğunu gözlemlediler.
Bunu en çok isteyenler, sebat edip Donanma SEAL'leri olarak mezun olanlardır. Hatta bazı eğitmenler gözlerindeki yanan arzuyu görebildiğinizi bile iddia ediyor!
Peki bu sizin için ne anlama geliyor?
Hadi bir bakalım…

EYLEMLENEBİLİR ÇÖZÜM “Nefes almayı istediğin kadar başarılı olmayı da istersen, o zaman başarılı olacaksın.”
— Eric Thomas Bir görevi takip et.
İçinizde bastırılamaz bir arzuyu ateşleyen devasa, hayranlık uyandıran bir hedef, “daha yüksek bir amaç” edinin demiştir.
Bu dünyada başarılı olanlar en zeki, en zengin ya da en iyi eğitimli olanlar değil… Donanma SEAL'leri olan en güçlü adamlar, en uzun adamlar ya da en iyi yüzücüler de değil… Bunu en çok isteyenler onlar.

#2: En zor durumların üstesinden gelmek için zihinsel bir tetikleyici yaratın

Şimdi eğer kötü haber almaya kendimi hazırlamasaydım acı çekerdim öyle değil mi? Ne acı bir düşünce. Benim bir ilkem var:

İLKE "Bırakma seçeneğini ortadan kaldırarak ve görevi, ilk etapta yapılması önemli olan (bu, bu gezegende neden burada olduğunuzla bağlantılıdır) "neden" sorusuna bağlayarak, o zaman azimle devam edebilirsiniz."
— Mark Divine, eski Navy SEAL Önceki bölümde, yakıcı bir arzuya sahip olmanın önemine ve bunun bir adamın Cehennem Haftasını (ve BUD/S'nin geri kalanını) atlatıp atlatamayacağını belirleyen faktörün nasıl olduğuna bir göz atmıştık. Daha sonra, çok arzuladığınız bir görevi takip ederek bu Navy SEAL ilkesini nasıl kopyalayabileceğinizi keşfettiniz.
Şimdi Navy SEAL'lerin özellikle zorlu zorluklara göğüs germek için kullandıkları çok yakından ilişkili bir tekniğe bakalım: "Tetikleyici yaratmak"

Tetikleyici nedir?

Tetikleyici, bu dünyada sizin için en önemli olan şeyin zihinsel bir görüntüsüdür. Bazı Donanma SEAL'leri için bu, bir erkeğe ya da kadına dönüşmesini görmek istedikleri çocukları olabilir. Diğerleri için ise onlara ihtiyaç duyan yaşlı ebeveynler olabilir. Daha yüksek rütbeli SEAL'ler için bu, tüm adamlarının bir görevden zarar görmeden döndüğünü görmek olabilir.
Ne olursa olsun, tetikleyiciniz uğruna yaşayacağınız ve her şeye katlanacağınız bir şey olmalıdır. (Bunun hayatınız boyunca değişebileceğini ve muhtemelen değişeceğini unutmayın.) İnanılmaz derecede zor veya tehlikeli bir durumda olduğunuzda veya bırakmanın eşiğinde olduğunuzda tetiği çekin. Bununla birlikte, tetikleyicinizi aşırı kullanmak etkinliğini azaltacaktır. SEAL'ler onu yalnızca en zor durumlar için saklamanızı önerir.
Tetikleyiciniz, mevcut krizi atlatmak için nihai motivasyon görevi görür.

