Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Relapse Olmaktan Böyle Kurtuldum

nova

Merkür Yolcusu
Bugünle beraber yaklaşık 40 saattir süren krizimi ve bunu nasıl atlatıp, relapse olmaktan son dakika nasıl kurtulduğumu yazıyorum. Buyrun.

Uzatmadan anlatayım, ben sosyal medya kullanmıyorum ve telefon da sadece ders icin kullanılıyor tarafımdan. Dün arkadasım telefonundan tiktok videoları izlerken ben de göz ucuyla tetikleyici bir kadın gördüm ve bu bir anda aşırı bir fap istegiyle bana dönüs yaptı. Yaklaşık 40 saat boyunca meditasyondan duşa bircok sey yaptım lakin üstümdeki enerjiyi atamadım. Napalım ben de en son çare odamı kilitleyip telefonumu elime aldım... Hayır düsündügünüz şeyi yapmadım, youtube'dan hareketli metal müzik açtım (severim metali) ve 1 saat kadar deli gibi dans ettim (öyle figür falan bilmem, oradan oraya salladim kendimi iste). Çok mukemmel bir sekilde ne fap istegi kaldı ne de stres. Yapılacaklar listeme biri daha eklendi. Hatta yeni bir figur buldum, adını hipfap koydum ??. Nasil yagmur dansı var yagmur icin, benim de antifap dansım var artık. Stres ve enerji atmak için de guzel bir yontemmis ayrıca. Sizde kendi muzik zevkinize göre bir dans uydurup krizlere karsı halay çekebilirsiniz. Sureciniz daim olsun.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Bugünle beraber yaklaşık 40 saattir süren krizimi ve bunu nasıl atlatıp, relapse olmaktan son dakika nasıl kurtulduğumu yazıyorum. Buyrun.

Uzatmadan anlatayım, ben sosyal medya kullanmıyorum ve telefon da sadece ders icin kullanılıyor tarafımdan. Dün arkadasım telefonundan tiktok videoları izlerken ben de göz ucuyla tetikleyici bir kadın gördüm ve bu bir anda aşırı bir fap istegiyle bana dönüs yaptı. Yaklaşık 40 saat boyunca meditasyondan duşa bircok sey yaptım lakin üstümdeki enerjiyi atamadım. Napalım ben de en son çare odamı kilitleyip telefonumu elime aldım... Hayır düsündügünüz şeyi yapmadım, youtube'dan hareketli metal müzik açtım (severim metali) ve 1 saat kadar deli gibi dans ettim (öyle figür falan bilmem, oradan oraya salladim kendimi iste). Çok mukemmel bir sekilde ne fap istegi kaldı ne de stres. Yapılacaklar listeme biri daha eklendi. Hatta yeni bir figur buldum, adını hipfap koydum ??. Nasil yagmur dansı var yagmur icin, benim de antifap dansım var artık. Stres ve enerji atmak için de guzel bir yontemmis ayrıca. Sizde kendi muzik zevkinize göre bir dans uydurup krizlere karsı halay çekebilirsiniz. Sureciniz daim olsun.
Haklısın mesela insanda bir istek gelince kulaklık takıp başka bir şekilde geçirebiliyor
Bu yöntem eğer birgün işe yaramazsa diye düşünüyorum ama inşallah öyle bişey olmaz

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Süpersin Dans etmek yerine yorulana kadar Squat Mekik şınavda yapabilirsin daha etkili olur hem ama dansta güzel yöntemmiş ahaha

nova

Merkür Yolcusu
Süpersin Dans etmek yerine yorulana kadar Squat Mekik şınavda yapabilirsin daha etkili olur hem ama dansta güzel yöntemmiş ahaha
Ya spor yapıyorum aslında ama benim sakatlığım var, lise basket takımındayken dizime darbe almıstım o yuzden sporu fazla abanamıyorum. Dans daha rahat oluyor benim icin

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu

Çok iyimiş. Bende yapıyorum aynısı. :D.

IHG

Yedek Moderatör
Yardımcı Moderatör

Güzel bir taktik, bir bakıma spor aktivitesi yapmışsın zaten krizlere karşı yapılacaklar listesindedir spor yapmak enerjiyi söndürür fape olan arzuyu krizi yok eder. Sürecin daim olsun dostum.

