Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Relapse

Magro

Yeni Üye
Sürecimi iyi ve verimli bir şekilde ağırlıklı olarak ders çalışarak geçirdim 5 günlük sürecimde 200 sayfa kitap okudum ve ders programımı ise iyi şekilde götürüyordum, aynı zamanda evde spor da yapıyordum. Çok zor krizler gelmişti ilk 2 gün hariç hep krizler geldi bugüne kadar olanları atlattım fakat bugün maalesef relapse oldum relapse olmamdaki etkenler ise ders çalışma sistemindeki hataları ve eksiklikleri kafaya takmam ve en büyük etken ise sanki bu krizler her gün gelecekmiş gibi hissetmemdi (instagramı uyaranları silmiştim)
Yeniden sürece başlıyacağım fakat bu relapse özgüvenimi ve inancımı biraz düşürdü genel olarak ne tavsiye edersiniz

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Relapse her zaman olabilir. 200. günde relapse olan birçok insan var, neden bu kadar korkuyorsunuz ki? Sonuçta önceden haftanın 4-5 günü o canavara aitken şimdi sadece 1-2 günü ait. Süreçte olmak sonucu relapse olsa dahi bir ilerlemedir. Sana tavsiyem tamamen derslerine ve spora göre hareket et, süreç seni yönetmesin. Sen süreci yönet. Süpergüçler kazanmıyorsun, bağımlılığından kurtuluyorsun :) Relapse olmak da seni en fazla eski bağımlılık durumuna götürecek.

Tek tavsiyem relapse analizini yapıp yoluna devam etmen.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6