Eski Navy SEAL Cade Courtley, SEAL Survival Guide: A Navy SEAL's Secrets to Surviving Any Disaster adlı kitabında bu tekniğin kendi kullanımını anlatıyor:

“BUD/S'den geçerken beni tetikleyen şey mezuniyet töreninde sahneye çıktığımı ve bitirme sertifikamı alırken aileme ve arkadaşlarıma baktığımı görmekti; bu görüntü bana dayanma gücü verdi. Ancak SEAL ekibine katıldığımda ve adamları yaşamı tehdit eden durumlara yönlendirmenin inanılmaz sorumluluğunu üstlendiğimde, beni tetikleyen şey, tüm adamlarımın bir görevden zarar görmeden döndüğünü hayal etmekti. Adamlarımın hiçbirinin cenazesine - benim nöbetimdeyken - katılmayacaktım ve bu da tetiği çekmeme ve adamlarımı hayatta tutmak için ne gerekiyorsa yapmama neden oldu." dedi. O yüzden kendinizi adayın dostlarım!

Size sevdiğim kişiye dürüst olacağımı buraya kaydolurken söylemiştim, reddedilmek kötü değildir o benim üzeleceğimi sandı ama ben içimde tutarak üzgündüm. Duygumu açma fırsatım olmuştu ve bu gurur vericiydi! Reddedilmek bana duyguma dürüst olmam gerektiğini öğretti, ben reddedilmekten korkmadım ama o korkuyor olacak! Şüpheniz olmasın benden daha zayıf olacağı kesin. Ben kendimi aştım burada ve başka yerde bundan sonra herkese duygularımda daha dürüst olacağım bu çok Harika bir fırsat! Bunu neden size anlatıyorum duygularımız dostumuz olmalı düşmanımız değil. Buraya bunu tasdik etmek için yazıyorum.

chad-jpg.3169231

Ne demiş üstat Gigachad, ben reddedilsem bile chadlığımda bir eksiklik görmüyorum ve harika fırsatları hissediyorum, ben tecrübelerle büyürüm!
Haklısın Gigachad bende böyle yapıcam! Duygularıma karşı hep dürüst olacağım!

Moderatörün son düzenlenenleri:

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Reddedilmez belirsizliği ortadan kaldırmanın en etki yoludur.Belirsizliklerle baş etmek için de belirsizliğin ya da her neyse o duygunun içinden geçmek gerekli.Her duygu yaşanmalı acıysa tatlısıyla bu şekilde büsbütün yaşanır yoksa sürekli yaptığımız şeyleri örtme girişiminde bulunursak kendimizi kaldırırız.Hayatta her şeyin olup bitebileceğini fark ederek yaşayacaksın .Hayatta her şey başına gelebilir bir anda elektrikler gidip ışıksız kalabilirsin her şey mümkün.

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Reddedilmez belirsizliği ortadan kaldırmanın en etki yoludur.Belirsizliklerle baş etmek için de belirsizliğin ya da her neyse o duygunun içinden geçmek gerekli.Her duygu yaşanmalı acıysa tatlısıyla bu şekilde büsbütün yaşanır yoksa sürekli yaptığımız şeyleri örtme girişiminde bulunursak kendimizi kaldırırız.Hayatta her şeyin olup bitebileceğini fark ederek yaşayacaksın .Hayatta her şey başına gelebilir bir anda elektrikler gidip ışıksız kalabilirsin her şey mümkün.
Harika bir yorum! Genel olarak, bundan hiç acı çekmedim. O yüzden duygularımı tutmaktansa söylemeyi tercih ederim.

Zansıbar

Ben Zansıbarım güçlüyüm emek veririm ve yılmam
Son düzenleme:

raiden

Satürn Yolcusu
Eskiden normal reddedilmek vardı, "hayır" cevabını alıyorduk ve konu kapanıyordu. Şimdiyse hiç yanıt alamamak var. Adını da ghosting diye bir şey koymuşlar, İngilizce söyleyince daha havalı oluyor galiba. Burada reddedilecek kadar bile umursanmamak durumu söz konusu. Nezaketen bile bir "hayır" denmiyor. Tabii ki Konu böyle de kapanıyor, yine aynı kapıya çıkıyor.