Barrypepa

Venüs Yolcusu
Hayalara ve topuga buz katilabilir.Bunun nedeni zihin, pmo dusuncesinde oldugu icin; odagi tek bir noktada toplamaktir.

Nirvana

Mars Yolcusu
Yaptığın şeyin yanlış olduğunu düşünüyorum. Pmo bırakmanın temel mantığı nedir ? Dopamin ve endorfin gibi rahatlatıcı ve zevk verici kimyasalları beyinde kontrol edebilmek değil mi ? Sen süreç ilerledikçe bu kimyasalların eksikliğini yaşamışsın ve bunu müzik dinleyerek 1 saat metal dinleyip dans ederek kazanmışsın. Yani alışkanlığın değişmiş oldu o yaşadığın kriz sana tekrar gelecek çünkü diyeti uygulamamış oluyorsun. Sigarayı bırakan kişilerin kısa sürede 5-10 kilo alması ile aynı şey bu durum eğer iyileşmek istiyorsan krize dayanacaksın ve beyin kimyasal bulamayınca reseptör üretecek bu ise gelecek olan krizin etkisini diğer seferde azaltacaktır. Yöntemini daha sağlıklı2 bir şeyle değiş derim.

nova

Merkür Yolcusu
Yaptığın şeyin yanlış olduğunu düşünüyorum. Pmo bırakmanın temel mantığı nedir ? Dopamin ve endorfin gibi rahatlatıcı ve zevk verici kimyasalları beyinde kontrol edebilmek değil mi ? Sen süreç ilerledikçe bu kimyasalların eksikliğini yaşamışsın ve bunu müzik dinleyerek 1 saat metal dinleyip dans ederek kazanmışsın. Yani alışkanlığın değişmiş oldu o yaşadığın kriz sana tekrar gelecek çünkü diyeti uygulamamış oluyorsun. Sigarayı bırakan kişilerin kısa sürede 5-10 kilo alması ile aynı şey bu durum eğer iyileşmek istiyorsan krize dayanacaksın ve beyin kimyasal bulamayınca reseptör üretecek bu ise gelecek olan krizin etkisini diğer seferde azaltacaktır. Yöntemini daha sağlıklı2 bir şeyle değiş derim.
Yo bu sadece ufak bir kriz anında yaptığım bir seydi, oyle cok asırı bir dopamin de salgıladığını sanmam (mast.'a oranla yani), bunu yapmamın tek amacı o an biriken enerjiyi atmamdı ve baya ise yaradı. Hayatımızı dopamin veren her seyden uzaklasarak yasamamalıyız bence; ben temel olarak sunun üstündeyim; dedenin babasının ulasamadıgı seylerden uzak dur; rafine seker uzak dur, pmo uzak dur, cinsellik uzak durma, müzik uzak durma, kitap uzak durma, kafein (kola vs) uzak dur. Tabi kesinkes zararlı olan sigara gibi seyler de bu uzak durmaya dahil, ki kendisiyle (sayın mösyö sigaretté) baya uzun bir dostluğum olmuş ve tam olarak 4 ay kadar önce dostulugumu kendisinin amansız ihanetlerine ve arkamdan cevirdigi islere binayen sonlandırmıs bulunmaktayım, bilhassa bağımlılığı inanınki bilir biriyimdir ancak yinede naçizane önerileriniz için teşekkurler.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Düşünme hisset. Kendini bilge bir insan olarak gör. Kitabı eline aldığın zaman saatlerce okumaya odaklanabildiğin zaman bu iş bitecek zaten. Aklıma PBKY kitabındaki örnek geldi. Çamaşır suyu içme bağımlılığı olan adam gün sayıyor ve bugün içmediğim 17.günüm kendimi iyi hissediyorum minvalinde şeyler söylüyordu(hayali bir senaryo). Bu mentalite bizlerin ilacı. O şey bırakılmaya ve gün sayılmak bir yana gündem olmaya dahi layık birşey değil.
Yani kriz yaşamamız bence bizim elimizde.
Olayi kavramışsin helal ??

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6