Bugün tam olarak başıma bu geldi. Hoşuma giden bir kız vardı, kızla yakın yerlerde oturuyoruz, daha önce birkaç kez ayaküstü sohbet etmişliğimiz var. Ne zamandır bir adım atmak istiyordum ama bir sürü denk gelemiyorduk. Baktım ki bu iş yüz yüze olmayacak, kızın telefon numarası da yok bende. Neyse ki Instagram'da buldum, takip isteği yolladım, isteği kabul etti. Hatta o da geri takip yaptı. İyi dedim, biraz yazıştık, konu mühim noktaya gelince mesajımı görmesine rağmen cevap vermedi ve konu böylece havada kalmış bir şekilde sonlanmış oldu.

Ha moralim bozuk mu derseniz, hiç de değil. Zorla güzellik olmaz. Ben başka harika fırsatların denk gelmesini bekleyeceğim. Eskiden olsa üzülürdüm ama son zamanlarda psikolojim nasıl güçlendiyse umursamaz oldum. Olsa güzel olurdu, biraz eğlenirdik ama olmasa da sorun değil. Bir fırsatı kaçıran ben değilim, o aslında. Bunun farkında olup olmaması da önemli değil. Konu kapandı, hayat devam ediyor.

Bu fırsatları geri çeviren kızlar da belli bir yaştan sonra yalnız kalıp pişman oluyorlar ama yapacak bir şey yok. Bunu kendileri istediler.

Reddedeni salıverin gitsin. Kendinize değer verin, kendinizi sevin, kendinizi geliştirmeye odaklanın, kendi geleceğinize yatırım yapın. Kızlar için değil, kendiniz için yaşayın. Kız meselesini de kafaya takmayın, bir şekilde her şey hallolur.

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Eskiden normal reddedilmek vardı, "hayır" cevabını alıyorduk ve konu kapanıyordu. Şimdiyse hiç yanıt alamamak var. Adını da ghosting diye bir şey koymuşlar, İngilizce söyleyince daha havalı oluyor galiba. Burada reddedilecek kadar bile umursanmamak durumu söz konusu. Nezaketen bile bir "hayır" denmiyor. Tabii ki Konu böyle de kapanıyor, yine aynı kapıya çıkıyor.

Bugün tam olarak başıma bu geldi. Hoşuma giden bir kız vardı, kızla yakın yerlerde oturuyoruz, daha önce birkaç kez ayaküstü sohbet etmişliğimiz var. Ne zamandır bir adım atmak istiyordum ama bir sürü denk gelemiyorduk. Baktım ki bu iş yüz yüze olmayacak, kızın telefon numarası da yok bende. Neyse ki Instagram'da buldum, takip isteği yolladım, isteği kabul etti. Hatta o da geri takip yaptı. İyi dedim, biraz yazıştık, konu mühim noktaya gelince mesajımı görmesine rağmen cevap vermedi ve konu böylece havada kalmış bir şekilde sonlanmış oldu.

Ha moralim bozuk mu derseniz, hiç de değil. Zorla güzellik olmaz. Ben başka harika fırsatların denk gelmesini bekleyeceğim. Eskiden olsa üzülürdüm ama son zamanlarda psikolojim nasıl güçlendiyse umursamaz oldum. Olsa güzel olurdu, biraz eğlenirdik ama olmasa da sorun değil. Bir fırsatı kaçıran ben değilim, o aslında. Bunun farkında olup olmaması da önemli değil. Konu kapandı, hayat devam ediyor.

Bu fırsatları geri çeviren kızlar da belli bir yaştan sonra yalnız kalıp pişman oluyorlar ama yapacak bir şey yok. Bunu kendileri istediler.

Reddedeni salıverin gitsin. Kendinize değer verin, kendinizi sevin, kendinizi geliştirmeye odaklanın, kendi geleceğinize yatırım yapın. Kızlar için değil, kendiniz için yaşayın. Kız meselesini de kafaya takmayın, bir şekilde her şey hallolur.
Sizinle bu konuda uzun uzun konuşma fırsatı şahsen beni mutlu ederdi. Sizinle konuşmak isterim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6